Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    I NIE ZROBIĘ ICH WIĘCEJ, BO RĘCZNE GRAWEROWANIE BARDZO DŁUGO TRWA.
    Uśmiałem się.

    W tej chwili ponad dwie 200PLN. Dochodzimy do absurdów, niektóre obecnie wypuszczane fanty idą drożej niż rzeczy PW.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      Ale to nie działa w przypadlu że ktoś sobie sam zrobi. Muszą być to oficjalne rzeczy.

      Comment

      • ramidus
        Member
        • 05-2014
        • 93

        chyba w kazdej "zywej" dziedzinie kolekcjonerstwa (zywej, czyli takiej, w ktorej kolektybilia wciaz powstaja, trudno taka nazwac np numizmatyke starozytnego Rzymu) sa wydania spekulacyjne, obliczone na zysk z kolekcjonerow.... per analogia do numizmatyki - jako calosc juz wszak zywej i powiedzmy nasza Mennica Polska tez wydaje multum monet czy medali w limitowanych edycjach, obliczonych na zyski. Ostateczne ceny tego typu wydan (niezaleznie czy to znaczkow, monet czy pokali) ustala rynek.

        Jesli dana szklanka czy pokal poza numerkiem bedzie wyjatkowa, to zapewne bedzie osiagala o wiele wyzsze ceny niz taka, ktorej na rynku jest multum, tylko ze czesc partii ma unikalne numerki...

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          Z całym szacunkiem, ale porównywanie browaru SoliPiwko który nawet nie ma swoich garów a uwarzył aż trzy piwa do Mennicy Państwowej to nieporozumienie.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • Kryzys_Finansowy
            Member
            • 02-2009
            • 58

            To się teraz zacznie jazda...
            Tylko po co ta zmyła ze szczytnym celem? Przecież wiadomo, że takie sformułowanie pozwala na pełną dowolność przeznaczenia zarobku.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
              Tylko w świecie birofiliów ludzie nie lubią limitowanych i numerowanych wydań?
              Nie w tym rzecz. Sprawa ma dwa aspekty:
              1. Jeżeli taka GŻ czy KP produkuje miliony szklanek, i wśród nich wypuści serię limitowaną, to ma jakiś sens kolekcjonerski (oczywiście zależy od limitu). Jeżeli natomiast "serię limitowaną" wypuszcza taki pseudobrowar, to dla mnie sensu większego to nie ma, bo sto szklanek nawet bez numerów będzie miało w obiegu kolekcjonerskim sporą wartość.

              2. Gadżety kolekcjonerskie mają sens właściwie tylko z piwem. Jeżeli produkuje się je wyłącznie po to, aby sprzedać je na Allegro, to znaczy, że jedynym celem jest zbicie kasy. Gdyby szkło limitowane było dołączane do dużego zakupu, to co innego - tylko że wtedy właściciel bezpośrednio nic z tego nie ma.

              Oczywiście nie jest to wszystko czarno - białe, ludziska mają różne poglądy, jedni to kupią, inni nie. Ale zjawisko "limitowania", w konkretnym przypadku podstawek czy kapsli "giełdowych", stało się się w paru przypadkach celem samym w sobie, a nie wydarzeniem towarzyszącym.

              PS. istotną rzecz dopisał wyżej Kryzys Finansowy - jeżeli robi się aukcje charytatywne, to "szczytny cel" powinien być jasno określony, a także kwota, która zostanie przekazana od sprzedaży. Można sobie wyobrazić taką sytuację, że kupuję te zakichaną szklankę, płacę 500 zł, a potem dowiaduję się się że 100 zł zostanie przekazane na WOŚP. I mamy podwójne zachachmęcenie - dlaczego tylko 100, a nie np 460 zł (odjąć prowizję Allegro i koszty wysyłki) i dlaczego na WOŚP, skoro ja na WOŚP nie daję z powodów ideologicznych i gdybym o tym wiedział wcześniej, to szklanki bym po prostu nie kupił.
              Last edited by Krzysiu; 20-03-2015, 10:38.

              Comment

              • Kryzys_Finansowy
                Member
                • 02-2009
                • 58

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Można sobie wyobrazić taką sytuację, że kupuję te zakichaną szklankę, płacę 500 zł, a potem dowiaduję się się że 100 zł zostanie przekazane na WOŚP. I mamy podwójne zachachmęcenie - dlaczego tylko 100, a nie np 460 zł (odjąć prowizję Allegro i koszty wysyłki) i dlaczego na WOŚP, skoro ja na WOŚP nie daję z powodów ideologicznych i gdybym o tym wiedział wcześniej, to szklanki bym po prostu nie kupił.
                To jeszcze pół biedy. Wg mnie pojęcie "szczytny cel" jest subiektywne i nie równoznaczne z "cel charytatywny". Dla mnie szczytny cel to może być np. przeznaczenie zarobku na powiększenie kolekcji. I mogę sobie jako uzasadnienie do tego jakieś teorie dorobić. Może to też być przekazanie pieniążków małżonce Czyż nie?

                Comment

                • Kryzys_Finansowy
                  Member
                  • 02-2009
                  • 58

                  browar Tychy stara szklanka

                  Szkoda takiej fajnej szklanki

                  Comment

                  • genea
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 1515

                    I nikt nie chciał kupić za taką cenę? Ludziom to już się w d... poprzewracało
                    Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                    Bractwo Piwne

                    Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                    Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                    Comment

                    • solfernus
                      Senior
                      • 08-2004
                      • 1025

                      Oj tam zaraz poprzewracało. Po prostu poukładane mają w głowach.
                      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                      Comment

                      • beerek62
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 1036

                        Aukcja miała się kończyć za kilka dni. licytowało chyba pięć albo sześć osób. Pewnie ktoś zaproponował sprzedającemu konkretną cenę poza aukcją i poszło. "Przedmiot uległ zniszczeniu" za kilka stówek...
                        Last edited by beerek62; 23-03-2015, 15:09.
                        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                        Comment

                        • PiwnicaZamkowa
                          codziennie od 16:00
                          • 05-2011
                          • 805

                          http://allegro.pl/browar-bielsko-1-i5183823337.html Powiedzcie. Ile tak naprawdę można dać za taką etykietę?

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            Rebus z SoliPiwko:

                            Ile osób licytuje min. dwa szkła?
                            Attached Files
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • beny
                              Senior
                              • 03-2001
                              • 984

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
                              http://allegro.pl/browar-bielsko-1-i5183823337.html Powiedzcie. Ile tak naprawdę można dać za taką etykietę?
                              Cena zacna ale po kliknięciu w link system podpowiedział mi, że być może zainteresuje mnie
                              drugi egzemplarz etykiety

                              gorszy stan trochę inny wzór ale tylko za 12 zł z przesyłką. Chyba masz odpowiedź na pytanie można tyle dać na ile stać kupującego i jak bardzo zależy mu na nowym wzorze do zbioru ;-)
                              Last edited by beny; 23-03-2015, 21:45.
                              Z piwnym pozdrowieniem
                              Radosław Kwiecień

                              http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                              Comment

                              • duvel88
                                Senior
                                • 12-2012
                                • 134

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi

                                To masz złe wrażenie. Forumowiczów ocenia się po jakości postów - co piszą, czym się zajmują i na czym się znają. Ty na razie piszesz głupstwa, więc trudno się dziwić, że cooper póbuje naprostować ci kręgosłup kolekcjonerski
                                Bull shit Niestety znam to z autopsji i nie pitol mi tu Krzysiu. Ludzie z małą ilością postów są lekceważeni w zasadzie we wszystkich tematach, tylko kto powiedział, że są to nowi, lub że przypadkiem nie wybierają innych miejsc do publikowania swoich przemyśleń lub prezentowania zbiorów?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎