Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety po dwie dychy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Chowanie głowy w piasek w takiej sytuacji, to jest gównarzeria, a nie rozwiązanie problemu.
    Bartek trochę jednak posypał głowę piaskiem w temacie AleBrowaru - trochę chyba Rowing Jackiem się motywował sądząc po licznych literówkach występujących w poście

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AleBrowar Wyświetlenie odpowiedzi
    nie ma co się tłumaczu, dałem plamę.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
    No i muszę się z Tobą w 100% zgodzić. Całość wypadła niezręcznie, ale teraz równie niezręcznie zarzucać AleBrowarowi wyrachowanie.
    Tu się nie zgodzę, dla mnie podparcie się w takim momencie chorym dzieckiem jest niesmaczne, a wręcz obrzydliwe i brzmi totalnie niewiarygodnie informowanie o tym dopiero po rozpierdusze na forum. Abstrahując od tego, czy prawdą jest, że tak było od początku, to nawet jeśli było - wyciąganie tej karty w takim momencie ma na celu wzbudzenie dokładnie takich odczuć, jakie zaprezentowałeś.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      Och żąleną...
      I kto będzie określał, co jest kulturą, a co niekulturą?
      I czy dłuższy staż na forum będzie upoważniał do większej niekultury, bufonady i nadęcia?

      To nie ja rozwalam, jak to ująłeś, ducha forum. To nie ja opieprzam młody narybek za podstawowe błędy merytoryczne. To nie ja zrzędzę jak stara baba, jak to źle na polskim rynku piwa. To nie ja zachowuję się jak nadęty bufon i niepodważalna wyrocznia. To nie ja jak klasyfikuję ludzi na godnych i niegodnych dyskusji.

      Jeśli chcesz mieć na powrót ducha forum, to przynajmniej postarajcie się nie opieprzać nowych użytkowników za np. "ważenie" i "słodki, bananowy smak weizena", a w zamian wytłumaczcie im w czym rzecz.

      I żeby nie było... są tu ludzie nadal trzymający ducha forum. Jak skitof, który ma wiedzę i chce się nią dzielić (wiki). Na forum jest jednym z najlepiej opisującym piwa z punktu widzenia sensoryki i bardzo lubię czytać jego wypowiedzi.
      Na drugim końcu są nadęte bubki, którym się wydaje, że pozjadały wszystkie rozumy. Szarogęszą się po forum wydając (w ich mniemaniu) niepodważalne wyroki. I takich będę opieprzał bez białych rękawiczek, zwłaszcza gdy swoim kozakowaniem sami się podkładają.

      Co do plucia jadem... wiesz, nie wychowałem się na dworze królewskim i z tego tytułu posiadam szerszy zasób słownictwa do konstruowania krytyki czyjegoś postępowania. A że jest bezkompromisowa, cóż... kwestia wrażliwości.
      Last edited by chemmobile; 25-05-2012, 10:44.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Duch zaginął w momencie gdy pojawiła się sekta "wszytskowiedzących" i "zawszemającychrację" oraz znajdująca w piwie diacetyl
        Jeśli będziemy szukać linii podziału, to ten podział faktycznie się dokona.

        Powód istnienia pewnej taryfy ulgowej dla niekoncernowych producentów jest moim zdaniem oczywisty - jeśli czegoś dobrego możemy się spodziewać, to prędzej od nich, a nie od molochów. Po odcedzeniu kwasów, rzecz jasna. A mali producenci też dostają po tyłkach, wystarczy poczytać wątki.

        W kwestii agresji słownej, chodzi mi głównie o stosunek dyskutantów wobec siebie, wycieczki osobiste i jakiś nieadekwatny poziom emocji. W efekcie nie da się normalnie podyskutować na prawie żaden temat, bo wcześniej czy później wchodzi klimat rodem z debat politycznych w TV lub komentarzy na onecie. Jeśli tobie to nie przeszkadza lub tego nie widzisz, to tym lepiej dla ciebie, bo nie masz problemu. Mnie już się przelewa i uważam, że należy temu przeciwdziałać, zanim będzie naprawdę źle.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
          Na drugim końcu są nadęte bubki, którym się wydaje, że pozjadały wszystkie rozumy. Szarogęszą się po forum wydając (w ich mniemaniu) niepodważalne wyroki.
          Powyżej masz syntetyczny opis swojego zachowania od jakiegoś czasu. Ale trzeba przyznać, że to nie ty rozwalasz ducha forum, bo to już od jakiegoś czasu się dzieje i nawraca falami. Ty to tylko utrwalasz, niestety dość skutecznie.

          Staż rzecz jasna nie upoważnia do niczego, wspomniałem o nim kiedyś tylko w kontekście zjawiska, że co jakiś czas przychodzi nowy, który z miejsca zaczyna rozstawiać zastane towarzystwo po kątach, tak jak ty to robiłeś zdaje się w temacie o Lwówku Śląskim. Większość takich pistoletów w końcu zluzowuje albo rezygnuje z uczestnictwa w forum, ty się trzymasz i myślę, że będziesz się trzymał, dlatego w ogóle podjąłem z tobą dyskusję. Po prostu zależy mi na tym forum (uwaga, robi się łzawo).

          Nic mi do tego, że masz swoje zdanie, ale sposób, w jaki je wyrażasz, moim zdaniem nie służy dyskusjom. I nie chodzi tu o jakieś "ą, ę", bo sam nie jestem aniołem ani dzieckiem arystokraty. Ale zachowajmy jakieś proporcje.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cap-n-go Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak juz tak piszecie to może wrzućcie jakieś cytaty mojej agresji słownej+jadu i twierdzenia, że chciałem 4 złote za wita poniżej kosztów. Poproszę cytaty
            Chciałeś piwa z browaru kontraktowego za 5 zł, a ja chciałbym wiedzieć skąd wziąłeś tę kwotę?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Tu się nie zgodzę, dla mnie podparcie się w takim momencie chorym dzieckiem jest niesmaczne, a wręcz obrzydliwe i brzmi totalnie niewiarygodnie informowanie o tym dopiero po rozpierdusze na forum. Abstrahując od tego, czy prawdą jest, że tak było od początku, to nawet jeśli było - wyciąganie tej karty w takim momencie ma na celu wzbudzenie dokładnie takich odczuć, jakie zaprezentowałeś.
            W sumie, sam już nie wiem jak to odbierać...
            Myślę, że chciałbym zaufać chłopakom, że zrobili to w dobrej wierze i zamknąć już temat.
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              Żąleną,
              podoba mi się to co napisałeś, chcoć pominąłeś bardzo istotną rzecz. Jeśli już się "szarogęszę", to swoje arbitralne stwierdzenia jestem w stanie merytorycznie uzasadnić. To jest bardzo kluczowa różnica pomiędzy mną, a świętymi krowami. Tak jak w niedawnej dyskusji o FDP we Wrocławiu, kiedy niektórzy zaczęli jeździć sobie po bogu ducha winnych pracownikach ochrony. Akurat o tym temacie miałem jakieś pojęcie i potrafiłem uzasadnić, dlaczego np. Komar Pafnucy nie ma pojęcia o czym mówi.
              A że inni czasem nie potrafią pogodzić się z faktem, że nie zawsze są alfą i omegą, to ich problem. Prosta zasada mówi: nie znasz się, to zamknij dziób; nie jesteś pewny - bądź gotowy na kontrę. I ja staram się jej trzymać, bo nie lubię tego (trochę) nieprzyjemnego uczucia, gdy ktoś mnie merytorycznie punktuje

              PS. za cholerę nie wiem co utrwalam...
              Last edited by chemmobile; 25-05-2012, 11:39.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                Twoje ego ledwo mieści się na forum.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  Oho, oho, merytoryczna dyskusja i duch forum w pełnej krasie
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oho, oho, merytoryczna dyskusja i duch forum w pełnej krasie
                    Wreszcie mogę się zgodzić.

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • cap-n-go
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 273

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Chciałeś piwa z browaru kontraktowego za 5 zł, a ja chciałbym wiedzieć skąd wziąłeś tę kwotę?



                      W sumie, sam już nie wiem jak to odbierać...
                      Myślę, że chciałbym zaufać chłopakom, że zrobili to w dobrej wierze i zamknąć już temat.
                      Produkcja przemysłowego lagera kosztuje z akcyzą 1 - 1,20 jak stwierdził sam Guru. Nie trzeba dedukcji Sherlocka że surowce do wita to dodatkowo maks 50-70 groszy i to z dużym naddatkiem. Wrzućmy złotówkę od butelki za udostępnienie sprzętu przez Gościszewo. Da nam to w porywach 2,5 do 3 zł. Teraz dopasuj to do 7 złotych za butelkę i powiedz mi czy wyjątkowy browar "z misją" gdyby zmusiła go do tego konkurencja nie zszedłby z marży. Zszedłby, według mnie. Aktualnie, jak napisał jakis uzytkownik oceniam te 4 złote jako koszt "wyjątkowego pomysłu". Uważam, że przy koszcie produkcji 2.50 - 2, 70 za wita cena butelki na poziomie 5 złotych jest w warunkach konkurencji zdecydowanie osiągalna.

                      Zaraz będzie, że zajrzałem komuś w kieszeń

                      PS. Wybaczcie, że nie uważam piwa za produkt, który nie podlega zasadom konkurencji jak każdy inny
                      Last edited by cap-n-go; 25-05-2012, 11:53.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        cap-n-go

                        Czy ty wiesz co to jest - wielkość produkcji?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cap-n-go Wyświetlenie odpowiedzi
                          Produkcja przemysłowego lagera kosztuje z akcyzą 1 - 1,20 jak stwierdził sam Guru. Nie trzeba dedukcji Sherlocka że surowce do wita to dodatkowo maks 50-70 groszy i to z dużym naddatkiem. Wrzućmy złotówkę od butelki za udostępnienie sprzętu przez Gościszewo. Da nam to w porywach 2,5 do 3 zł.
                          Racja, że nie trzeba dedukcji Sherlocka, potrzeba wyliczeń. Możesz mi chociaż z grubsza wyłuszczyć skąd wziąłeś te 50-70 gr. więcej na surowcach? Również prosiłbym żebyś napisał skąd ta złotówka za udostępnienie sprzętu.
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • Zdrój
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 284

                            Koszty browaru kontraktowego

                            Zrozumcie, nie będę się publicznie wypowiadał w szczegółach, ale mogę napisać, że w 2011 r. PINTA zarobiła na każdym 0,5 litra piwa mniej, niż kosztuje pusta butelka w hucie. Szczerze ? Liczyliśmy na więcej

                            W tym roku, jeśli - odpukać - nie zaliczymy wpadki, zarobimy więcej - ale głównie dlatego, że uwarzymy więcej piwa
                            Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                            Comment

                            • cap-n-go
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 273

                              Nie czepiaj sie moich wyliczeń bo nie mam browaru, skoro twierdzisz że są oderwane od rzeczywistości to udowodnij, że moje około 3 złote kosztu produkcji jest nierealne przy złotówce za przemysłówkę i akcyzie około 50 groszy.

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cap-n-go Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie czepiaj sie moich wyliczeń bo nie mam browaru, skoro twierdzisz że są oderwane od rzeczywistości to udowodnij, że moje około 3 złote kosztu produkcji jest nierealne przy złotówce za przemysłówkę i akcyzie około 50 groszy.
                                To Ty stawiasz tezę, na której opierasz swój udział w tej dyskusji, więc teraz to Ty ją udowodnij.
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎