Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vereinsbrauerei AG Bytom - kufel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • apze
    Junior
    • 08-2015
    • 2

    Vereinsbrauerei AG Bytom - kufel

    Witam,

    zarejestrowałem się tutaj, w nadziei na Waszą pomoc w związku z poszerzeniem mojej kolekcji o nową pamiątkę z Bytomia (Beuthen O/S) jaka mi się trafiła. Jest to kufel Vereinsbrauerei AG Beuthen O/S, logo w emalii, pojemność 6/20l. Na co dzień zbieram przedwojenne pamiątki związane z moim miastem (wszystko co się da), przez co widziałem już wiele wieszaków, kluczy, talerzy czy łyżek do butów natomiast takiego kufla jeszcze nie. I tutaj chciałbym zapytać, czy takie kufle zdarzają się od czasu do czasu? Czy ktoś posiada na komputerze chociażby zdjęcie jakiegokolwiek innego, bytomskiego kufla?

    O samym browarze trochę poczytałem, bardziej zależy mi na informacji związanej z samym przedmiotem.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Cudowny! Z pewnością biały kruk. Nie zbieram co prawda birofiliów bytomskich i z powodu tego nie mam za dobrej orientacji w tym co jest w zbiorach kolekcjonerskich ale po zajrzeniu do naszej Galerii wynika że może być to jeszcze nie znany kolekcjonerom kufel. W galerii jest tylko ten jeden, też przedwojenny kufel ale inny od Twojego. Zdjęcie bardzo kiepskie ale zawsze.
    Jesli więc możesz to dorzuć do Galerii zdjęcie Twojego egzemplarza.
    Z Bytomia z okresu przed 1945 rokiem są znane etykiety, minimum 1 podstawka, jakieś bardzo nieliczne szkło ale generalnie nie jest tego dużo porównując z wieloma bardziej obfitującymi w pw birofilia browarami.
    Jeszcze raz gratuluję pięknego szkła.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • icto
      Junior
      • 12-2017
      • 0

      #3
      Od ostatniego razu przybyły mi jeszcze 2 szkiełka z Bytomia, oraz jedno z Zabrza.
      Ktoś tutaj na forum zamieszczał kiedyś kufel z browaru Otto Lange z Bytomia, ale nie mogę znaleźć. Jeżeli ktoś ma ten link pod ręką - będę wdzięczny.

      Właściwie to poszukuję kufla Otto Lange i chętnie bym go za coś wymienił - oczywiście gdyby ktoś chciał się rozstać lub przepłacę

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎