Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolekcjonerstwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • waclaw67
    Senior
    • 06-2009
    • 485

    Kolekcjonerstwo

    Nie wiem gdzie to umieścić,więc ryzykuję ew.wywaleniem.
    Dodałem w "kolekcjonerstwie"podstawkę.Niestety za bardzo pomniejszyłem i nie ma możliwości jej powiększenia przy podglądzie.
    Czy jest jakaś możliwość zamiany wzoru,na prawidłowy ?
    Dzięki za podpowiedż.
    W
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #2
    Wyślij do becika PW z prośbą o podmianę - no i oczywiście na maila właściwe zdjęcie.

    Comment

    • TBK
      Member
      • 07-2005
      • 73

      #3
      Podaruj sobie powiększenie i tak Ci to usuną .

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        W zasadzie powinienem bo to piwo czeskie tylko wafle robione u nas na zlecenie importera/dystrybutora.

        O ile w etykietach staram się robić porządek (wcześniej w innych działach też) to zmęczyło mnie ciągłe tłumaczenie - "że wafel nie jest do polskiego piwa, więc nie powinno go tu być".

        Za dużo komentarzy w stylu: że każdy zbiera jak chce, ze w Polsce robiona, że mają polskie napisy to powinny tu być, żebym się nie wtrącał bo podstawki/puszki to nie etykiety. Stwierdziłem, mam to w d... - dodawajcie sobie co chcecie.
        Dopóki nie będzie jednoznacznego stanowiska bądź konkretnego i ostatecznego głosu większości to możecie wrzucać i wafle z Kaczorem Donaldem.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Mafar
          Senior
          • 04-2003
          • 1262

          #5
          Czyli zrobi się jeden wielki burdel
          Polakom gratulujemy Brackiego

          Gdy rozum śpi budzą się demony

          Comment

          • waclaw67
            Senior
            • 06-2009
            • 485

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TBK Wyświetlenie odpowiedzi
            Podaruj sobie powiększenie i tak Ci to usuną .
            A czemu ? Przecież Pilsner jest tam w podstawkach w kilkunastu wzorach.Podstawka w polskim języku.Można prosić o wyjaśnienie.
            edit:
            Becik.
            Nie przeczytałem Twojego postu.Teraz wszystko jasne.Dzięki.
            Last edited by waclaw67; 22-12-2012, 20:11. Powód: korekta postu

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              W zasadzie powinienem bo to piwo czeskie tylko wafle robione u nas na zlecenie importera/dystrybutora.

              O ile w etykietach staram się robić porządek (wcześniej w innych działach też) to zmęczyło mnie ciągłe tłumaczenie - "że wafel nie jest do polskiego piwa, więc nie powinno go tu być".

              Za dużo komentarzy w stylu: że każdy zbiera jak chce, ze w Polsce robiona, że mają polskie napisy to powinny tu być, żebym się nie wtrącał bo podstawki/puszki to nie etykiety. Stwierdziłem, mam to w d... - dodawajcie sobie co chcecie.
              Dopóki nie będzie jednoznacznego stanowiska bądź konkretnego i ostatecznego głosu większości to możecie wrzucać i wafle z Kaczorem Donaldem.
              Myślę że zasady są jasne, taka już przyjemna rola porządkowego, że trzeba powtarzać pewne czynności do znudzenia. Oczywiście obowiązuje zasada, że podstawki (i inne materiały) do piw produkowanych poza naszym krajem powinny lądować w galerii bo w dziale kolekcjonerskim nie ma na nie miejsca z przyczyn technicznych. Nie jest wszystko jedno, jak Becik to napisał, może miał człek chwile słabości.
              Last edited by ART; 22-12-2012, 22:38.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Myślę że zasady są jasne, taka już przyjemna rola porządkowego, że trzeba powtarzać pewne czynności do znudzenia. Oczywiście obowiązuje zasada, że podstawki (i inne materiały) do piw produkowanych poza naszym krajem powinny lądować w galerii bo w dziale kolekcjonerskim nie ma na nie miejsca z przyczyn technicznych. Nie jest wszystko jedno, jak Becik to napisał, może miał człek chwile słabości.
                Nie, nie jest to chwila słabości tylko chodzi o dogadanie się między kolekcjonerami podstawek o zasadach panujących w ich katalogowaniu. Już zbyt wiele "dostało" mi się za to że sie wtrącam i usuwam coś co ktoś zbiera.
                Jeśli te zasady więc większość uzna za obowiązujące (miejsce produkcji piwa) to zacznę robic porządki w waflach.

                Kolejna rzecz - dawno już ustalono, że poza kolektybiliami polskimi z kresów do galerii nie dodajemy żadnych wafli, etykiet, kapsli. W ten sposób galerię można by zawalić totalnie.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie, nie jest to chwila słabości tylko chodzi o dogadanie się między kolekcjonerami podstawek o zasadach panujących w ich katalogowaniu. Już zbyt wiele "dostało" mi się za to że sie wtrącam i usuwam coś co ktoś zbiera.
                  Jeśli te zasady więc większość uzna za obowiązujące (miejsce produkcji piwa) to zacznę robic porządki w waflach.
                  Nie zawsze wola większości będzie możliwa do zastosowania. Co znaczy "dostało"? Jeśli ktoś notorycznie olewa Twoje zalecenia i działania, to proszę o informację, są inne sposoby załatwienia tego typu spraw niż zaakceptowanie takiego stanu rzeczy.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolejna rzecz - dawno już ustalono, że poza kolektybiliami polskimi z kresów do galerii nie dodajemy żadnych wafli, etykiet, kapsli. W ten sposób galerię można by zawalić totalnie.
                  Nie do końca, pisałem że sprawy "kresowe" są do wstawiania do Galerii. natomiast nie było nic ustalone, jakoby w Galerii w kontekście spraw kolekcjonerskich było tylko miejsce na owe sprawy kresowe. W galerii też jest miejsce na etykiety, wafle, etc. - polskojęzyczne dot. piw warzonych poza granicami polski. Sprzeciw jest natomiast do spraw kolekcjonerskich ogólnie z zagranicy, chyba że są to jakieś nadzwyczajnie interesujące sztuki.
                  Last edited by ART; 22-12-2012, 23:46.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • waclaw67
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 485

                    #10
                    Widzę że mój Pilsner wypadł z "kolekcjonerstwa",może i słuszna zasada.
                    Ale pozostało ich tam jeszcze kilkanaście./Pilsnerów/
                    A tak poza nawiasem,u kapslarzy są w Polsce - Tychy.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sprzeciw jest natomiast do spraw kolekcjonerskich ogólnie z zagranicy, chyba że są to jakieś nadzwyczajnie interesujące sztuki.
                      Tylko ile osób tyle pojęć o "nadzwyczajnie interesujących wzorach".
                      Były w galerii etykiety z USA, niemieckie przedwojenne, świąteczne etc., podstawki z różnych krajów, tyle samo może być kapsli.

                      Słowo ciałem się stało, z kolekcjonerstwa będą usuwane wzory z piw nie warzonych w Polsce.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2868

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waclaw67 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Widzę że mój Pilsner wypadł z "kolekcjonerstwa",może i słuszna zasada.
                        Ale pozostało ich tam jeszcze kilkanaście./Pilsnerów/
                        A tak poza nawiasem,u kapslarzy są w Polsce - Tychy.
                        Do marca 2011 piwo Pilsner Urquell było warzone w Polsce, zatem podstawki wydane w tym okresie są w kolekcjonerstwie uznawane za polskie.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Fala
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 671

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...Dopóki nie będzie jednoznacznego stanowiska bądź konkretnego i ostatecznego głosu większości to możecie wrzucać i wafle z Kaczorem Donaldem.
                          jak tylko taką znajdę, to zaraz umieszczę ... choćby miała być później usunięta
                          Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                          Admin ma zawsze rację

                          PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                          Comment

                          • beny
                            Senior
                            • 03-2001
                            • 984

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Już zbyt wiele "dostało" mi się za to że sie wtrącam i usuwam coś co ktoś zbiera.
                            Witaj w klubie nielubianych podstawkowiczów ;-)
                            Z piwnym pozdrowieniem
                            Radosław Kwiecień

                            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎