Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Noriusz - kolekcja wypitych piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • manslow
    Senior
    • 12-2003
    • 237

    #91
    I tak trzymaj, mnie namówił Kloss i nie żałuję, nie warto wyważać otwartych drzwi. Powodzenia.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Noriusz81 Wyświetlenie odpowiedzi
    W końcu dorosłem do dostosowania listy krajów do tej wg ratebeer.com.
    Po rozdzieleniu Wielkiej Brytanii na 4 kraje oraz po degustacji piw z nowych państw (Bangladeszu i Bhutanu) - aktualna lista państw/krajów/terytoriów zależnych z których piłem piwo - zawiera 121 pozycji

    Comment

    • Noriusz81
      Senior
      • 11-2008
      • 388

      #92
      W ostatnim czasie lista "zaliczonych" krajów z których piłem piwo zwiększyła się do 128. Wszystkim, którzy do tego się przyczynili - serdeczne dzięki

      W kolejności alfabetycznej doszły:

      122. Benin
      123. Burkina Faso
      124. Ghana
      125. Haiti
      126. Honduras
      127. Kajmany
      128. Panama

      Last edited by Noriusz81; 14-06-2014, 11:20.
      Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
      Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
      2286 ze 162 krajów
      Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

      Comment

      • Noriusz81
        Senior
        • 11-2008
        • 388

        #93
        Poniżej c.d.

        129. Korea Północna
        130. Kostaryka
        131. Salwador
        132. Makau
        133. Hongkong
        134. Kosowo
        135. Wyspy Salomona
        136... ???

        Szczególnie cieszą Korea Północna i Wyspy Salomona

        Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
        Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
        2286 ze 162 krajów
        Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

        Comment

        • Noriusz81
          Senior
          • 11-2008
          • 388

          #94
          Od sierpnia ub.r. cisza w wątku, a spróbowanych piw oczywiście przybywa (choć ostatnimi czasy - w tempie bardzo spokojnym).

          Dzięki Dobrym Ludziom - zwiększa się liczba krajów/terytoriów zależnych (wg ratebeer.com), z którym miałem możliwość spróbowania piw. Na dziś jest to liczba 150. Od ostatniego wpisu doszły:
          - Tadżykistan
          - Uzbekistan
          - Naddniestrze
          - Wyspa Man
          - Belize
          - Turkmenistan
          - Grenada
          - Saint Kitts i Nevis
          - Tajwan
          - Fidżi
          - Gujana
          - Samoa
          - Suazi
          - Majotta
          - Kongo.


          Aktualnie posiadam kapsle ze 139 krajów, choć tutaj jest lekki problem z klasyfikacją (zdarza się, że jedna marka piwa produkowana jest w kilku krajach i wtedy kapsel jest identyczny). Ja te "powtórki" klasyfikuję jako nowe kapsle, gdyż pochodzą z różnych krajów (podobnie jak np. kapsel Heinekena: produkcji polskiej, czeskiej i holenderskiej).
          Dla zainteresowanych, stosując bardziej srogie kryteria - nieidentyczne kapsle mam ze 135 krajów.

          Generalnie z racji wizyt w multitapach, ilość odkrywanych kapsli rośnie bardzo powoli...
          Ale sezon letni się zbliża to i więcej okazji będzie do konsumpcji w plenerze, a to wpływa zawsze pozytywnie na kolekcję.
          Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
          Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
          2286 ze 162 krajów
          Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

          Comment

          • Noriusz81
            Senior
            • 11-2008
            • 388

            #95
            Kopę lat minęło od ostatniego wpisu... Zdecydowanie mniejszymi krokami aniżeli kilka lat temu, ale jednak cały czas smakuję nowych piw... :-)
            Obecnie kolekcja wypitych piw obejmuje 3636 sztuk ze 166 krajów/terytoriów zależnych. Ilość kapsli to 1944 sztuki ze 150 krajów/terytoriów zależnych.

            Powrót do archiwizowania fotograficznego kapsli porzuciłem niestety na dobre. W zamian postanowiłem rozbudować swoją mapę "zdobyczy". Mapa główna obejmuje wszystkie kraje - po kliknięciu na nazwę pojawia się informacja o ilości wypitych piw i posiadanych kapsli. Ponadto widnieją nazwy spożytych piw. W przypadku pierwszych 22 krajów (oznaczonych gwiazdką) zamiast listy piw wstawiłem odnośniki do map szczegółowych. Na nich umiejscowiłem konkretne browary, do których przypisałem spożyte piwa. Link do mapy poniżej oraz z sygnaturce.
            Noriuszowe piwa - zdobyte kraje
            W razie zauważonych błędów, piszcie proszę, abym mógł je skorygować.

            Nadal pozostaje długa lista państw/krajów/terytoriów zależnych z których nie miałem okazji pić piwa. Pozwolę sobie je wymienić:
            - Afryka (Algieria, Czad, Erytrea, Gambia, Gwinea, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa, Liberia, Libia, Mali, Niger, Republika Zielonego Przylądka, Sierra Leone, Tunezja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Wyspy św. Tomasza i Książęca, Zimbabwe),
            - Ameryka Północna i Środkowa (Antigua i Barbuda, Aruba, Bahamy, Bermudy, Curacao, Portoryko, Turks i Caicos),
            - Ameryka Południowa (Gujana Francuska, Paragwaj),
            - Australia i Oceania (Guam, Mariany Północne, Mikronezja, Palau, Vanuatu, Wyspy Cooka),
            - Azja (Azerbejdżan, Mongolia, Nepal, Pakistan),
            - Europa (Guernsey, Jersey, Monako).
            Najbardziej popularne, a jednak nie zdobyte przeze mnie pozostają zapewne: Azerbejdżan, Mongolia, Nepal i Tunezja. Gdyby ktoś, coś, kiedyś - byłoby niezmiernie miło
            Pozdrowienia dla wszystkich Kolekcjonerów!
            Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
            Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
            2286 ze 162 krajów
            Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

            Comment

            • Noriusz81
              Senior
              • 11-2008
              • 388

              #96
              Piotr - dzięki za Red Rooster Amber Ale!
              Tym samym z listy poszukiwanych krajów znika Palau,
              który staje się Nr 167 w zestawieniu krajów z których spożyłem piwo.
              Twoje
              Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
              Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
              2286 ze 162 krajów
              Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #97
                W państwach poszukiwanych brakuje Ci chyba Tonga. Nie wiem jaki masz stosunek do parapaństw, nieuznawanych przez browar.biz a uznawanych przez ratebeer - Cypr Północny, Górski Karabach, Abchazja, Osetia Południowa, chociaż widzę, że zaliczasz Naddniestrze.

                Comment

                • Noriusz81
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 388

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                  W państwach poszukiwanych brakuje Ci chyba Tonga. Nie wiem jaki masz stosunek do parapaństw, nieuznawanych przez browar.biz a uznawanych przez ratebeer - Cypr Północny, Górski Karabach, Abchazja, Osetia Południowa, chociaż widzę, że zaliczasz Naddniestrze.
                  Masz rację, żeby być konsekwentnym powinienem dopisać wspomniane nieuznawane państwa (tyle, że bez Abchazji, bo miałem okazję spożywać).
                  A jeśli chodzi o Tonga, to jakoś mi umknęło. Listę robiłem dawno temu, chyba wtedy jeszcze nie warzyli.
                  Dzięki za czujność :-)
                  Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                  Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                  2286 ze 162 krajów
                  Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                  Comment

                  • manslow
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 237

                    #99
                    Brakujące kraje

                    Witaj
                    Wg ratebeer.com stan na dzisiaj jest taki

                    Brakuje ci jeszcze Samoa USA, British Virgin Islands, Wschodni Timor (nie prodokują teraz ale coś się szykuje), Norfolk Islands (też nie warzą obecnie)
                    Sytuacja jest dynamiczna, wszystko się rozwija. Gwinea Bissau warzy obecnie Djumbai Beer. RB podaje obecnie 217 krajów, w których warzą piwo
                    Pozdrawiam Marian

                    Comment

                    • Noriusz81
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 388

                      Mijają kolejne długie miesiące i liczba krajów zwiększa się. Nie rzucam jednak wszystkich rąk na pokład, bo nie biję się o złotą patelnię :-)
                      Miło, gdy Wy - bliscy albo dalsi znajomi z browar.biz (wiecie, że piszę o Was) pamiętacie o mnie i niejednokrotnie zaskakiwaliście mnie piwami, które przywieźliście osobiście lub poprzez znajomych. Dotyczy to również osób spoza szacownego grona...
                      Stan na dziś jest taki, że liczba krajów z których piłem piwo wynosi 174 (w sumie 175, bo Republika Zielonego Przylądka dotrze niebawem). Łącznie piw skosztowałem 4191.
                      W kwestii kapsli z kronikarskiego obowiązku - posiadam sztuk 2109 ze 151 krajów.
                      Z pozdrowieniami - Krzysiek.
                      Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                      Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                      2286 ze 162 krajów
                      Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎