Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny - Liechtenstein

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Patrol piwny - Liechtenstein

    Cały kraj można śmiało spatrolować w ciągu jednego dnia
    Obecna scena piwna w księstwie to 3 browary:

    Liechtensteiner Brauhaus w Schaan, piwo które w swoim portfolio obecnie ma już 11 piw z czego większość warzona jest sezonowo, w samym browarze udało mi się dostać zaledwie kllka z nich, część obecną już tylko w marketach. browar posiada etykiety, podstawki, szkła, koszulki i masę innych gadgetów. Jego szyldy i parasolki zauważyłem tylko w Schaan

    Prinzenbrau w Balzers - dla mnie producent najlepszych piw w kraju, są także najdroższe w kraju ale warte swojej ceny. Obecnie produkuje 4 piwa, Monarch, Weizen, Alt i Naturblond. Wizytę w browarze nalezy zdecydowanie wcześniej umówić gdyż cały interes powadzi bardzo przystojny (to określenie mojej żony) liechtensteinski policjant, który na naszą drugą wizytę przyjechał w pełnym umundurowaniu. browar posiada etykiety, szkła, podstawki, koszulki i inne gadgety

    Fulli Bier Brauerei w Planken, w wysoko położonej wiosce, jest to także przedsiębiorstwo jednej osoby, która browar ma w garażu. Aby móc cokolwiek dostać także potrzeba była powtórna wizyta. Browar cały czas produkuje jeden gatunek piwa, jedynie na święta Bozego Narodzenia warzy piwo ciemne. Obecne etykiety, podstawki, szkło.

    Ceny to osbna sprawa, miejscowe piwa kosztują od 1,60CHF w browarze w Schaan do prawie 7 CHF w knajpie. Ze względu na ceny knajpiane testowałem tylko zakupione sklepach bądź w browarze.

    Jedzenie także drogie, dość niedrogi jak na krajowe warunki obiad dla 2 osób w niewielkiej wsi (mieszkaliśmy w Schellenberg) to koszt 50-70CHF (w Vaduz jedna potrawa to średni koszt od 40 do 80 CHF). Staraliśmy się próbować różnych potraw rodem z księstwa ale wymieszanie kuchni szwajcarskiej i austriackiej widać zbyt wyraźnie. Mi najbardziej smakował gulasz bezmięsny z ziemniakami w sosie z kurkami.

    Tam bezwzględnie przestrzega się przepisów ruchu drogowego, przez te kilka dni nauczyłem się jeździć ze średnią prędkością 40-50km/h

    Dodatkowy raj dla nas - w większości knajp, szczególnie kawiarni można bez problemu palić
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Jak tam byłem przed laty, to akurat księżniczka była na wydaniu. Spacerowałem chyba z godzinę przed zamkiem... ... i nic .
    Najbardziej pamiętam muzeum znaczków pocztowych i dumne informacje na tablicach w parku (?) nad miasteczkiem, że jednym z głównych towarów eksportowych są protezy zębowe.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎