Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety, kontretykiety, krawatki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #61
    Sopista. Robię identycznie. To jest nas conajmniej dwóch dziwaków
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #62
      A zatem zdrowie dziwaków, akurat Holstene-em, tym razem produkcji niemieckiej ale rozlewanym w Belgii-Kielce.
      Nawiasem mówiąc takie etykiety zbieram, zaznaczam je jako piwo zagraniczne rozlane w Polsce (i nie zaliczam do zbioru). Jest jeszcze parę takich np tyskie i poznańskie bezalkoholowe - piwo austriackie rozlewane w wymienionych browarach.
      Mimo, że nie zaliczam do zbioru to jednak mam wątpliwości.
      I tu pytanie. Czy słusznie. Jak liczą to inni kolekcjonerzy?

      Comment

      • djot
        Senior
        • 05-2001
        • 621

        #63
        Moim głównym zbiorem są kapsle, ale myślę, że etykieciarze robią podobnie jak "złomiarze". Część zalicza do polskich, część do "browaru-matki" (a może ojca).

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #64
          Dokładnie tak. Dla mnie kryterium jest marka. Jeśli piwo występowało jako Lech - jest w Polsce. Piwo Golden Fassl robione u nas na licencji mam w Austrii.

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            #65
            Tu akurat mam pewne wątpliwości. Jeżeli piwo jest warzone w Polsce
            (nawet na licencji) to uważam je za polskie (nikt nie mówił na Fiata 125p, że jest to samochód włoski). Jeżeli piwo jest tylko u nas rozlewane to dla mnie jest zagraniczne.
            I chyba polega to wszystko na rozstrzygnięciu dylematu:
            czy zbieram etykiety z polskich browarów, czy z polskich piw?

            Comment

            • Odoakr
              Senior
              • 07-2003
              • 330

              #66
              Ale sobie poczytałem... jestem narazie bardzo poczatkujacym zbieraczem etykiet (jakies dwa miesiace) i mam dopiero troche ponad sto. Zbieram wszystko; etykieta+kontretykieta+krawatka. bo to jest calosc. mam jeszcze pytanie dotyczace sposobu przechowywania zbioru. ja aktualnie mam wszystkie etykiety w albumie do fotek. jak przechowuja etykiety ludzie, ktorzy maja ich tysiace? A segregacja? czy macie posegregowanie je wg browarów? Slyszalem ze ktos przykleja do zeszytu? Jakie sa wg was najlepsze sposoby na przechowywanie i segregowania?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #67
                widzę że Kolega jeszcze całkiem nowy, więc może nie wiedzieć jeszcze za dobrze, że każdy wątek zwykle poświęcany jest jednemu tematowi - w tym przypadku NIE jest to temat pt. "przechowywanie etykiet", który należy odszukać lub założyć nowy żeby nie dorzucać do istniejącej dyskusji dodatkowych aspektów nie związanych z tematem przewodnim.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #68
                  sopista napisał(a)
                  Tu akurat mam pewne wątpliwości. Jeżeli piwo jest warzone w Polsce
                  (nawet na licencji) to uważam je za polskie (nikt nie mówił na Fiata 125p, że jest to samochód włoski). Jeżeli piwo jest tylko u nas rozlewane to dla mnie jest zagraniczne.
                  I chyba polega to wszystko na rozstrzygnięciu dylematu:
                  czy zbieram etykiety z polskich browarów, czy z polskich piw?
                  ja zbieram wg miejsca wyprodukowania piwa. czyli istotne hjest to w jakim browarze piwo wyprodukowano. tak wiec np Holstena mam w dziale niemieckim mimo, że rozlano go w Kielcach.
                  Choć musze przyznac że czasami mam dylemat czy to dobry sposób
                  Last edited by adam16; 03-09-2003, 00:27.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • sopista
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1747

                    #69
                    I jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
                    Przykładem są poniższe kontry.
                    Pierwsze piwo warzone w Koszalinie na licencji - etykietkę zaliczam do zbioru.
                    Drugie, tylko w Koszalinie rozlane - etykietkę mam, ale do zbioru nie liczę.
                    Gdybym zbierał Niemcy, to jej miejsce byłoby właśnie tam.
                    Ale ponieważ zbieram tylko Polskę i były ZSRR to spokojnie sobie spoczywa w Koszalinie ale ilościowo zbioru nie powiększa.
                    Attached Files

                    Comment

                    • celt_birofil
                      † 2017 Piwosz w Raju
                      • 09-2001
                      • 4469

                      #70
                      Powinien Was zainteresować ten link
                      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #71
                        Jeśli chodzi o etykiety z tej strony to żadna rewelka. Chyba każdy przeciętny kolekcjoner zbierający całą Polskę je ma, a te zeskanowane są jeszcze w dodatku odklejkami .Jak juz kolo wysila się na jakieś najciekawsze etykiety z czasów komuny to może wrzucić np standard z Nowej Rudy z nadrukiem powitalnym dla uczestników V Zjazdu PZPR , warszawskie etykiety na Zlot Mlodzieży w 1955 roku czy standard z rozlewni Stalinogród.Ale z drugiej strony rozumiem że autor pewnie nawet o takich etykietach nie slyszał i może mieć mdłe pojęcie o birrofilistyce.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Pijak
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 170

                          #72
                          Standard z rozlewni Stalinogród !? Cooper nie masz dubla na wymianę?, ewentualnie uciesz oko moje skan zamieszczając

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎