Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bombadilowe z etykietami perypetie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Senior
    • 10-2003
    • 612

    #31
    Amunds Pilsner z browaru Mack Bryggeri z miejscowości Tromsø

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
      Altmeister to Brauerei Tivoli GmbH - Duesseldorf
      nie ma takiego browaru w Dusseldorfie, Tivoli był w Krefeld ale z tego co pamiętam został zamknięty, a markę przejął pewnie któryś z browarów w Dusseldorfie

      Comment

      • lukiper
        Senior
        • 02-2003
        • 163

        #33
        Altmeister to napewno etykieta z browaru Schlosser w Dusseldorfie. Sam dostałem taką etykietę z tego browaru. Dowodem też może być kapsel tego piwa sklasyfikowany w tym browarze przez jednego z kolekcjonerów: http://www.kronkorken-kollektion.de/gal_dd_nrw.html
        www.pilsdeckchen.za.pl
        www.wkk.free.ngo.pl

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukiper
          Altmeister to napewno etykieta z browaru Schlosser w Dusseldorfie.
          no i wszystko jasne , piwa z dawnego Tivoli z Krefeld warzy teraz Schlosser

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx
            nie ma takiego browaru w Dusseldorfie, Tivoli był w Krefeld ale z tego co pamiętam został zamknięty, a markę przejął pewnie któryś z browarów w Dusseldorfie
            Kurcze mam kontrę i zrobię zdjęcie ... faktem jest, że może to być jakaś efemeryda gdyż Brauerei Tivoli z Krefeld faktycznie został kupiony przez Brauerei Schlösser Duesseldorf a następnie zamkniety.
            Co do Gruben Gold - może też jakies fuzje, przejęcia czy "cóś" nastąpiło.
            Last edited by biermann; 13-09-2006, 17:45.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx
              nie ma takiego browaru w Dusseldorfie, Tivoli był w Krefeld
              Zaraz, zaraz... Ja (podobnie jak biermann) mam kontrę od piwa MATERNUS PREMIUM PILSENER, a na niej jak byk stoi napisane: Brauerei Tivoli GmbH Dusseldorf. Znaczy, że- może i nie ma Tivoli w Dusseldorfie, ale napewno był.
              Poszukuję

              Comment

              • lukiper
                Senior
                • 02-2003
                • 163

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                Zaraz, zaraz... Ja (podobnie jak biermann) mam kontrę od piwa MATERNUS PREMIUM PILSENER, a na niej jak byk stoi napisane: Brauerei Tivoli GmbH Dusseldorf. Znaczy, że- może i nie ma Tivoli w Dusseldorfie, ale napewno był.
                Browar Tivoli w Dusseldorfie napewno istniał. Z listy browarów niemieckich którą posiadam (stan na 2000 rok) browar w niej był zaznaczony jako zamknęty a etykieta jest zapewne nowsza. Tak więc wg mnie powinna być zaliczona do Schlossera. ale w sumie możesz zaliczyć wg swojego uznania . Ja pokazałem tylko, że sam dostałem taką etykietę z tego browaru i że inni np. kolekcjonerzy niemieccy liczą ją do Schlossera.
                pozdrawiam
                www.pilsdeckchen.za.pl
                www.wkk.free.ngo.pl

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukiper
                  Browar Tivoli w Dusseldorfie napewno istniał. Z listy browarów niemieckich którą posiadam (stan na 2000 rok) browar w niej był zaznaczony jako zamknęty a etykieta jest zapewne nowsza. Tak więc wg mnie powinna być zaliczona do Schlossera. ale w sumie możesz zaliczyć wg swojego uznania . Ja pokazałem tylko, że sam dostałem taką etykietę z tego browaru i że inni np. kolekcjonerzy niemieccy liczą ją do Schlossera.
                  pozdrawiam
                  Moja etykieta Altmeistera jest z roku 2003, więc zgodnie z Twoja sugestią rozszerza mój zbiór etykiet browaru Schlosser.

                  Inna sprawa to istnienie browaru Tivoli w Dusseldorfie. Wszystko wskazuje na to, że jednak taki był
                  Poszukuję

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #39
                    Tym razem zamiast fotki mam pytanie:
                    Chodzi o etykiety z Litwy, Łotwy i Estonii. Jak rozróżniać z którego browaru ikraju pochodzą? Może potraficie rozszyfrować znaczenie słów: Izstradatas, Pildits, Tootja, pec?
                    Poszukuję

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #40
                      Przedewszystkim każde z tych państw ma własny język na etykietach W większości etykiet można też zwrłcać uwagę na 3 pierwsze cyfry kodów kreskowych mówiące o kraju pochodzenia piwa.Ale fakt że mi też się mylą te kraje zwłaszcza Łotwa i Estonia. Z Litwą jest łatwiej. Mimo to zbiór jakoś uporządkowalem. Stare , duże browary 100sunkowo łatwo się identyfikuje. Problem jest z nowopowstałymi mikrobrowarami ktore obrodziły dosyć licznie jak na tak małe kraje ale i te na upartego można rozkminić korzystając z wyszukiwarki lub spisu browarów na stronie beerme.com.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                        Przedewszystkim każde z tych państw ma własny język na etykietach.
                        Wszystko fajnie, ale ja i tak ich nie rozróżniam. Może i jestem przygłupi, ale nie rozpoznaje łotewskiego, litewskiego i estonskiego. Dlatego zwróciłem się o pomoc.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                        W większości etykiet można też zwrłcać uwagę na 3 pierwsze cyfry kodów kreskowych mówiące o kraju pochodzenia piwa.
                        A byłbyś tak miły i wskazał te cyfry. Byłaby to dla mnie cenna podpowiedź.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                        Ale fakt że mi też się mylą te kraje zwłaszcza Łotwa i Estonia. Z Litwą jest łatwiej. Mimo to zbiór jakoś uporządkowalem. Stare , duże browary 100sunkowo łatwo się identyfikuje. Problem jest z nowopowstałymi mikrobrowarami ktore obrodziły dosyć licznie jak na tak małe kraje ale i te na upartego można rozkminić korzystając z wyszukiwarki lub spisu browarów na stronie beerme.com.
                        A ja raczej nie amm problemu z Estonią, gorzej wychodzi mi z Litwą i Łotwą. I co czynić, gdy na jednej etykiecie figuruje łotewski CESU ALUS i litewski RAGUTIS, a ja nijak nie rozumiem co oni oprócz tego tam napisali?
                        Last edited by Bombadil13; 13-09-2006, 21:06.
                        Poszukuję

                        Comment

                        • kloss
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 2526

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                          A ja raczej nie amm problemu z Estonią, gorzej wychodzi mi z Litwą i Łotwą. I co czynić, gdy na jednej etykiecie figuruje łotewski CESU ALUS i litewski RAGUTIS, a ja nijak nie rozumiem co oni oprócz tego tam napisali?
                          Akurat z Litwą jest raczej prosto.Producenta o ile wiem oznacza słowo "gamintojas"

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                            A byłbyś tak miły i wskazał te cyfry. Byłaby to dla mnie cenna podpowiedź.(
                            Nie , niestety nie bede tak miły bo nie mam przy sobie zbioru a oczywiście nie pamietam ich. Kody o ile pamietam tez nie zawsze jednak określają kraj warzenia piwa.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • borinek
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 126

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                              3 pierwsze cyfry kodów kreskowych mówiące o kraju pochodzenia piwa
                              EAN code Estonsko 474
                              litva 477
                              Lotyšsko 475

                              Chętnie nawiążę wymianę etykiet
                              Bronislav Gorčík
                              chrpova 457
                              54102 Trutnov-Czechy

                              Comment

                              • borinek
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 126

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                                Kody o ile pamietam tez nie zawsze jednak określają kraj warzenia piwa.
                                Tak naprz. na tej etykietce kod kreskowy Lotyšska ale na etykietce opis Pilditis (producent ) Nova Paka Čehija Etykieta je czeska i nie Lotyšska
                                Attached Files

                                Chętnie nawiążę wymianę etykiet
                                Bronislav Gorčík
                                chrpova 457
                                54102 Trutnov-Czechy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎