Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hortaqua - rozlewnia czy producent (browar)?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Micho441
    • 04-2008
    • 812

    Hortaqua - rozlewnia czy producent (browar)?

    Przeglądając wielkie remanenty w dziale Kolekcjonerstwo spostrzegłem przeniesienie mojej cenówki do browaru Radom - id:45830.
    Analizując sporą część etykiet z mojego zbioru piwnych miśków na jednych jest napisane:
    "Browar Radom. Napełniano Hortaqua.
    Na następnych etykietach juz napisano:Producent :Hortaqua SA Kacice.Czy oznacza to iz rozlewnia zmieniła status ekonomiczny i stała się producentem - browarem?
    Attached Files
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Hortaqua to byłą tylko rozlewnia, więc w tym przypadku producent oznacza raczej "zleceniodawca".

    Comment

    • Micho441
      • 04-2008
      • 812

      #3
      Producent oznacza kogoś kto wyprodukował dany produkt.Proszę zwrócić uwagę na odnośne normy zakładowe wskazujące różnice.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        "Producent" to podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie produktu do obrotu, wcale nie musiał go wyprodukować
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Micho441
          • 04-2008
          • 812

          #5
          Czemu sobie ze mnie kpisz?Pytałem poważnie.
          Podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie produktu do obrotu to dystrybutor.
          Idąc tym tropem to po co były te swary na forum - polskie piwo wyprodukowane w holandii to browar holenderski(szkło,etykiety itp) a nie polski produkt.
          Może cos się zmieniło bo dotychczas nauka precyzujeroducent to osoba lub podmiot produkujaca wyrób oczywiście w celu sprzedaży poprzez dystrybutorów lub własną sieć detaliczną.
          No i dalej nie bardzo wiem gdzie zaliczyć te kolektybilia.
          Pozdrawiam.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            Ja kpię? Zaprezentowałeś definicję producenta w tym szczególnym kontekście a ja się z nią nie zgadzam. A to że w browarbizie przywiązujemy wagę gdzie dane piwo było wyprodukowane, to jest już taka nasza fanaberia, która nie jest tożsama z tym jakie są uregulowania prawne dotyczące oznaczania producenta na etykiecie produktu. Po prostu nie można uznać firmy Hortaqua za producenta (de facto) tego napoju tylko na podstawie informacji z etykiety.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Hortaqua była rozlewnia rozlewającą piwo m.in z Radomia, Jędrzejowa, Okocimia, Krakowa, Elbląga i z czegoś tam jeszcze. Nigdy nie produkowała, żadnego piwa mimo, że czasem się podawała jako "Producent". Cóż, taki marketing
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Konfekcjonowanie (rozlew) piwa w czasach, kiedy Hortaqua działała było uznawane za działalność produkcyjną.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Micho441
                  • 04-2008
                  • 812

                  #9
                  Dziękuję wszystkim za wiążącą odpowiedź i ostatecznie kwalifikuję Ją jako rozlewnia.

                  ART - przepraszam za tą mordkę ale komputer jak i jego właściciel są wiekowi i mają swoje niekontrolowane fanaberie.Moje wypowiedzi mają właśnie na celu ustalenie faktów aby To forum nie stało się jakimś tam blogiem na którym różni ludzie wypisują nieprawdziwe twierdzenia.
                  Na marginesie wspomnij naszą rozmowę o Piast Wrocławski który w/g pracowników był robiony również w szczecińskim Bosmanie. Niestety nie miałem takiej władzy by potwierdzić to widząc dokumenty więc zostało to jako rozmowa typy ktoś tam komuś coś powiedział.
                  Pozdrawiam.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Czy ktoś się orientuje w jakich latach działała i co tam jest teraz?

                    Comment

                    • cororo
                      • 04-2003
                      • 766

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy ktoś się orientuje w jakich latach działała i co tam jest teraz?
                      Tak myślę że istniała maksymalnie do 2003 roku. Otwarta była pewnie koło 1989roku. Obecnie właścicielem jest firma z Niedźwiedzia produkująca orzeszki i inne przekąski.
                      Last edited by cororo; 16-01-2013, 22:41.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎