Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

porcelanki do rozkminy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    porcelanki do rozkminy

    Prośba o rozkminę skąd pochodzą .Jakie miasta tudzież kraje.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #2
    Wydaje mi się, że ta BBB to browar Mieszczański we Wrocławiu ale musiałbym sprawdzić.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2868

      #3
      Wg opracowania Breslauera na temat browarów na Dolnym Śląski ta porcelanka jest z browaru Mieszczańskiego. Była używana w latach 1923-45.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #4

        no i chyba już bez wątpliwości bydgosz bydgoski wcześniejszy browar wielkopolski
        pozdrawiam

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868

          #5
          Skrót BBB występował w nazwach kilku browarów.
          Ja swoje informacje podaje za opracowaniem "Browary Wrocławai i okolic" autorstwa Breslauera i wydaje mi sie, że jest to źródło wiarygodne
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Dzięx za pomoc choć to BBB to i ja również podejrzewam jako Bydgosz lub Wrocław Mieszczański. Układ liter w logo Bydgoszczy był jednak nieco inny i - z tego co pamiętam - p/w logo Mieszczańskiego też było inne niż to na porcelance. Takiej (domyślnej) nazwy Burgelisches Brauerei B... (miejscowość na B) moglo uzywać więcej browarów. Czekam na informacje odnośnie pozostałych sztuk
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #7
              Na innych porcelankach dosyć kiepsko widać napisy więc ciężko będzie coś powiedzieć
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                No co Ty ?
                Ja widzę wszystkie napisy ( i bez patrzenia na orginał )
                Jak nie widać zawsze można skopiować na dysk i powiększyć. Żaden problem
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • mimons
                  Member
                  • 12-2002
                  • 39

                  #9
                  Ta na dole po prawej to raczej nie piwo. Mam butelkę od tego. Jest na niej latarnia morska z rozbijającymi się o nią falami i napis BRANDUNG co wg słownika przetłumaczyłem kiedyś na "kipiel morska".

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2543

                    #10
                    A czy ten herb rycerski to czasem nie jest coś ze Szczecina, co już jest w galerii?
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • Piwowar
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 2543

                      #11
                      Von Seydlitz und Kurzbach.
                      Archiwum piwne

                      Poznaj
                      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #12
                        Ja w nawiązaniu do tematu o BBB chciałem wyjaśnić skąd moje podejście do porcelanki z literami BBB.
                        Przede wszystkim jest to inny krój czcionki niż na etykietach z browaru bydgoskiego. Moją porcelankę BBB nabyłem na wrocławskiej giełdzie staroci i otrzymałem przy tym informację, że porcelanka została wykopana we Wrocławiu. Informacja ta nie musi być prawdziwa, ale jakieś założenie trzeba było przyjąć ... Zgadzało mi się to po prostu z nazwą Bürgerliches Brauhaus Breslau (chodzi tu dokładnie o były Browar Mieszczański).
                        Ponadto, znalazłem w sieci podobne przyporządkowanie porcelanki BBB do Browaru Mieszczańskiego dokonane niezależnie ode mnie przez kogoś, kogo nie znam. Można to obejrzeć pod tym linkiem na stronie Wrocław na fotografii

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Potwierdzam, to browar Mieszczański. Miałem butelki browarne z tymi porcelankami.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            a ja się zastanawiałem wcześniej po pojawieniu się tego tematu nad znaczeniem słowa "ROZKMINA"

                            oj juz w tyle jestem...
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • cororo
                              • 04-2003
                              • 766

                              #15
                              mam skan etykiety einfachbier'a z bbb i należy zauważyć też to że w herbie jest inny układ literek na porcelance jest u góry jedno ''b'' zaś na dole dwa. a na tej etykiecie jest dokładnie odwrotnie! należy zauwazyć też to gdzie została znaleziona ta porcelanka -olsztyn więc bliżej jej było pokonać drogę z bydgoszczy niż z wrocławia!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎