Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zmyślny plan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • misjogi
    Senior
    • 04-2006
    • 147

    Akcja dopiero co ruszyła a wzbudza dość duże emocje,chciałbym cokolwiek wiedzieć co konkretnie zawiera.Bo z tego co czytam to ktoś włożył inny wyłożył,ktoś inny wyrzucił a ktoś inny opłakuje.I dalej nic nie wiadomo o zawartości.Zbieram podstawki polskie i gdyby coś o takowych w paczce.

    POZDRAWIAM.

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      Dokładnie, ta paczka to nie śmietnik, wstydziłbym się wkładać do pudła destrukty lub badziewie nie przedstawiające żadnej wartości kolekcjonerskiej, wysyłka tej paki to pewnie 25 złotych lub więcej, trochę powagi, a wypisywanie na forum postów typu, włożyłem do pudła masę fantów dobrałem tylko jedną rzecz, żenada.
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Dotychczas (lata wstecz) problemem było, że chętnych było sporo, a paczka co rusz utykała. Po latach okazuje się, że jest inaczej.

        Moja przy nadaniu paczkomatem kosztowała mniej, ale w sumie nie o tym chciałem...

        Zatem Wy uczestnicy sami określcie co byście w niej widzieli - jaki rodzaj gadżetów, by nie wkładać czegoś nikomu nie potrzebnego. Tylko bez ironii proszę.
        Last edited by e-prezes; 20-08-2020, 19:11.

        Comment

        • dzidek1960
          Senior
          • 01-2003
          • 1548

          Tak jak napisał e-prezes w poprzedniej edycji problemem były przestoje paczki u różnych osób ale to nie był największy problem. Poważniejszym problemem były "śmieci". Sam gościłem paczkę chyba z 3 razy ale były w niej przedmioty które podróżowały po kraju cały czas stając się coraz większym śmieciem (folie po czteropakach piw puszkowych, kartoniki po zestawach piw itp.) Najprawdopodobniej nikt tego nie zbiera więc po co dokładać do paczki coś co tylko zwiększa jej ciężar i objętość. Fajnym pomysłem jest określenie się, tak jak to zrobił misjogi, czego najchętniej spodziewalibyśmy się w paczce. Ja zbieram wafle z całego świata i szkło piwne z elementami sportowymi i liczę na to że w paczce znajdę jakieś wafle do kolekcji ale z doświadczenia poprzednich paczek wiem, że na alledrogo czy giełdzie braki które tu zdobędę będą tańsze niż koszt przesyłki paczki. Dlatego dla mnie paczka jest formą zabawy z innymi birofilistami a nie źródłem braków. Misjogi'emu do którego paczka pójdzie ode mnie mogę obiecać że coś z polskich wafli do niej wrzucę ale czy coś z nich będzie jego brakami to już nie wiem.
          Dobrej zabawy z paczką bez zbędnej napinki życzę wszystkim jej uczestnikom.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • SupeR_PiwosZ
            Senior
            • 05-2008
            • 309

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Zatem Wy uczestnicy sami określcie co byście w niej widzieli - jaki rodzaj gadżetów, by nie wkładać czegoś nikomu nie potrzebnego. Tylko bez ironii proszę.
            Popieram! Póki paczka nadal jest w obiegu można stworzyć listę z rodzajami kolektybiliów jakie mogą znaleźć się w paczce a jakie nie powinny. No i dodatkowo w jakim stanie. Bo tak jak napisałem wcześniej co dla jednego może być destruktem do wyciepania na hasiok dla innego może być już przydatne do kolekcji. Bywają również osoby, które kolekcjonują wszystko co związane jest z piwem. Na przykład taki kartonik po sześciopaku na przykład. Dlatego też moim zdaniem aby uniknąć nieporozumień taką listę można stworzyć. I wówczas każdy będzie zadowolony.

            Comment

            • pegie23
              Senior
              • 08-2004
              • 228

              A może łatwiej i szybciej było by zrobić listę rzeczy których nie wkładamy do paczki? Wydaje mi się że będzie krótsza od listy rzeczy pożądanych przez kolekcjonerów.

              Comment

              • SupeR_PiwosZ
                Senior
                • 05-2008
                • 309

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pegie23 Wyświetlenie odpowiedzi
                A może łatwiej i szybciej było by zrobić listę rzeczy których nie wkładamy do paczki? Wydaje mi się że będzie krótsza od listy rzeczy pożądanych przez kolekcjonerów.
                Jak najbardziej może być i taka lista. Pozostaje jeszcze pytanie kto ma ją ułożyć? Grunt żeby cały chaos uporządkować i cieszyć się paczką bez zbędnych stresów.

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pegie23 Wyświetlenie odpowiedzi
                  A może łatwiej i szybciej było by zrobić listę rzeczy których nie wkładamy do paczki? Wydaje mi się że będzie krótsza od listy rzeczy pożądanych przez kolekcjonerów.
                  Może i szybciej ale nigdy nie wiesz co ktoś może zbierać. Wg. mnie to najlepiej jak by każdy dopisując się do listy określił co poza najbardziej popularnymi birofiliami (podstawki, ety, kapsle) zbiera. Wtedy można by dorzucać do paczki konkretne birofilia. Co do kolekcjonerstwa to sam kiedyś się zdziwiłem jak kolekcjoner z Rosji robiąc ze mną wymianę podstawek zapytał się o cenówki, nigdy się nie spodziewałem że ktoś to zbiera.
                  Może zacznę listę spodziewanych birofilii w paczce a każdy dopisze coś co on jeszcze zbiera:
                  1. Etykiety
                  2. Podstawki polskie
                  3. Podstawki zagraniczne
                  4. Kapsle
                  5. Porcelanki
                  6. Smycze
                  7. Szklanki, pokale, kufle.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    Nie rozdzielałbym wafli na polskie i zagraniczne, po prostu podstawki. Do listy proponuje dorzucić wizytówki, są okazjonalnie zbieram i kilka wybrałem.

                    Ps. Paczka w drodze do volodos.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • pegie23
                      Senior
                      • 08-2004
                      • 228

                      Niech będą również te cenówki. A od siebie dodałbym jeszcze breloki, długopisy, otwieracze.
                      Last edited by pegie23; 21-08-2020, 20:08.

                      Comment

                      • ARTHUR
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2338

                        1 Edycja co była było wszystko dobrze nikomu nic nie przeszkadzało?
                        Co się stało?
                        2 Edycja poszła to fajnie.
                        MI PACZKA NIE PRZESZKADZAŁA CO BYŁO WNIEJ.Wybrałem tylko 1 kapsla i dodałem ponad 1000 coś sie stało?
                        Przecież ludzie zbierają wszystko związene z piwem nie rozunie problemy z tym wyrzucić.
                        Moje zdanie jest takie że paczka tym ciężka to trzeba karton wymienić ale po co bede płacić lepiej wyrzućić nie dokładać a koszt większy.
                        Ile razy mam powtarzać ja wysłałem paczke ponad 11kg nieinteresowa mnie waga ani koszt tylko to żeby dodać.
                        A teraz propozycje to nie ma sensu bo jak jeden zbiera etykiety a drugi kapsle to do kazdego trzeba wysłać oddzielną paczkě.
                        Przecież to jest tylko zabawa a nie co innego.
                        TAKIE JEST MOJE ZDANIE.

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          Artur błagam Cię, weź się nie kompromituj i uszanuj czytających. Skoro masz problem z poprawną polszczyzną albo z wadliwą klawiaturą (albo ..uj wie z czym) to używaj jakiejś autokorekty tekstu, bo nie idzie tego bełkotu zrozumieć. Jak nie w Wordzie to na przykład tutaj: https://www.ortograf.pl/
                          Last edited by wpadzio; 21-08-2020, 22:28.
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • darek99
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 2147

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przecież to jest tylko zabawa a nie co innego.
                            TAKIE JEST MOJE ZDANIE.
                            Ale zabawa, jak na karuzeli łańcuchowej, rzygać się chce a zejść nie można
                            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                            Epikur z Samos.

                            Comment

                            • ARTHUR
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2338

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                              Artur błagam Cię, weź się nie kompromituj i uszanuj czytających. Skoro masz problem z poprawną polszczyzną albo z wadliwą klawiaturą (albo ..uj wie z czym) to używaj jakiejś autokorekty tekstu, bo nie idzie tego bełkotu zrozumieć. Jak nie w Wordzie to na przykład tutaj: https://www.ortograf.pl/
                              JAK NIE ROZUMIESZ DOBRZE I POPRAWNIE TRZEB BYŁ SIĘ UCZYĆ!!!

                              Comment

                              • SupeR_PiwosZ
                                Senior
                                • 05-2008
                                • 309

                                ARTHUR ma racje, to tylko zabawa ludzie! O co Wy się tak spinacie? Niech każdy napisze co chciał by widzieć w paczce póki ta do niego jeszcze nie dotarła. I osoby z listy z wcześniejszych pozycji będą wiedzieć co mają ewentualnie dorzucić konkretnie. I po temacie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎