Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiek szklanki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KwAsU_pl
    Senior
    • 02-2007
    • 107

    Wiek szklanki?

    W Swej kolekcji mam 2 szklaneczki, wiem, że są one bardzo stare, starsze ode mnie czyli ponad 20l. Interesuje mnie niej więcej wiek każdej z tych szklanek i jeśli jest to możliwe to mniej więcej ich wartość kolekcjonerska.
    Attached Files
    Last edited by KwAsU_pl; 24-02-2007, 14:37.
    Szkło, tak małe a daje tyle radości !!!!!!!!!!
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #2
    Szkło 20-letnie, to praktycznie nówki.
    Porównując kształty obu szklaneczek (identyczne) stawiam na to, że jest to samoróbka jakiegoś polskiego rzemieślnika z lat 80-tych. Z racji wieku nie możesz pamiętać nawet schyłkowego okresu komuny. Spytaj więc rodziców co było dokupienia w sklepach tzw. prywaciarzy. Wartość kolekcjonerska tych szklanek na pewno jest ogromna, jak każdego gadżetu z tamtego czasu. Wartość rynkowa, to pewnie do 5 zł za sztukę.
    A nawet gdyby były prawdziwe, to z racji pochodzenia z bardzo dużego browaru i swojej "młodości" są relatywnie popularne. A jak są popularne, to nie mogą być drogie.

    Comment

    • KwAsU_pl
      Senior
      • 02-2007
      • 107

      #3
      Możliwe, Te szklanki dostałem od Babci. Ona mówi iż są one z roku około 1974 wtedy gdy Polacy osiągali wysokie wyniki w piłce nożnej. Ale sami wiecie jak jest z pamięcią starszych ludzi. BANKOWO MAJĄ PONAD 30
      Szkło, tak małe a daje tyle radości !!!!!!!!!!

      Comment

      • peter007
        Senior
        • 06-2004
        • 2820

        #4
        Nie zarobisz na nich. Takich szklanek mam 6, czyli z Twoimi jest ich minimum 8 (bo nie mam takich wzorów jak pokazałeś) i nawet nie zaliczam ich do swojej kolekcji. Na Allegro pojawiają się serie od 4 do 8 sztuk podobnych szklanek i żadko cena takiego zestawu przekracza 10zł. Jest to zwykła tania imitacja szkła piwnego
        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

        Comment

        • KwAsU_pl
          Senior
          • 02-2007
          • 107

          #5
          Jesteście tego pewni ?? A nie wiecie czy w Carlsbergu dowiedziałbym się czegoś więcej ??
          Szkło, tak małe a daje tyle radości !!!!!!!!!!

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KwAsU_pl
            Jesteście tego pewni ?? A nie wiecie czy w Carlsbergu dowiedziałbym się czegoś więcej ??
            Czego mógłbys dowiedzieć się w Carlsbergu o szkle wykonanym chałupniczo w Polsce w latach 70-tych lub na początku 80-tych .Tandene kiczowate ,kolorowe by zwracało na siebie uwage z birofilistyka nie ma nic wspólnego.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎