Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Czy to wg was orginały ? Dwie takie same ety tutaj i tutaj
    Zdaje się że już dawno temu kolega Medenice gdzieś na forum pisał iż chyba właśnie ten wzór (ale może się mylę) był dawno temu podrobiony w iluś egzemplarzach.
    Sądząc po startowce 1 PLN, BCM i lakonicznym opisie wydaje się być to bardzo prawdopodobne.
    Sama eta wydaje się wyglądać hmmm... zbyt świeżo jak na około 100-letni wzór
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • cororo
      • 04-2003
      • 766

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy to wg was orginały ? Dwie takie same ety tutaj i tutaj
      Zdaje się że już dawno temu kolega Medenice gdzieś na forum pisał iż chyba właśnie ten wzór (ale może się mylę) był dawno temu podrobiony w iluś egzemplarzach.
      Sądząc po startowce 1 PLN, BCM i lakonicznym opisie wydaje się być to bardzo prawdopodobne.
      Sama eta wydaje się wyglądać hmmm... zbyt świeżo jak na około 100-letni wzór
      Ta etykieta jest autentyczna. Falsyfikaty były w mniejszym rozmiarze, bez sygnatury drukarni i na białym papierze typu Pollux chamsko przybrudzone.

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        Allegrowe ciekawostki

        Kolejny raz w ciągu tygodnia oglądam na aukcjach bardzo ciekawe wzory podstawek (Weinsstock, Tost i 2 x Oppeln) nie ukrywam, że przydały by się do zbioru. Wystawione zapewne dla określonego kupującego. Nawet miałem ochotę na jedną się zasadzić ale czar prysł dwa dni przed końcem
        I tu moje pytanie czy serwis aukcyjny może unieważnić taką aukcję, lub może wygrać ją ktoś
        inny przebijając ofertę? Może ktoś mi to powie z wszechwiedzących forumowiczów
        pzdr
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • volodos
          Senior
          • 09-2008
          • 717

          Zależy jak leży. Albo się dogadasz ze sprzedającym, albo Ci nie wyjdzie. Też się zasadzałem na te podstawki - niestety maila nie wysłałem, mój błąd. Chociaż możliwe, że tu poszły konkretne pieniądze - chyba, że poprzedni właściciel nie wiedział, co ma.
          Pytasz, czy można unieważnić taką aukcję. Moim zdaniem nie, ponieważ pomimo tego, że przedmiot jest wystawiony na serwisie, nikt nie może zabronić sprzedającemu dogadać się z kupującym poza aukcją. Oczywiście (za regulaminem) jeżeli napisze taką propozycję w tekście opisu, aukcja może zostać usunięta.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolejny raz w ciągu tygodnia oglądam na aukcjach bardzo ciekawe wzory podstawek (Weinsstock, Tost i 2 x Oppeln) nie ukrywam, że przydały by się do zbioru. Wystawione zapewne dla określonego kupującego.
            Jeśli były by wystawione pod jak to określiłeś "określonego kupującego" to już startówka była by zaporowa ewentualnie zaporowa była by cena Kup Teraz. Jeśli cena wyjściowa była nieduża i nie było ceny minimalnej to może znaczyć że aukcja była "dla każdego" choć oczywiście zwyciężcą był ten co wbił najwięcej.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • solfernus
              Senior
              • 08-2004
              • 1025

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
              Zależy jak leży. Albo się dogadasz ze sprzedającym, albo Ci nie wyjdzie. Też się zasadzałem na te podstawki - niestety maila nie wysłałem, mój błąd. Chociaż możliwe, że tu poszły konkretne pieniądze - chyba, że poprzedni właściciel nie wiedział, co ma.
              No właśnie gdybam sobie czy to były aukcje pod konkretne osoby czy nie.
              Sprzedający dekiel z Wrocka na pewno wie ile jest wart ( cena wyjściowa ) choć w realiach ebay.de pewnie i trochę więcej.
              Drugi zaś raczej nie miał zielonego listka.
              Też żałuję, że nie napisałem maila do obu.
              Wystawienie przez np. allegro daje zapewne komfort oraz bezpieczeństwo kupującemu i sprzedawcy.

              A tak na marginesie volodos przeglądasz czasem skrzynkę odbiorczą PW?
              Last edited by ART; 04-09-2013, 08:52. Powód: cyt.
              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

              Comment

              • krypol85
                Senior
                • 05-2011
                • 177



                Co dla nie lubiących Chamstwa.
                Gość wystawia jedną, zdjęcie jednej - a cena "za komplet".
                Życzliwie pytam czy to jakiś komplet, czy jedna tylko - jego odpowiedź:
                "No chłopie Tyskie Korkowa nowa to ile ich jest no jedna na zdjęciu też jedna..."
                to grzecznie pytam:
                "Jedna, jedną ale pisze, że komplet więc wprowadzasz ludzi w błąd - stąd moje pytanie."
                Odpowiedź:
                "To co proponujesz 15 lat bez możliwości apelacji czy od razu kara śmierci."
                Brak mi sił na takich ludzi... - oby ich mniej było z roku na rok.
                Moja kolekcja:
                http://krypol85.pl

                Comment

                • Fala
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 671

                  Zmienił opis ... chyba się bał kary śmierci
                  Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                  Admin ma zawsze rację

                  PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                  Comment

                  • krypol85
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 177

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zmienił opis ... chyba się bał kary śmierci
                    Może, ale i tak mam duży niesmak dla tego "WUJKA..."
                    Moja kolekcja:
                    http://krypol85.pl

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      raczej sprawdził w wikipedi znaczenie słowa "komplet".
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • krypol85
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 177

                        Teraz zobaczyłem - nie zmienił tego nadal widnieje jako komplet, a co ciekawe na innych aukcjach ma wystawiane zestawy po x sztuk i tam nie ma ceny za komplet tylko za sztukę :P Chyba z rozpędu aukcje wystawia.
                        Moja kolekcja:
                        http://krypol85.pl

                        Comment

                        • noodles
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 700




                          Coś mi się wydaje, że trzeba będzie skończyć ze zbieraniem polskich podstawek bo niektórym się pier...lą nowe podstawki ze starymi obrazami.
                          Moja kolekcja podstawek

                          Comment

                          • genea
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 1515

                            Co się dziwisz. Muszą jeleni nałapać teraz, bo jak otworzą browar to cena spadnie do kilku złotych jak i nie niżej
                            Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                            Bractwo Piwne

                            Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                            Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                            Comment

                            • Maremali
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1953

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ciekawe czego dotyczy ta data przy herbie na tym waflu
                              http://maremali.web-album.org/

                              Comment

                              • solfernus
                                Senior
                                • 08-2004
                                • 1025

                                Zapewne rok założenia hotelu w którym mieści się minibrowar
                                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎