Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja kapsli

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    W srodku USA, Magic Hat Brewing
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • yoreck
      Senior
      • 04-2004
      • 526

      kapsel 1 - Tajlandia - nie piwo

      kapsel nr 2

      klikasz CC.I Crown Cap Catalog
      później klikasz ->szukanie piktogramu
      następnie klikasz -> Gwiazdy
      i na stronie.... jest ten kapsel
      i już będziesz wiedział co to jest

      kapsel nr 3

      klikasz CC.I Crown Cap Catalog
      później klikasz ->szukanie piktogramu
      następnie klikasz -> Herby
      i na stronie.... jest ten kapsel
      i już będziesz wiedział co to jest

      Comment

      • olrus
        Member
        • 11-2004
        • 86

        Wykopane na starym nieczynnym śmietnisku ( do około 1945r ). Czy to jest kapsel piwny , a jeśli tak to z jakiego browaru, rozlewni, składu piwa ? Z góry dziękuje za info...
        Attached Files

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Fajna sprawa.
          Wg mnie na kapslu jest napis "Oelznitzer" czyli przymiotnik od miejscowości Oelznitz.
          Browar z tego niemieckiego miasta tuż nieopodal obecnej polskiej granicy jaki wyszukałem w necie nazywał się przed wojną i po niej - Ed. Wetzstein-Braeu.
          Na kapslu widać gwiazdę przypominającą tą ze znaku U.S. Army. Niestety nie pasuje ona do loga tamtego browaru które stanowił mnich z kuflem.
          Tutaj trochę grafiki o jakiej piszę.
          Być może że w Oelznitz był jeszcze inny browar, może kapsel jest niebrowarowy choć też z tej miejscowości a może Oelsnitzer to marka piwa ale niekoniecznie z tej miejscowości choć to chyba mało prawdopodobna opcja.
          Jesli możesz pokaż lepszą zbliżeniówkę tego nadruku (większość Twojego foto stanowi stół a nie interesujący nas kapsel) oraz drugą stronę kapsla po której powinien być korek albo miejsce po nim bo pewnie odpadł.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            ale tam nadruk rzecze w widocznej części ...esnitzer, więc nie pasuje za dobrze do teorii o Oelznitz.
            Last edited by ART; 28-12-2015, 08:31.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Hmmm... faktycznie wzrok już widać nie ten, zwłaszcza że wślepiałem się w zdjęcie w nocy.
              Wiadomo więc dlaczego nie pasowało mi to do loga browaru o jakim pisałem.
              Teraz przy dobym świetle wydaje mi się że jest tam napisane "...lesnitzer", "...iesnitzer" lub nawet "ziesnitzer"
              Jakieś typery jakie to miasto ?
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • yoreck
                Senior
                • 04-2004
                • 526

                na tej aukcji jest ten kapsel i mam nadzieję ,że dobrze odczytałem napis Briesnitzer
                Last edited by yoreck; 02-01-2016, 17:16.

                Comment

                • Gambler
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 168

                  Witam.
                  Kapselek ze zdjęcia niżej łudząco podobny symbol ma ja piwo Kalnapilis , lecz brakuje na nim malutkiej gwiazdki...... Kapselek posiada sygnaturę HB , z racji tego że na kapslu znajduje się trójkąt równoboczny sygnatura w zależności jak położymi może się znajdować na 6 , 9 , 12 albo 15 .
                  Click image for larger version

Name:	WP_20160102_001.jpg
Views:	1
Size:	15,0 KB
ID:	2059819

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    To kapsel niepiwny, Niemcy.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Czerwony trójkąt równoboczny to jeden z najstarszych znaków towarowych browarów.
                      Chodzi o słynnego angielskiego Bass'a.
                      Mimo to nie upieram się bo jest to na tyle powszechny symbol że mógłby legalnie (chyba) być użyty przez innego producenta napojów.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoreck Wyświetlenie odpowiedzi
                        na tej aukcji jest ten kapsel i mam nadzieję ,że dobrze odczytałem napis Briesnitzer
                        http://allegro.pl/kolekcja-kapsli-ni...895268232.html
                        Właśnie ją zobaczyłem i chciałem pochwalić się rozszyfrowaniem ale byłeś szybszy Yoreck.
                        Briesnitz, jak wskazało mi google, to dzielnica Drezna. Kontekst tego kapsla wskazuje że niestety raczej nie jest piwny a po wodzie mineralnej.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Gambler
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 168

                          Witam.
                          Czy w załączonym linku dana seria jest kompletna i czy są jakieś braki ?? Ewentualnie link do pełnego zestawu byłby najlepszą opcją :P
                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            Jest kompletna, a tu masz link do tej serii:

                            Comment

                            • Gambler
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 168

                              Dzięki za pomoc przez chwile sie bałem że zakupiłem niepotrzebnie serie z brakami.

                              Comment

                              • Gambler
                                Senior
                                • 03-2013
                                • 168

                                Witam ponownie. Mam problem z tym kapselkiem. Na stronach podanych przez kolekcjonerów znajduję ten kapsel a nawet multum ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego z sygnaturą DAP na godzinie 9. Pomóżcie z jakiego państwa jest dany kapselek ??
                                Click image for larger version

Name:	WP_20160215_005[2].jpg
Views:	1
Size:	19,8 KB
ID:	2060404

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎