Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ety z Wietnamu ( dla zawodowców )

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    ety z Wietnamu ( dla zawodowców )

    Kraj wiadomo ale pytanie z jakich browarów pochodzą poniższe ety. Niestety bardzo przezemnie chwalona strona beerme.com totalnie nie pomaga mi w tej identyfikacji. Nie ma na niej zupełnie chociażby cząstkowych nazw jakie pojawiają się na etach
    Do każdej z et mam jednak pewnie sugestie. Nie wiem czy powinienem je pisać żeby nie sugerować być może błędnego tropu ale mimo to pozwoliłem je sobie umieścić.

    1. Bia Saigon Special
    chyba najłatwiejsza w IDentyfikacji. Zarówno wykrojnikiem jak i nazwą piwa pasuje mi do znanych (choć z zupełnie inną grafiką) kilka lat temu w naszym kraju piw warzonych przez Sabeco Saigon Beer Co z miejscowości Thanh Pho Ho Chi Minh zwanym też Saigon.

    2. Bia Benth Thanh
    wiem że producentem tego wywaru jest THP Group ale za cholerę nie mogę rozkminić gdzie mają swój browar/browary którego wnętrze warzelni jest nawet pokazane na stronie. Adres głownego biura (HQ) mnie zbytnio nie interesuje.

    3. Bia KimBai

    Jedyny trop to wykrojnik który pasowałby mi do mojego ulubieńca o którym mowa w podpisie pod każdym z moich postów. Wiem ze jest on właścicielem grupy Asia Pacific Breweries Ltd mającej w Wietnamie browary w Danang, Ho Chi Minh City, Quangnam i Tiengiang. Może jednak sugerowanie się jedynie wykrojnikiem to błędny trop ?

    4. Bia 999

    Na ecie niby widnieje logo z nazwą Hai Phong Brewery. Problem że takiego browaru nie znalazłem na beerme.com. Poszukiwania w necie nakierowały mnie jedynie tutaj gdzie piszą iż w grudniu 2009 rozpoczęto od podstaw budowę browaru Hanoi Brewery w miejscowości Hai Phong czyli takiej jaka figuruje we wspomnianym logo. Nawet gdyby browar ten wybudowano cudem w 8 miesięcy i eta już trafiła by do mnie to problem polega na tym iż ową etkę mam od około 5-6 lat

    Czekam na wasze sugestie, niekonieczne kierowane moimi sugestiami.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • beny
    Senior
    • 03-2001
    • 984

    #2
    od kiedy Wietnam zbierasz ?

    jak bedę sprawdzał swój Wietnam i nie zapomnę o tym temacie postaram sie spojrzeć na inne wzory etykiet może tam podają więcej informacji
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radosław Kwiecień

    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      1. Sprawa jasna
      4. Hai phong, browar "Hai Phong brewery factory" i to pewnie z tego jest, Nic nie wiem o tym nowym browarze z Haiphongu

      Jak nie masz nic przeciwko, wyślę ten skan do Walusia z zapytaniem. On penetrowal wietnamskie browary więc powinien wiedzieć na 100%.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        2. Sajgon ( prawie 5 km za Sajgonem ). Jest to drugi browar w Sajgonie - “Ben Thanh”
        3. Browar "Kim Bai" , niedaleko od Hanoi
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
          od kiedy Wietnam zbierasz ?
          Teoretycznie jak ety z całego świata - od 2 dekad
          Po prostu ostatnio segreguje etki jakie leżą już od kilku lat i czekają na upożądkowanie i wliczenie do zbioru.
          Mimo to nie dokładam już na bieżąco nowo zdobytych etek. Zbieram już tylko kilka wybranych krajów. Brak czasu, środków, miejsca i nie ukrywam zapału na kolekcjonowanie całego świata.
          Becik dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o 4 to nie może być to etka z browaru który jest budowany dopiero od 8-9 miesięcy a ja mam ją już od kilku lat. No chyba że źle odczytałem cytowany tekst albo tam jest pomyłka i browar istnieje od dawna a obecnie nie jest budowany od podstaw a jedynie rozbudowywany/modernizowany.
          Skany wykorzystaj jak uważasz.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli chodzi o 4 to nie może być to etka z browaru który jest budowany dopiero od 8-9 miesięcy a ja mam ją już od kilku lat.
            Bo jest to eta z browaru który już istniał oprócz tego, nowowybudowanego
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎