Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Manslow - kolekcja wypitych piw z całego świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #46
    Naciąganie, wymyślanie jak największej ilości krajów, terytoriów niezależnych to psychologia. Jesli mam dużo rzeczy z danego kraju (np obecna Rosja) i nie bawi mnie już kolejny nic specjalnie nie wnoszący do zbioru przedmiot ani nie powodujący że np wskoczę na kolejne miejsce w np ankiecie to wyodrębniam że zbioru Rosji jakieś Kałachy czy inne Karabachy. Zwłaszcza gdy nikt na to jeszcze przedmną nie wpadł i na powiedzmy następnej ankiecie będę jedynym (albo w czołówce wraz z innymi "stwórcami nowego pożądku politycznego świata") posiadaczem birofiliów z tego "kraju". To przykład z Rosji ale oczywiście ma to zastosowanie i do innych rejonów świata. Wypite 903. piwo z Rosji nie cieszy już tak jak np piąte z Republiki Buriacji (nie, nie wymysliłem. Jest taka)
    Staram się tego unikać ale gdy zbierałem cały świat w etykietach kilka razy też nie mogłem powstrzymać się od wydzielenia np etykiety z wyspy Norfolk która w zasadzie jest normalną częścią Australii z tyle że jakimś stopniem niedużej autonomi.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
      Bardziej mnie wkurza rozbijanie Wielkiej Brytanii na części, w tym tak kuriozalne jak Wyspa Man, czy baliwaty Jersey i Guernsey.
      Akurat te trzy wyspy mają dosyć skomplikowany status prawny m.in. nie są częścią UE ani Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, więc w zasadzie ich uznawanie nie jest już dla mnie bardzo kuriozalne. Choć kiedyś byłem bardzo przeciw.

      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #48
        dla mnie podział jest drugorzędny jakbyście nie podzielili zawsze się dostosuję z mniejszą lub większą chęcią :-)
        w tej liście z ratebeer.com denerwuje mnie tylko jedna pozycja Tuvalu, która nijak się ma do lokalnego piwa
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4994

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
          denerwuje mnie tylko jedna pozycja Tuvalu
          Brak telefonow komorkowych, jedna rozglosnia radiowa, 8 km utwardzonych drog, bardzo slabo rozwinieta turystyka, toz to raj na ziemi
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • beny
            Senior
            • 03-2001
            • 984

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Brak telefonow komorkowych, jedna rozglosnia radiowa, 8 km utwardzonych drog, bardzo slabo rozwinieta turystyka, toz to raj na ziemi
            problemy z wodą pitną, groźba całkowitego zatopienia , piwo tylko z importu - raj ale już po zerwaniu jabłka
            Z piwnym pozdrowieniem
            Radosław Kwiecień

            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

            Comment

            • manslow
              Senior
              • 12-2003
              • 237

              #51
              Kraje, terytoria zależne, kolonie,kraje nieuznawane

              Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie dojdziemy do ładu gdyż nie ma nigdzie takiej klasyfikacji by wszystkich zadowolić. Pierwotnie przyjąłem inną ale po konsultacji z Klossem przeszedłem na tę z Ratebeer jako najbardziej znaną w ,,kręgach piwnych". Wtedy doszedł Tybet, nic na to nie poradzę. Jest jeszcze inny problem, piwo bezalkoholowe i tu też nie będę wyważał otwartych drzwi, wszyscy wpisują ,,to dziadek też" chociaż teraz nie mam żadnego z tych państw. Uważam, że nie jest ważna klasyfikacja jaką przyjmiemy, ważne jest to byśmy wcześniej znali kryteria zabawy.

              Comment

              • manslow
                Senior
                • 12-2003
                • 237

                #52
                Lista

                Dziękuję Lagermanowi za uwagi dotyczące piwa Meister, które zakwalifikowałem jako trunek z ZEA, w niektórych wypadkach ciężko jest prawidłowo ustalić kraj. Jest to piwo warzone w Gizie - Egipt. Za wprowadzenie w błąd przepraszam, już zmieniłem.Doszedł nowy kraj więc ilość pozostaje ta sama.
                149. Wyspy Zielonego Przylądka

                Comment

                • Horse1963
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 547

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika manslow Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dziękuję Lagermanowi za uwagi dotyczące piwa Meister, które zakwalifikowałem jako trunek z ZEA, w niektórych wypadkach ciężko jest prawidłowo ustalić kraj. Jest to piwo warzone w Gizie - Egipt. Za wprowadzenie w błąd przepraszam, już zmieniłem.Doszedł nowy kraj więc ilość pozostaje ta sama.
                  149. Wyspy Zielonego Przylądka
                  A gdzieś była dyskusja na temat tego piwa ? Bo nie zauważyłem.... a przepraszasz za wprowadzenie w błąd
                  Gdzieś już można obejrzeć kolekcję ???
                  Czy dalej wszystko na słowo honoru, z listy na stronie ???
                  Last edited by Horse1963; 02-02-2013, 12:33.

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #54
                    Horse1963 ty niewierny Tomaszu przecież to naturalne, że ktoś kto wypił piwa z 149 różnych państw może nie wiedzieć że Meister nie jest jedyną marką piwa produkowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • Lagerman
                      Junior
                      • 04-2011
                      • 23

                      #55
                      Meister

                      Beny możesz jaśniej?bo jakoś nie załapałem twojego dowcipu.
                      Kolega Manslow napisał na początku tego wątku (który sam założył) listę państw i terytoriów z których pił piwa.Wymienił tam ZEA jako kraj z którego pił piwo,a na stronie grupy podróżników do której należe i ma tam podpiętą swoją listę piw,napisał że w ZEA Dubaju pił piwo Meister.Podczas naszej ostatniej rozmowy wspomniałem,że z tego co wiem Meister jest robiony tylko w Egipcie (Meister Max na Egipt i Mester Lager puszki na eksport) Manslow potwierdził,że na puszce były arabskie krzaczki i źle odczytał kraj producenta i własnie za to przeprasza w swoim wpisie,że wprowadził w błąd.
                      No chyba,że ty Beny masz jakieś info o tym ,że jakiś Meister był jednak kiedyś robiony w ZEA?Może tak było,a ja się pomyliłem?

                      Do Horse1963: człowieku ogarnij się! Co ty robisz na tym forum?
                      może lepiej spróbuj błysnąć na forum Gazety Polskiej? tam tez nikomu
                      nie wierzą,więc będziesz wśród swoich.

                      Comment

                      • Lagerman
                        Junior
                        • 04-2011
                        • 23

                        #56
                        Źle napisałem,oczywiście miałem na myśli,że to Manslow należy do grupy podróżników,
                        a nie ja.

                        Comment

                        • Horse1963
                          Senior
                          • 06-2009
                          • 547

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerman Wyświetlenie odpowiedzi
                          Do Horse1963: człowieku ogarnij się! Co ty robisz na tym forum?
                          może lepiej spróbuj błysnąć na forum Gazety Polskiej? tam tez nikomu
                          nie wierzą,więc będziesz wśród swoich.

                          Ja ma się ogarnąć ??? To co Ty powinieneś zrobić ???
                          Po pierwsze, nie Ciebie się pytałem tylko Manslowa, kiego grzyba się wcinasz (jego adwokatem jesteś ???) - Czy jest was dwóch w jednej osobie ???
                          Po drugie, taki łatwowierny to ja nie jestem. Niedługo ktoś napisze że pił 24 400 piw z 244 krajów i co mamy mu klaskać .
                          Jest na forum kilka wątków w których forumowicze się chwalą zdobyczami piwnymi, czego i ile to oni nie wypili. Ale niestety nie mają na to żadnych dowodów. Jak sami piszą " możecie wierzyć albo nie". Ja w takie bajki rzadko wierzę.
                          Jest oczywiście kilka osób na forum, którzy mają to udokumentowane (zdjęcia, kapsle)
                          Po trzecie, co ja robię na forum. To co większość. Czytam i "łykam piwną wiedzę". Jestem na forum ponad 3,5 roku (ale tylko trochę ponad 100 postów,), a Ty aż 2 lata i aż 14 postów.
                          A Ty co robisz na forum????
                          Próbujesz "wcisnąć" ludziom piwa z St. Lucii po 150 zł (słownie: sto pięćdziesiąt złotych).
                          I kto tu ma się ogarnąć !!!

                          Comment

                          • Micho441
                            • 04-2008
                            • 812

                            #58
                            Jeżeli dla powiększenia sobie statystyki krajów przyjmiemy:Irlandia Północna,Szkocja,Walia,Grenlandia itp. to moja skromna niedźwiedzia kolekcja powiększy się statystycznie o Kraje -Republiki w obrębie Rosji.Ale jak wielokrotnie napisano na tym forum,każdy zbiera sobie birofilia według swojego uznania i nie ma co tu wzniecać awantury.Jeden uzna kraje w/g RateBer, inny w/g ONZ.Myślę iż najważniejszy jest browar a każdy już sobie go umiejscowi w/g swojego uznania.

                            Comment

                            • manslow
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 237

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                              A gdzieś była dyskusja na temat tego piwa ? Bo nie zauważyłem.... a przepraszasz za wprowadzenie w błąd
                              Gdzieś już można obejrzeć kolekcję ???
                              Czy dalej wszystko na słowo honoru, z listy na stronie ???
                              Ad1. Była kameralna, pomimo tego uznałem swój błąd i przeprosiłem.
                              Ad2. Tak jak napisałem na początku postu mam tylko zapisy w Księdze Piw. Mam także zdjęcia ale nie mam czasu by je publikować.
                              Ad3. Tak i wyobraź sobie, że nie tylko ja wierzę w jej prawdziwość.
                              Zwiedziłem 129 krajów świata (Ci co wierzą są bezcenni) mam licznych przyjaciół, którzy przywożą mi piwo z różnych stron świata. Teraz oczekuję na piwa z Papui Nowej Gwinei, Naddniestrza, Republiki Środkowej Afryki i Czadu. Jadę 27.02 do Zambii, Zimbabwe, Botswany i RPA skąd przywiozę piwo dla znajomych z tego forum. Dostałem piwo z Dominiki od Klossa, bez wzajemności ale oczywiście zrewanżuję się w dwójnasób. Dużo piwnej egzotyki zakupiłem w sklepie ,,U Joli". Jestem także dłużnikiem Lagermana. Proszę, nie obrażaj moich znajomych. Możesz mieć wątpliwości, możesz nie wierzyć, możesz mnie lekceważyć pisząc, że każdy może sobie wpisać dowolną liczbę krajów i piw wypitych z tychże ale na moim poście jeszcze raz proszę NIE OBRAŻAJ NIKOGO!
                              Jeszcze jedno, niektórzy ludzie z tego forum poprosili mnie o przesłanie puszek, etykiet, podstawek i kapsli i otrzymali je, myślę, że jest to też jakiś ślad wypitych piw.
                              Przepraszam innych (taki jestem, wolę przeprosić niż wyzywać) ale ten post będzie ostatnim wyjaśniającym moje cele mojego hobby.

                              Comment

                              • Gacka
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 373

                                #60
                                Potwierdzam. Jestem 1 z proszacych. Jako wlasciiel kolekcji kapsli z ponad 180 panstw, moge stwierdzic ze kolega MANSLOW ma dojscie do bardzo egzotycznych kapsli. Niektore pierwszej klasy!
                                Viva Slask Wroclaw!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎