Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szklanki - jaki browar?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    Szklanki - jaki browar?

    Własnie licze szklaneczki do Ankiety i w dwóch przyadkach mam problem do jakiego browaru dopisac szklankę.
    Pierwszy przypadek to Książ, czy pochodzi z okresu :
    - gdy Świebodzice funkcjonowały samodzielnie
    - gdy Książ pochodził z Piasta
    - gdy Ksiąz pochodzi z CP.
    Attached Files
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    #2
    A drugi przypadek to ta szklaneczka. Fotki przedstawiaja widoki z dwóch stron tej samej szklanki.
    Attached Files
    Last edited by remfire; 26-12-2007, 14:51.

    Comment

    • cororo
      • 04-2003
      • 766

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
      A drugi przypadek to ta szklaneczka. Fotki przedstawiaja widoki z dwóch stron tej samej szklanki.
      W drugim przypadku zdecydowanie powinieneś zaliczyć do Zielonej Góry gdyż tam znajdowała się siedziba ZP Zielona Góra , zaś szklanka wyprodukowana była dla wszystkich browarów wchodzących w ich skład.
      W pierwszym przypadku obstawałbym za wersją iż szklanka pochodzi z okresu przedcarlsbergowego czyli gdy piwo Książ produkował Browar we Wrocławiu

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        też bym tak obstawiał
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Zgadzam się z przedmówcami, sam otrzymałem taką szklankę (wraz z podstawkami) w knajpie od znajomego, w okresie, kiedy już to piwo robił browar we Wrocławiu.

          Comment

          • remfire
            Senior
            • 03-2004
            • 1334

            #6
            Dzięki za pomoc. Utwierdziliście mnie w przypuszczeniach - za czasów samodzielnych Świebodzic podkowa była w nieco innej pozycji, no i nie pamiętam aby wtedy były dostępne szklanki Książa ( a przeciez to moje okolice ) . CP też nie nie wypuszczało ( a przynajmniej nic na ten temat nie wiem ) szklanek Książa, więc przypuszczałem że to z okresu podległości pod Piasta.
            W drugim przypadku browary są właściciwe wymienione na szklance , ale zastanawiałem się do którego z nich zaliczyć szklankę. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzięki za pomoc. Utwierdziliście mnie w przypuszczeniach - za czasów samodzielnych Świebodzic podkowa była w nieco innej pozycji, no i nie pamiętam aby wtedy były dostępne szklanki Książa ( a przeciez to moje okolice
              Ja miałem szklanicę ze Świebodzic i to był rok 1989,lub 1990 ,ale niestety mi się zbiła .Zakupiona była w sklepie firmowym tuż przy browarze


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja miałem szklanicę ze Świebodzic i to był rok 1989,lub 1990 ,ale niestety mi się zbiła .Zakupiona była w sklepie firmowym tuż przy browarze
                No to miałeś szczęście. W tym czasie akurat pracowałem w Świebodzicach , czasami kupowałem więc Książa , ale nie pamiętam abym widział szklanki. Co prawda wtedy nie zbierałem szklanek, wiec moze dlatego nie dostrzegłem ich w sklepiku

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎