Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Otto/O.Fleischer Stettin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aygon
    Member
    • 03-2007
    • 35

    Otto/O.Fleischer Stettin

    Na większości wzorów butelek z tego browaru funkcjonuje skrócona forma imnienia O.Fleischer. Jadnak ostatnio wpadła mi w ręce butla z pełnym opisem Otto Fleischer. Czy można wiedzieć z jakiego okresu pochodzi taka seria i czy było to jednarozowe czy są różne wzory z takim opisem?
    Pozdrawiam
    Aygon
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #2
    Zaśmiecasz dział historii takimi tematami - zakładaj wątki w dziale identyfikacji, proszę.

    Comment

    • Aygon
      Member
      • 03-2007
      • 35

      #3
      No właśnie miałem wątpliwości gdzie to wrzucić bo własciwie co to jest to wiadomo. Tak pmnie to po prostu zastanowiło.

      Comment

      • Aygon
        Member
        • 03-2007
        • 35

        #4
        Postów tu chyba edytować nie można więc wrzucam foto w osobnym. Na flaszce jeszcze Stettin-Grunhof.
        Attached Files

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          #5
          można edytować, jest na to 5 minut
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • brzeczka
            Senior
            • 12-2003
            • 373

            #6
            Do 1900 Gruenhof, Grabow i kilka innych dzielnic było niby w mieście, a jakby osobno. Od 1900, po fizycznym włączeniu do Szczecina używanoprzez jakiś czas (2-3 lata?) Stettin-Gruenhof czy Stettin-Grabow, a później już tylko Stettin - dotyczy to także innych produktów czy kartek pocztowych.
            Najstarsze butelki tego browaru noszą napisy Tivoli Brauerei Gruenhof (2 wzory: na okrągłą i podłużną porcelanę). Powyższy wzór jako jedyny ma pełne imię właściciela i zarazem nazwę dzielnicy pisaną jako Stettin-Gruenhof, poźniej jest już tylko O. Fleischer i Stettin, a w najpóźniejszych wzorach znowu tylko Tivoli Braueri. Biorąc pod uwagę wiadomości z literatury lokalnej i porwnując kilka innych pomorskich butelek o identycznym zaokrąglonym "gwizdku" ja bym stawiał na okres w okolicach 1900-1905. Poza tym do tej butelki idealnie pasuje mocno stożkowa porcelanka tego browaru.
            Przez pierwsze kilka lat działalności browar reklamował się w prasie lokalnej jako Neue Brauerei, bez podawania nazwy czy nazwiska właściciela.

            Comment

            • Aygon
              Member
              • 03-2007
              • 35

              #7
              Dziekuje za jak zawsze pelna informacje. W glerii jest bardzo podobny wzór, 3ci od prawej ale pisany przez O. Ta trfiła mi się kiedyś przy podziale, był lekko zachaczona przy gwizdku i reszta towarzystwa jej nie brała bo stwierdzili chyba że ma za maą wartość handlową wic ja przygarnąłem i nie zwróciłem uwagi na tego Otto, dopiero niedawno w domu rzy okazji porządków porównałem kila flaszek i mnie to zainteresowało.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎