Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

porcelanki do rozkminy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Romanowicz
    Junior
    • 10-2003
    • 9

    #16
    B.B.B.

    Coś mi się wydaje,że nie macie najpiękniejszej butelki z browaru Ernsta Fiinzberga z Belgardu / obecnie Białogard /,a były tam 2 butelki z umieszczonymi literami"B.B.B." w tarczy herbowej!
    W tłumaczeniu to:"Burgerliches Brauhaus Belgard a.Pers."
    Mam też butelki z "B.B.B." - które pochodzą / prawdopodobnie / z Bartoszyc?

    Comment

    • pivaria
      Senior
      • 03-2001
      • 1538

      #17
      Na dole, drugi od lewej z herbami, to - jak słusznie prawi Piwowar, browar szczeciński "Freiherrlich von Seydlitz & Kurzbachsche Braurei G.m.b.H.". Działał w latach 1898-1908. Mieścił się przy Pölitzerstrasse 39/40 (obecnie Aleja Wyzwolenia vis a vis ryneczku przy placu Kilińskiego).
      Dziś nie ma nawet śladu po budynku...
      Oprócz tego browaru istniały w tym samym miejscu również kolejno:
       Brauerei Franz Werk & Co. 1871-1882
       Grünhofbrauerei von Schratz 1882-1888
       Herm. Koepke Grünhof-Brauerei 1888-1896
       Bock-Brauerei, L. Arndt 1896-1898
       Freiherrlich von Seydlitz & Kurzbachsche Braurei G.m.b.H. 1898-1908
       Gastwirtevereinigung für Brauereibedarf und Beschaffung von Gastwirtschaftsbedorf, e.G.m.b.H. 1908-1912
       Union-Brauerei, e.G.m.b.H. 1912-1914
       Union-Brauerei und Likörfabrik, e.G.m.b.H. (1920?) 1914-1922
      Co do porcelanki z trzema "B" - to zapewne jest to okaz z Białogardu. Na marginesie dodam, że w PIVARII nr 6 jest obszerny tekst na temat browarnictwa w Belgard a.Pers.
      PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
      www.pivaria.pl
      https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

      Comment

      • brzeczka
        Senior
        • 12-2003
        • 373

        #18
        F. Happoldt z zajączkami to browar z Berlina, popularny nad morzem przed I w św
        herb (w Szczecinie mówi się na to płuca - jest także na butelkach) to oczywiście jak napisał pivaria
        porcelana z gwiazdą z literami wewnątrz pochodzi z Koenigsberg Ostpreussen (Kaliningrad) - widziałem butelkę, ale głupi nie spisałem nazwy i też mam rozkminki, bo mam 3 rózne korki tej firmy
        BBB to jak pisaliście może być Bydgoszcz, Wrocław czy Białogard - ja stawiam na Wrocław, ponieważ:
        wszystkie korki bydgoskie mają jakby inną konwencję
        Buergerliches Brauhaus Belgard Ernsta Flinsberga skończył działalność w 1911 jako skład J. Bohrisch Bairische Bier-Brauerei A.G. in Stettin i chyba w tym czasie nie stosowano takiej grafiki

        Comment

        • Stolp
          Senior
          • 06-2002
          • 492

          #19
          Te 6 liter w gwiazdce to "logo" browaru z Królewca - jak znajdę podeślę skan wcierki - trafiłem na pobitą, ale logo i część nazwy było widoczne
          Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
          Szukam
          e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
          https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

          Comment

          • brzeczka
            Senior
            • 12-2003
            • 373

            #20
            BBB - widziałem wczoraj starą podkładkę Brauerei Boetzow Berlin, która miała identyczne logo, tak więc temat zagęszcza się, proponuję dotrzeć do posiadacza butelek-strychówek, to jednoznacznie wyjaśnimy temat

            Comment

            • Juby_piwosz
              Senior
              • 02-2006
              • 254

              #21
              Nr 1-3 to Berlin - Otto Starick, duża rozlewnia piwa sprzedająca piwo w swoich butelkach z własnymi etykietami.

              Comment

              • Juby_piwosz
                Senior
                • 02-2006
                • 254

                #22
                Czarta to: Berlin - Malz und Weißbierbrauerei Stern Louis Pipke & Co

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎