Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Wiem i czasami też mam polevkę z konkretnych wydawało by się poważnych kolekcjonerów jednak info to zostawiam wyłącznie sobie.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • beny
      Senior
      • 03-2001
      • 984

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
      jestem laikiem bo cóż ja biedny robaczek mogę powiedzieć mądrego skoro nie wykupiłem katalogu Radka Kwietnia, ale jedno wiem że podstawki dziwolągi sprzedawane na allegro pod loginem – pinookio67, michal11_22 to podróbki robione bez zgody browarów. Gdybym był jednym z czterdziestu profesjonalistów to bym się wstydził wykazywać tego typu podstawki w katalogu i ankiecie.
      ale o co chodzi jakaś wycieczka prywatna pod moim adresem czym zawiniłem, czego nie dopełniłem, kiedy nadepnąłem na odcisk ?

      Najnowszych podstawek drewnianych,metalowych byc moze wkrótce innych od sprzedawcy wymienionego wczesniej w wątku nie ma w katalogu i nie będzie to jest chyba oczywiste tak samo jak nie ma przedwojennych prób z Warszawy, dodruków z Miłosławia, giełdowych bez zgody browaru, etc...

      Tak to prawda zdarzają się błędy i pojawiają się lub nadal są dziwactwa ale w miarę możliwości koryguje je choc czasami zdanie innych kolekcjonerów diametralnie odbiega od mojego i nie zawsze można rozwikłac jak to było z konkretnym wzorem, którego nawet na oczy nie widziałem a dostałem tylko skan lub zdjęcie od znajomego znajomego. Po za tym jak to w naszym kraju bywa czasami jak coś usuniesz nie dodasz lub skrytykujesz to ktoś się obrazi albo obgada za plecami ot taka specyfika bycia Polakiem.

      Nie jestem wyrocznią podstawkową zawsze konsultuje się z innymi kolekcjonerami staram się zasięgnąc wiedzy u źródła (browar,organizator,drukarnia,inni kolekcjonerzy).

      I uwaga końcowa - każdy niech robi swoje:
      1) nie podoba się aukcja to zgłosic do allegro
      2) nie godzisz się na takie procedury skontaktuj się ze sprzedawcą,licytującymi
      3) nie lubisz oszustwa nie promuj takich aukcji, nie umieszczaj w katlogu lub na stronie internetowej bez adnotacji, że to wzór fałszerski wydany poza strukturami browaru
      4) nie marudź bo to nic nie zmieni
      Z piwnym pozdrowieniem
      Radosław Kwiecień

      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
        1) nie podoba się aukcja to zgłosic do allegro
        Beny, z całym szacunkiem, ale allegro ma to gdzieś, bo już poprzednim razem zgłaszałem tą sprawę i nic sobbie z tego nie zrobili.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • beerek62
          Senior
          • 04-2010
          • 1036

          Allegro podejmuje działania, jeżeli coś co zgłaszasz narusza regulamin. Kiedyś po wygraniu aukcji i wpłaceniu nalezności czekałem na zakupiony przedmiot ponad dwa miesiące. W tym czasie próbowałem sie skontaktowac telefonicznie ze sprzedającym i za każdym razem słyszałem "nie ma takiego numeru". Zgłosiłem to do Allegro i konto gościa zostało zablokowane. To, że aukcja mi się tylko nie podoba to chyba troche za mało.
          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

          Comment

          • krypol85
            Senior
            • 05-2011
            • 177

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
            Allegro podejmuje działania, jeżeli coś co zgłaszasz narusza regulamin. Kiedyś po wygraniu aukcji i wpłaceniu nalezności czekałem na zakupiony przedmiot ponad dwa miesiące. W tym czasie próbowałem sie skontaktowac telefonicznie ze sprzedającym i za każdym razem słyszałem "nie ma takiego numeru". Zgłosiłem to do Allegro i konto gościa zostało zablokowane. To, że aukcja mi się tylko nie podoba to chyba troche za mało.
            Mylisz się. Nie można na allegro pod daną marką sprzedawać nieoryginalny przedmiot. Jakby napisał w tytule tylko podstawka i nie wspominał nic o Warce czy Żywcu w opisie to mogło by to zostać. A tak jak to wygląda teraz to wbrew regulaminowi.
            Moja kolekcja:
            http://krypol85.pl

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krypol85 Wyświetlenie odpowiedzi
              Mylisz się. Nie można na allegro pod daną marką sprzedawać nieoryginalny przedmiot. Jakby napisał w tytule tylko podstawka i nie wspominał nic o Warce czy Żywcu w opisie to mogło by to zostać. A tak jak to wygląda teraz to wbrew regulaminowi.
              A skąd ludzie z Allegro mają wiedzieć, że te podstawki nie są wydane przez browar?

              Comment

              • krypol85
                Senior
                • 05-2011
                • 177

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                A skąd ludzie z Allegro mają wiedzieć, że te podstawki nie są wydane przez browar?
                Tego już nie wiem. Tak samo skąd mają wiedzieć że na ten "Sony" nie jest sony? To już raczej ich kwestia to sprawdzić.
                Moja kolekcja:
                http://krypol85.pl

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  Autentyczność tych podstawek może podważyć tylko i wyłącznie browar. Musiałby oficjalnie zgłosić, że na aukcjach Allegro sprzedawane są podrobione przedmioty z ich logo.
                  Tak to widzę. Inna sprawa, czy w browarze kogoś to obchodzi?

                  Comment

                  • krypol85
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 177

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Autentyczność tych podstawek może podważyć tylko i wyłącznie browar. Musiałby oficjalnie zgłosić, że na aukcjach Allegro sprzedawane są podrobione przedmioty z ich logo.
                    Tak to widzę. Inna sprawa, czy w browarze kogoś to obchodzi?
                    Właśnie o to chodzi. Ja już zgłaszałem to do browaru i nie tylko ja i co? Nic. Może jak zaczną ludzie pisać częściej to może coś z tym zrobią.
                    Moja kolekcja:
                    http://krypol85.pl

                    Comment

                    • jedrek786
                      Member
                      • 11-2008
                      • 69

                      Dziwi mnie fakt,że na przygranicznych (i nie tylko) bazarach są robione naloty Policji i celników na markowe ciuchy z metkami i logo Adidas ,Puma czy inne bo to są zastrzeżone wzory i nie wolno handlować podróbkami. Czy zatem logo i marka np.Żywiec czy Warka może sobie pozwolić żeby ktoś sprzedawał podróbki pod ich logo??? Przecież gościu może sobie wyrobić ( jak jeszcze niema) legitymacje Policyjną tą samą techniką co metalowe podstawki i co?

                      Comment

                      • beerek62
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 1036

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krypol85 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mylisz się. (...) A tak jak to wygląda teraz to wbrew regulaminowi.
                        A czy ja napisałem coś innego? Jeżeli aukcja narusza regulamin i uda Ci sie to wykazać - działania zostana podjęte. Jeżeli napiszesz, że Ci się nie podoba - Allegro nie kiwnie palcem.
                        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                        Comment

                        • smes
                          Senior
                          • 09-2006
                          • 615

                          Podróbki Adidas, Nike itp są sprzedawane na szeroką skalę i tutaj nawet allegro nie potrafi tego ochłonąć. Mało tego. Te podróbki są już od x lat sprzedawane na targach i co? Są sprzedawane do nadal. Podrabiane podstawki Żywiec? Kupi czterech czy pięciu laików no i co? Policja czy allegro ma się zaznajamiać z produkcją tych podstawek. Czy oni mają zatrudniać specjalistów z każdej dziedziny? Przecież podstawki to nie jest temat nr1. na allegro. Jest wiele innych kategorii gdzie przedmioty są podrabiane, gdzie nie są kontrolowane. A tutaj wielkie halo? Wielkie halo o podstawki? Zejdźcie na ziemie kolekcjonerzy!
                          Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

                          Comment

                          • krypol85
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 177

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smes Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...Kupi czterech czy pięciu laików no i co?...
                            Laików nazywasz znanych cenionych kolekcjonerów których nicki są ukryte pod "x...x" a i tak wszyscy wiedzą kto to? Mnie to boli!
                            Moja kolekcja:
                            http://krypol85.pl

                            Comment

                            • noodles
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 700

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krypol85 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Właśnie o to chodzi. Ja już zgłaszałem to do browaru i nie tylko ja i co? Nic. Może jak zaczną ludzie pisać częściej to może coś z tym zrobią.

                              Już widzę jak koncern spuszcza ze smyczy sforę prawników do walki bo jeden biedny żuczek wydłubał sobie w drewnie kilka podstawk z ich logo i sprzedaje je po kilka złotych.
                              Strat milionowych im nie narobił, odszkodowania milionowego pewnie też nie zapłaci więc nie bardzo jest o co z nim walczyć. Liczenie że kiwną palcem jest troche naiwne.
                              Moja kolekcja podstawek

                              Comment

                              • nikita_banita
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 1363

                                Taka ciekawostka ...



                                http://allegro.pl/browar-biz-kufel-0...687317451.html

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎