Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niespodzianki na strychu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • clear
    Junior
    • 02-2010
    • 4

    Niespodzianki na strychu

    Witam Was serdecznie.
    Z zawodu jestem restauratorem drewna i obrazow i nie wiele mam wspolnego z piwem ( oprocz slabosci do niego ). Wczoraj na strychu jednej z podkrakowskich karczm , podczas restaurowania zabytkowego stropu natknolem sie na kilka starych butelek i .....stara lodowke na piwo. Chcialbym ja przywrocic do pierwotnego stanu ,ale niestety nie posiadam zadnych materialow zrodlowych (zdiec, rycin itp). Jesli ktos z Was posiada jakies fotki lub zna adresy gdzie moglbym takowe znalezc ,bylbym wdzieczny za pomoc.
    Chodzi tutaj o lodowke mysle ze z poczatku XX wieku, ale wnioskuje to jedynie po tym w jakiej technice stolarskiej zostala wykonana.
    Pozdrawiam
    Last edited by clear; 22-02-2010, 20:38.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    #2
    Zamieść zdjęcie tej lodówki, to może będzie łatwiej komuś pomóc.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Butelki i ewentualnie inne piwne znaleziska też nas interesują.
      Jeśli chodzi o lodówkę to mam taką z lat 1930-ych , firmową z napisem warszawskiego browaru Haberbuscha. Niestety wymaga renowacji. Generalnie jest to jednodrzwiowa drewniana szafka obita od środka blachą. Ciężka , myślę że waży ponad 70 kg. Widziałem też wersję większą, dwudrzwiową.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #4
        lodowka

        clear , obudz sie !

        Comment

        • clear
          Junior
          • 02-2010
          • 4

          #5
          Bardzo przepraszam za brak odpowiedzi , ale przeprowadzka laczyla sie z brakiem dostepu do sieci. Lodowka jest w trakcie renowacji. Udalo mi sie spotkac z kolekcjonerem z Krakowa ktoremu przekazalem etykietki wraz z butelkami,oraz dowiedzialem sie paru szczegolow dotyczacych skrzyni. Niebawem zamieszcze jakies zdiecia. Narazie truje wszystkie zwierzaki zamieszkujace drewno , a to chwile trwa.
          Pozdrawiam

          Comment

          • clear
            Junior
            • 02-2010
            • 4

            #6
            Efekt koncowy na gieldzie w Zywcu :
            Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

            Cieszyla sie duzym zainteresowaniem. Mysle ze zaliczyla wiecej fotek niz slonie w zoo .
            Pozdrawiam

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #7
              Czy można to w jakiejś krakowskiej knajpie zobaczyć?
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • clear
                Junior
                • 02-2010
                • 4

                #8
                Niestety nie. Mysle ze zostanie w rekach prywatnych.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎