Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poszukiwane kufle na wystawę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotpal
    Junior
    • 10-2010
    • 2

    Poszukiwane kufle na wystawę

    Szanowni Państwo,
    jako pracownik Muzeum jestem w trakcie przygotowań wystawy, gdzie w jednej sali chcę przedstawić eksponaty związane z kulturą picia piwa. Poszukujemy szczególnie przedmiotów z XVII i XVIII wieku, najbardziej zależy nam na kuflach, ale innymi eksponatami związanymi z tematyką, również jesteśmy zainteresowani. Nie chcę podawać nazwy Muzeum, ale jesteśmy placówką państwową, więc bezpieczeństwo zapewniamy w 100%. Wystawa będzie prezentowana w jednym z głównych miejsc dużego miasta. Mam nadzieję, że ktoś zechce się pochwalić swoją kolekcją.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    #2
    Wystawiający dowie się gdzie jego/jej kufle trafią? Podawanie nazwy muzeum to nie ujma na honorze...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • piotpal
      Junior
      • 10-2010
      • 2

      #3
      Oczywiście, że tak. Nie chciałbym podawać nazwy Muzeum, gdyż różnie to bywa. Wystawa może nie dojść do skutku itp., a jestem zdania, że lepiej najpierw stworzyć ekspozycję, a później się nią chwalić. Jednakże wszelkie informacje jestem w stanie podać na PW. Dzięki za zainteresowanie.

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Bardzo sceptycznie odnoszę się do planów muzeum, czy raczej Muzeum.

        Wątpię, aby ktokolwiek z forumowiczów miał naczynia z XVII i XVIIIw. Te solidniejsze, z cyny, a nawet srebra i złota są od dawna w muzeach i bardzo poważnych prywatnych kolekcjach. Czy osoba prywatna mająca w cudowny sposób taką perełkę będzie chciała ją udostępnić? A gliniane kufle dla pospólstwa potłukły się setki lat temu. Nie sądzę, aby były jakościowo lepsze niż bawarskie kufle sprzed ponad stu lat: niemiłosiernie krzywe, ze śladami palców garncarza, źle wypalone, zbierające wszelkie syfy w swoich chropowatościach. Nikt za nimi nie płakał, nikt nie myślał o zachowaniu ich dla następnych pokoleń.
        Nie wierzę absolutnie w 100% bezpieczeństwo eksponatów z tytułu tego, że placówka jest państwowa. Państwowych muzeów nie okradają? Nic się w nich nie tłucze? Ubezpieczenie obejmuje całą wartość pożyczonych na wystawę obiektów? Z moich informacji od pracowników lokalnego muzeum wiem, że z tym bezpieczeństwem wcale nie jest tak różowo.

        Ale przyznaję, że mimo krakania, chętnie bym się rozczarował informacją, że ktoś takie cudeńka ma w domu i udostępni je na wystawę.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2773

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
          chętnie bym się rozczarował informacją, że ktoś takie cudeńka ma w domu i udostępni je na wystawę.
          Jest dwóch kolekcjonerów w Rzeszowie, którzy zbierają takie XVII i XVIII wieczne cudeńka. Ostatnio zorganizowali wystawę kufli na zamku w Baranowie Sandomierskim.

          Muzeum we Włocławku miało kolekcję zabytkowych kufli.
          Last edited by Pankracy; 22-10-2010, 20:06.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎