Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka Weber Laubegast

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kucol61
    Junior
    • 02-2009
    • 25

    Butelka Weber Laubegast

    Wykopałem butelke nietypowego wymiaru z napisem WEBER LAUBEGAST .
    Na zdjeciu dla porównania stoi obok Olsztyńskiej.
    Prosze o identyfikacje - pozdrawiam kucol61 .
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Laubegast to obecna Lubogoszcz. Obecnie są 3 miejscowości o tej nazwie , 2 w woj lubuskim: w powiecie krośnieńskim i wschowskim i 1 w woj. zachodniopomorskim ale w żadnej z nich raczej nie było browaru. Możliwe więc że butelka pochodzi z jakiejś firmy handlującej/rozlewającej piwo albo jest po jakimś napoju b/a. Być może miejsce wykopania tej flaszki naprowadzi na którąś z tych 3 miejscowości.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Niedzwiadek14
      Senior
      • 04-2006
      • 121

      #3
      Laubegast to dzielnica Drezna.
      Moze butelka pochodzi wlasnie z tamtad?
      Pozdrawiam

      Comment

      • kucol61
        Junior
        • 02-2009
        • 25

        #4
        Butelka

        Dzieki za pomoc a butelka wykopana w Olsztynie z głebokości 5-ciu metrów pod ulica.
        Myśle , że ulica zbudowana była na śmietnisku w latach 30-tych bo inna butelka z Gdańska pochodziła z browaru , który został zamkniety w 1918 roku zresztą już jest w Gdańsku .
        Zastanawiająca jest wysokość tej butelki ja w swoim zbiorze takiej nie mam a zbieram Prusy Wsch .
        Pozdrawiam kucol61 .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎