Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety rycerskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    #46
    Gladiator 2

    I jeszcze jeden, tym razem z łotewskiego browaru Cesu. Także imponujący. Ktoś może wie o wyniesieniu Spartakusa na należne mu miejsce na etykiecie ? Albo odszyfruje rysy twarzy na poniższym skanie jako jego ?
    Attached Files

    Comment

    • warzechow
      Senior
      • 07-2005
      • 354

      #47
      Mam tylko 11 i 13 !!!!

      Ja tu nieświadom niczego walczyłem z obróbką łotewskiego gladiatora, a becik walnął z grubej rury. Przeleciałem wszystko i załamka - mam tylko 11 i 13 pozycję. Nie wiem jak bardziej nachalnie wyrazić ten fakt szanownym zbieraczom POLSKICH etykiet.

      Comment

      • warzechow
        Senior
        • 07-2005
        • 354

        #48
        Wiking

        Załamka załamką, ale planowałem jeszcze dzisiaj pokazać bardzo miłego wikinga z estońskiego browaru Parnu. I to też niniejszym czynię.
        Attached Files

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow
          załamka - mam tylko 11 i 13 pozycję. Nie wiem jak bardziej nachalnie wyrazić ten fakt szanownym zbieraczom POLSKICH etykiet.
          Vifling i jeszcze kilkunastu rycerzy i ułanów z polskich etykiet czeka u mnie na Ciebie, do najbliższego spotkania. A niektóre z wymienionych przez becika etykiet sam chciałbym mieć w kolekcji.
          Swoją drogą ciekaw jestem czy zbierasz również etykiet na których nie ma wizerunku rycerza, choć w nazwie mają "Rycerz" lub "Rycerskie"
          Mam na przykład dla Ciebie coś takiego: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=255, choc gość z obrazka nijak rycerza nie przypomina .

          Comment

          • warzechow
            Senior
            • 07-2005
            • 354

            #50
            Do kibiego - przemyslałem sprawę - kwalifikuję pozytywnie faceta w kapeluszu. Co do etykiet z samym napisem to nie jestem przekonany, ale jakiś rycerski napis z kawałkiem broni lub innego ekwipunku jest zdatny do zasilania kolekcji.
            Do biermanna - dostałem bardzo ładne, klasycznie rycerskie etykiety. Wielkie dzięki.
            I od razu puszczam rycerza - eleganta z browaru Malteser z Ambergu. Zwracam uwagę na praktyczne wykorzystanie żelaznego buta do podtrzymywania tarczy. W kapciach ten numer by nie przeszedł.
            Attached Files

            Comment

            • warzechow
              Senior
              • 07-2005
              • 354

              #51
              Corvinus

              Dzisiaj etykieta przedstawiająca Macieja Korwina Sprawiedliwego – XV- wiecznego króla Wegier, a po udanej akcji także Czech i kawałka Austrii. Z profilu wygląda może niespecjalnie, ale okazał się jednym z najwybitniejszych węgierskich władców. Stworzył m.in. militarną formacje zawodowców o wdzięcznej nazwie Czarne Szeregi.
              Attached Files

              Comment

              • warzechow
                Senior
                • 07-2005
                • 354

                #52
                Piractwo

                I znowu mnie ciągnie na morza i oceany. Tym razem 3 walory: czeski bukanier i wyposażenie klasycznego korsarza, oraz wspaniała symbolika w wydaniu austriackiego Villachera. Jak powszechnie wiadomo oba kraje z nieograniczonym dostępem do morza.
                Attached Files

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #53
                  z zagranicy też cos się znalazło
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #54
                    i czarny książe z Rusi
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • warzechow
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 354

                      #55
                      To ja też dokładam czarny charakter z innej strefy jezykowej.
                      Attached Files

                      Comment

                      • warzechow
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 354

                        #56
                        Felix i Walerek

                        Otrzymałem właśnie od pezeta ( wielkie dzięki ) kilka belgijskich ciekawostek. Wśród nich był obiecany Cezarken, zamieszczony kilka postów wcześniej, więc nie będę się powtarzał, pokazując go ponownie. Natomiast z przyjemnością prezentuję etykietę z browaru Clarysse przedstawiającą autentycznych przedpotopowych maczugowców w Tarzan-style spodenkach. Biorąc pod uwagę chronologię ta etykieta to nr. 1 w mojej kolekcji wojowników. Druga pozycja to produkt browaru Contreras z rycerzem Valerkiem - bohaterem bitwy pod Gavere. Bezpośrednim powodem tej potyczki, jak to często bywa, była kasa. Bogaci mieszkańcy Gentu nie chcieli płacić podatków ( może zawyżonych ? ) Filipowi III. Wkurzony książę Burgundii 23 lipca 1453 krwawo rozprawił się z gentyjczykami. Na mój gust bohaterski Valeir też poległ.
                        Attached Files

                        Comment

                        • warzechow
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 354

                          #57
                          Muszkieterzy

                          Dzisiaj muszkieterzy. Pierwsza etykieta to produkt szwajcarskiego browaru Schutzengarten. Klasyczna pozycja z profilu muszkietera z bronią opartą na forkiecie. Druga - to etykieta duńskiego browaru Harboe. Ładnie pozujący muszkieter z oddziału ratowniczego stworzonego w XVII na ziemiach duńskiej Zelandii.
                          Attached Files

                          Comment

                          • warzechow
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 354

                            #58
                            Generał Laudon

                            Dzisiaj etykieta z czeskiego browaru w Lanskroun, przedstawiająca austriackiego generała Gideona Ernsta von Laudona. Ujmując w największym skrócie facet narobił troszkę rozpierduchy wojskom pruskim po obu stronach obecnej granicy polsko-czeskiej w połowie XVIII wieku. Ścisły związek Laudona z miejscowością Lanskroun, poza bliskością tej ostatniej z terenami licznych jego potyczek, nie jest mi znany. Albo ja nie wiem wszystkiego w tej kwestii, albo włodarze lanskrońskiego browaru uznali kręcenie się żołnierzy austriackiego generała w okolicy za wystarczający powód do jego zamieszczenia.
                            PS. Wkrótce powrócę do rogów, gdyż temat ten rozwija się nader smacznie.
                            Attached Files

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              #59
                              rogi

                              Zgodnie z zapowiedzią troszkę rogów.
                              Wpierw najpierw podziękowania dla bombadila13 i kibiego za porcje tematycznie pożądanych przeze mnie etykiet i nie tylko takich.
                              Laudonem się już pochwaliłem, teraz rogi.
                              Oto wspomniana kiedyś i wyczekana 6-roga etykieta z holenderskiego browaru Budel – śliczna rekordzistka.
                              Attached Files

                              Comment

                              • warzechow
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 354

                                #60
                                rogi cd.

                                A tutaj belgijski browar La Gauloise wypuścił rarytas w postaci prawdziwej wikingówy. Bez miecza wprawdzie, ale w hełmie jak trzeba. Dodam, że etykieta jest wieloprofilowa – łapie się np. do tematyki agrarnej prezentowanej przez grzecha.
                                PS. Te rogi to bardziej galijskie skrzydełka, ale jakoś tak mi bardziej pasuje.
                                Attached Files
                                Last edited by warzechow; 20-06-2006, 22:47.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎