Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy EB nie robi już Portera ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #31
    No to wyjasnienia kolegi Żywca jeszcze bardziej zamąciły sprawę ...
    Wynikałoby z nich, że KAŻDY porter (żywiecki i EB) robiony jest w Żywcu. Mało tego - wynika z tego również, że nie ma dwóch porterów - jest tylko jeden żywiecki. I jest on sprzedawany zarówno w butelkach Portera Żywieckiego, jak i w butelkach i puszkach z rybakiem, czyli sugerującym grafiką, iż jest to porter EB. Czyli Żywiec sprzedaje pod szatą graficzną dawnego portera EB porter żywiecki? Ładnie, ładnie, coraz weselej się robi ...

    Comment

    • crizz
      ...
      • 02-2003
      • 1255

      #32
      breslauer napisał
      Czyli Żywiec sprzedaje pod szatą graficzną dawnego portera EB porter żywiecki? Ładnie, ładnie, coraz weselej się robi ...
      Tak jak podejrzewałem. Szczególnie wesoło mi się robi, gdy czytam wyżej zdecydowane opinie nt. różnic w smaku tzw. Portera EB i Portera Żywiec.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        crizz napisał(a)
        Szczególnie wesoło mi się robi, gdy czytam wyżej zdecydowane opinie nt. różnic w smaku tzw. Portera EB i Portera Żywiec.
        zamiast sie smiać to kup sobie oba porterki i wypróbuj równocześnie, wtedy sam ocenisz, będziesz miał swoje zdanie i będziesz mógł się śmiać dalej
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #34
          breslauer napisał(a)
          Czyli Żywiec sprzedaje pod szatą graficzną dawnego portera EB porter żywiecki?
          tylko pytanie , dlaczego tak namieszano z tym porterem? Przecież prościej by było go sprzedawać pod jedną nazwą w trzech różnych opakowniach !

          Comment

          • crizz
            ...
            • 02-2003
            • 1255

            #35
            Po to, żeby nagle nie stracić klientów nawykłych do picia Portera EB.

            Beciku, zrobiłem tak, ja mi radzisz, już dawno. Nie wyczuwałem różnicy. Ale widzę, że teraz Ciebie nie może przekonać nawet informacja od kolegi Grzegorza z browaru, że mówimy o jednym piwie w trzech opakowaniach. I to właśnie wzbudza moją wesołość .

            A śmieją się pewnie spece od marketingu GŻ. I zacierają ręce z radości, że udało im się wykiwać znawców.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              crizz napisał(a)
              Beciku, zrobiłem tak, ja mi radzisz, już dawno. Nie wyczuwałem różnicy. Ale widzę, że teraz Ciebie nie może przekonać nawet informacja od kolegi Grzegorza z browaru, że mówimy o jednym piwie w trzech opakowaniach. I to właśnie wzbudza moją wesołość .
              nie upierałbym się przy swoim gdybym tego nie sam nie zrobił, to co było jako porter EB (butelkowy) było bardziej klarowne (przejrzyste - jakby rzadsze)) barwa była jaśniejsza (mahoniowa) również piana szybciej opadła gdzie przy zywieckim utrzymywała się dośc długo,

              kurde, czy ja żyję w Matrixie?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                #37
                breslauer napisał(a)
                (1) Mało tego - wynika z tego również, że nie ma dwóch porterów - jest tylko jeden żywiecki. (2) I jest on sprzedawany zarówno w butelkach Portera Żywieckiego, jak i w butelkach i puszkach z rybakiem
                (1) - a czy nie może być dwóch porterów żywieckich (ż z małej bo chodzi tylko o umiejscowienie browaru nie o markę)?
                (2) - to już jest moim zdaniem nadinterpretacja. bo tego Kolega Grzegorz nie napisał.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #38
                  ART napisał(a)
                  (1) - a czy nie może być dwóch porterów żywieckich (ż z małej bo chodzi tylko o umiejscowienie browaru nie o markę)?
                  (2) - to już jest moim zdaniem nadinterpretacja. bo tego Kolega Grzegorz nie napisał.
                  Ale widzę, że Crizz także zrozumiał wypowiedzi Grzegorza z browaru w ten sposób, iż jest to jeden porter, lecz rozlewany w trzy różne opakowania.

                  Zacytuję jeszcze raz:

                  "PORTER (w butelkach 0,33 typu Blue Ox i z etykietą prawie identyczną jak używał Elbląg, w butelkach ŻGB o pojemności 0,5 i puszkach 0,5 ) - WYŁĄCZNA PRODUKCJA I ROZLEW BROWARU ŻYWIEC. "

                  Jak wół przyznaje się, że: browar Żywiec robi portera w butelkach 0,33 (które już znamy i w które porter żywiecki lany jest od dłuższego czasu) i w butelkach 0,5 i puszkach 0,5. Jak ładnie jest dodane, że "z etykietą prawie identyczną jak z Elbląga" ...

                  Drugi cytat: "Czy mam rozumieć ,że jest porter EB w puszkach ?
                  Nie EB tylko Żywie! Na puszce nie ma ani słowa o EB."

                  Czyli, albo browar w Żywcu robi dwa różne portery (w co Becik nie wierzył od samego początku), albo browar robi jednego portera rozlewanego w trzy różne opakowania. Nie wiem, może to, co wychodzi w puszkach i butelkach elblągo-podobnych jest jakoś rozcienczane ...

                  Inaczej już chyba nie można tego rozumieć. Tak czy siak - robią sobie z ludzi wała.

                  Comment

                  • maki
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 186

                    #39
                    Oj robią z ludzi wała a my tu na forum się wysilamy, skanujemy i próbujemy coś sobie udowodnić. Tak czy owak etykietę portera (niby EB) umieszczam obok produktów Żywca. A tych z browarów (z marketingu) co mówili że w Elblagu robią portera wystrzelić na Księżyc bo nieżle namieszali!

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #40
                      Ciekawe jak to mozliwe,że taki browar jak Żywiec sprzedaje jeden produkt pod dwiema markami, czy w/g browaru tradycyjny i doskonały Porter Żywiecki, byłby sprzedawany pod inną marką i czy to jest mozliwe? Bo na to wychodzi, że TAKIE piwo, znane w całym kraju oraz za granicą jest sprzedawane jako lokalny produkt (że osmielę się tak nazwać elbląskiego portera)
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #41
                        crizz napisał(a)
                        Po to, żeby nagle nie stracić klientów nawykłych do picia Portera EB.
                        W sklepie, w którym kupiłem portera kojarzonego z Elblągiem, sprowadzany jest głównie dla kilku miłośników tego akurat piwka. To usłyszałem od właściciela. W żadnym innym sklepie, w mojej miejscowości, nie widziałem tego portera.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎