Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prośba o identyfikację butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • swirus221
    Junior
    • 09-2009
    • 1

    Prośba o identyfikację butelek

    Witam. Jestem w posiadaniu dwóch starych butelek.
    Pierwsza z nich jest to butelka po piwie. Jest na niej siedzący lew trzymający coś jakby herb z inicjałami K.M. Poniżej jest napis w języku rosyjskim "fabriczkoje klenno" lub coś w tym rodzaju. Znajdują się na niej również napisy Karol Machlejd i "Własność browaru" w języku polski i rosyjskim (o ile "sobstwenność zawoda" znaczy to samo co "Własnośc browaru"). U góry butelki widnieją dwie rosyjskie litery M i F a poniżej data 1910.
    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


    Drugą butelką jest butelka prawdopodobnie po wódce. Widnieje na niej napis J.A. Baczewski poniżej "Lwów Pologne". Jeszcze niżej jest napis "Maison fondee" a na samym dole data 1782.
    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


    Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tych butelkach. W szczególności interesuje mnie ich wartość. Sorry za słabą jakość zdjęć ale nie mam akurat możliwości zrobienia lepszych. Pozdrawiam.
  • firegarden
    Member
    • 07-2008
    • 46

    #2
    Co do Baczewskiego to z alegro schodzi zazwyczaj od 100do150zł ale z tego co wiem dużo ludzi to zbiera i to ,,chodliwa,, butelka .
    maniek1

    Comment

    • Niedzwiadek14
      Senior
      • 04-2006
      • 121

      #3
      Machlejd to tez dobra butelka ,mysle ze jako ze carska choc jest ich troche to te 500 zl minimum trzeba rzadac
      A tak z ciekawosci zapytam jakie jest bicie huty?
      Pozdrawiam!

      Comment

      • mio-beta
        Member
        • 10-2003
        • 39

        #4
        Cena przesadzona. Flaszki Machlejda zawsze chodzily miedzy 180 a 300 zl. Ta flaszka nie ma zadnej sygnatury, Machlejdy jej nie miały. Są tylko roznice na przesuniecia w napisach ale nie wszystkich kolekcjonerow to interesuje.

        Comment

        • Niedzwiadek14
          Senior
          • 04-2006
          • 121

          #5
          Ok moze przesadzilem z ta cena A co do sygnatury ,to sie nie do konca zgodze .Mam 2 ,a jeden ma sygnature huty Wawer.
          Pozdrawiam!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎