Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hiszpania - patrol piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Hiszpania - patrol piwny

    W Hiszpanii widać, że trwa niewielka piwna rewolucja w stylu włoskim - powstają małe, drogie, mało dostępne ale liczne browary rzemieślnicze.
    W Katalonii piwo rzemieślnicze jest wyraźnie szerzej dostępne niż w Walencji, widzieliśmy je w losowych barach z butelki. Za np. 5 EUR za 0,33l.
    Za 2-3 EUR rzemieślnicze lokalne można dostać w Carrefourze.
    Godnym sprawdzenia browarem jest z pewnością Napabier.
    Mam nadzieję, że te 3 zdania po tygodniowym pobycie komuś pomogą.
    Last edited by zgroza; 14-02-2014, 22:29.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Walencja.
    Przy okazji zakupów spożywczych zerknąłem na półkę piwną w dość popularnych sieciach sklepów: Carefour Express i Mercadona (większy market) i tylko Tyris jawił się jako coś z pogranicza kraftu. Przedstawicieli nowej fali nie widać.
    Jeszcze gorzej jest z lanym piwami, czy podstawkami, które chciałem przy okazji nabyć. Tu nikt chyba nie wie do czego służą.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      A i kwestia Birra & Blues, który RB uważa, za browar. FB cały czas nadaje, ale... odwiedziłem lokal w Walencji i obsługa sąsiedniej knajpki twierdziła, że od 2 tygodni ten lokal nie działa. Nie wygląda na browar, a raczej firmową knajpkę lub kraftowy pub z dominantą B&B. Udałem się do drugiej lokalizacji (poza miastem, na półn-wsch) i tam lokal był opuszczony i w trakcie remontu. Tu knajpki ledwo przędą, więc to może też tylko knajpa. Gdzie jest browar? Who knows!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎