Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stefan Cieluch-Rozlewnia Piwa Browaru K.R. Vetter w Lublinie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Niedzwiadek14
    Senior
    • 04-2006
    • 121

    Stefan Cieluch-Rozlewnia Piwa Browaru K.R. Vetter w Lublinie

    Witam!
    Moze ktos z kolegów ma jakies imfo na temat tej rozlewni?
    Z gory wielkie dzieki!
    Attached Files
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    #2
    Szukałem, przeglądałem i niestety nic pewnego nie znalazłem. Jedyne co jest pewne to to że przed wojną browar Vettera miał rozlewnie w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Lwowie, Łodzi, Toruniu, Warszawie i Wilnie i najpewniej z któregoś z tych miast pochodzi to butelka. Bardzo ciekawa i ładna butelka .
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

    Comment

    • pokojeubasi
      Junior
      • 01-2009
      • 5

      #3
      rozlewnia piwa ul.podwale lublin

      marek cieluch -ojciec tadeusz cieluch był wspólnikiem tej rozlewni .

      Comment

      • pokojeubasi
        Junior
        • 01-2009
        • 5

        #4
        rozlewnia piwa ul.podwale lublin

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Niedzwiadek14 Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam!
        Moze ktos z kolegów ma jakies imfo na temat tej rozlewni?
        Z gory wielkie dzieki!
        z tego co wiem browar vettera to oddzielny temat

        Comment

        • pokojeubasi
          Junior
          • 01-2009
          • 5

          #5
          rozlewnia piwa ul.podwale lublin

          ad.rozlewni piwa ul.podwale w lublinie ;mimo ze dotyczy mojej rodziny to mało wiem ponieważ stefan cieluch brat ojca a mój wójek zginął w oświęcimiu .gdzieś u nas wdomu rodzinnym jest matryca do znakowania firmowych skrzynek [orginalna skrzynka piwna i kilka butelek jest w muzeum wsi lubelskiej w lublinie ].na początek tyle .jeżeli w czymś mogę pomóc to proszę o kontakt.proszę o zrozumienie bo uczę się opozdrowieniabsługi komp.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Nie przepraszaj. Na nauke nigdy nie za późno. Duże litery na początku zdań generujemy wciśnieciem Caps Lock'a , kolejne jego wciśnieęcie to powrót do liter malych. Nawiasy zwykłe tworzymy wciskając klawisz ze strzałką (ten pod Caps Lockiem) i jednocześnie 9 lub 0.
            A teraz do tematu. Przy ulicy Podwale (pisanej też Podwal) znajdował się stary browar Jensza i Kijoka. Budynek stoi do dziś zaniedbany i zapuszczony jak dziad dworcowy. Sam browar istniał tam myslę najpóźniej do lat 1920ych. Sugerujesz że po tym okresie była tam wspomniana rozlewnia piwa ? Tak mogło być gdyż często budynki browarów po ich zamknięciu pełniły funkcję rozlewni. Posiadasz jakiś np dokument , papier firmowy cokolwiek na czym widnieje adres tej rozlewni ? Był by to chyba niezbity dowód jej identyfikacji.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • pokojeubasi
              Junior
              • 01-2009
              • 5

              #7
              browar

              rozlewnia to inna ulica i rozlewałaa piwo z browarów z polski

              Comment

              • pokojeubasi
                Junior
                • 01-2009
                • 5

                #8
                j w

                w skansenie lubel skjim są skrrynki i butelki z moim nazwiskiem [cieluch] też chciałbym wiedzieć kto sprzedał mojego wójka do spalenia w oświęcimiu

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pokojeubasi Wyświetlenie odpowiedzi
                  rozlewnia to inna ulica
                  Sam w nagłówku postu nr 3 napisałeś "ul. Podwale" więc dlatego skojarzyłem stary browar Kijoka i Jensza (znajdujący się - jak osobiście sprawdziłem kilka lat temu - przy tej ulicy) z firmą o ktorej piszemy w tym temacie.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • adam45
                    Junior
                    • 04-2009
                    • 1

                    #10
                    To jest próba dla mojego ojca bo go uczę... mój tato to Adam Cieluch i ma kilka zdań na temat tego rozlewni
                    Last edited by adam45; 16-04-2009, 08:28.

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam45 Wyświetlenie odpowiedzi
                      To jest próba dla mojego ojca bo go uczę... mój tato to Adam Cieluch i ma kilka zdań na temat tego rozlewni
                      W tym temacie możecie spokojnie się dokształcać, a tato może sobie potestować trochę nie będąc narażonym na złość administracji
                      Last edited by Maggyk; 16-04-2009, 08:32.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • Gopher
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 450

                        #12
                        Skrzynka w skansenie ma napis J.Cieluch nie Stefan.
                        Attached Files
                        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎