Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Na temat smaku piw proszę się wypowiadać w dziale Piwo Konkretnie.
    Jak to? To w tym miejscu nie można napisać, że to samo piwo podawane w jednym miejscu ma taki a taki smak, a w innym inny? Często też w opis knajpy(zwłaszcza minibrowaru) wplata się ocena piwa, jest to naturalne. Porządek musi być, ale dlaczego od razu taki ordnung?
    Bo właśnie chciałem napisać, że jasny Kozel 12 wypity ostatnim razem U Cernego Vola, bardzo mi smakował, co mnie zresztą bardzo nie zaskoczyło, bo poradził mi go spróbować ponownie VanPurRz. Może z tymi czeskimi koncerniakami nie jest tak źle.

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      Tak to. Użytkownicy powyżej wypowiadali się nie na temat konkretnego lokalu, a na temat piw w oderwaniu od miejsca podawania, co z punktu widzenia tego działu ma kluczowe znaczenie. Jeśli ktoś chce się wypowiedzieć jedynie na temat smaku piwa od tego jest dział Piwo konkretnie.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23806

        A mógłbyś no nieco konkretniej pisać co Ci przeszkadza w relacji do której się odnosisz? Teksty w stylu "nie mogę bo to i tam ...." są pewnie nie tylko przeze mnie słabo zrozumiałe.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          Miszczu, pojedz i wysmaż taki reportaż, z którego będziemy się mogli uczyć na tym forum, jak pisać poprawnie takie relacje. Pisze bez ironii (no prawie). W punktowaniu ewentualnych niedociągnięć czy eufemizmów (twój nick zobowiązuje) już dowiodłeś że jesteś dobry, więc to będzie kawał porządnej literatury.

          Comment

          • Mikko
            Senior
            • 12-2008
            • 583

            Jestem germanofilem, znam Niemcy, niemiecki i mam tam dużo przyjaciół a zwrotu 'hitlerowcy' uzywam jako, fakt że gruby, ale 'żart' w celu podkreślenia ich negatywnych cech ktore mnie irytują (polskie przywary o wiele bardziej swoją drogą). Po prostu tak mi to weszło w krew, że zapominam że może to kogoś szokować. Z zaprzyjaźnionym zespołem z Niemiec często żarujemy nazywając się per hitlerowiec a oni polnische banditen, ale my mamy specyficzne poczucie humoru. Fakt, to może być zbyt mocne dla innych, więc sorka. over

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Mam prośbę o pokierowanie mnie do 2-3 wartych uwagi piviarni na Nowym Mieście (Pragę znam jak Petersburg, czyli słabo )

              Przeczesałem temat, zapoznałem sie z tym co warto ale będę w Pradze przez 2-3 dni ostro pracował i zostanie mi po godzina albo dwóch na i przydałyby się dobre, warte zachodu adresy.

              Proszę o info tych, którym sie zechce i nie sprawi kłopotu, za odpowiedzi typu "a wyszukiwarki nie używasz?" dziękuję

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi

                Proszę o info tych, którym sie zechce i nie sprawi kłopotu, za odpowiedzi typu "a wyszukiwarki nie używasz?" dziękuję
                Nie bardzo rozumiem, to używasz, czy nie? Bo mi wyskoczyło takie coś i z tego powybierałabym sobie pod kątem własnych zainteresowań i z mapą zaznaczyłabym miejsca, które jestem w stanie odwiedzić nie miotając się po całej Pradze. Tak właśnie zrobiliśmy, jak jechaliśmy do Pragi rok temu, zapewniam Cię, nic trudnego.
                Last edited by Marusia; 04-09-2009, 15:59.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  Marusia dobrze Ci radzi. Nikt poza Tobą nie wie, w jakiej okolicy będziesz pracował, a w jakiej spał. W związku z tym, nikt poza Tobą nie jest w stanie opracować sensownego planu Twojej wizyty w Pradze pod kątem piwnym
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    Polecam tą stronę, mają podział na dzielnicę
                    Cena domeny: 1000 PLN. Możliwość kupna na raty od 62.50 PLN miesięcznie. Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Veni, vidi ....

                      Okazało się, że wolnego czasu w Pradze będę miał mniej niż przypuszczałem, moje piwne poszukiwania były trochę jak "rozpoznanie bojem". Uzbrojony (zgodnie z Waszymi sugestiami) w notatki i nie najgorszy nos topograficzny, postanowiłem w miarę czasu zajrzeć w polecane miejsca a w wypadku nawału roboty zdać się na spontan.

                      Szczegółowymi uwagami podzielę się w konkretnych tematach dotyczących piw lub lokali.
                      Tutaj tylko kilka uwag natury ogólnej.

                      Uderzyło mnie to, że piwo butelkowe jest o klasę a może i dwie, gorsze niż to samo z KEGa. Oczywiście tyczy się to pivek wielkokoncernowych (piłem obie wersje Krušovic, tmavego Kozla i BB). Wyjątkiem jest Staropramen: i lany, i butelkowy mi nie smakuje zupełnie.
                      Nota bene, to że wspomniane, lane piwo uważam za lepsze nie znaczy, że mając wybór: lany Kozel - lany Klašter, wybiorę "wielkopopowicki" wytwór. Nigdy!!! O czym w odpowiednim temacie

                      Mimo braku czasu, przedrałowałem Pragę od Žižkova, przez Josefov i Stare Mesto do Novego Mesta, i od Břevnova przez Hradčany i Strachov do Malej Strany. W większości wyglądających na warte uwagi miejsc było niestety albo za wcześnie, albo za późno na degustację. To co zaobserwowałem a nie zdegustowałem, poniżej zapiszę.

                      Comment

                      • hutch84
                        Junior
                        • 10-2009
                        • 1

                        witam,

                        jestem nowy, ale temat jak dla mnie super.
                        ze swojego doswiadczenia (8 wypadow do Pragi) wiem, ze najlepsze sa te male knajpki gdzies na uboczu (nie w centrum).

                        trzy fajne knajpki na devicach (dwie bardziej mlodziezowe):

                        pierwsza to 'restaurace pod loubim'


                        super klimat, sporo miejscowych po pracy (niektorzy nawet w ogrodniczkach z pracy), w godzinach poludniowych serwuja jakies jedzenie i nie wolno palic. troche mlodziezy studenckiej, raczej 0 turystow

                        druga to lokal na ulicy studentskiej


                        tutaj mozna niezle zjesc, wiecej mlodziezy ale w wiekszosci lokalnej.



                        trzeci to knajpka w piwnicach na zikovej, pyszny budweiser, poza tym sporo lokalsow, zwlaszcza gdy jest jakis mecz hokejowy lub pilki noznej (maja telebim). amtosfera swojska.


                        poza dejvicami, ostatnio odwiedzilem 'pivnice u pivrnce'



                        gdzie spilem pare ciemnych kozlow, rzuconych na stol. tanie i bardzo smaczne jadlo. tutaj jednak troche wiecej turystow niz w w/w.

                        postaram sie jeszcze wrzucic pare miejsc, na ktorych sie nie zawiodlem.
                        pozdrowienia dla wszystkich.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Weekendowy plan pobytu w Pradze wykonany wg wcześniejszych planów. Odwiedzone wszystkie restauracyjne działające browary oprócz Rukodelnego Pivavorku na Reporyjach (brak własnego piwa w chwili obecnej, info od Bastiona ), a jechać na drugi koniec miasta tylko po to żeby tam być - wołałem cos zwiedzic w Pradze czego jeszcze wcześniej nie zwiedziłem.
                          Tak samo zrezygnowałem z odwiedzin dwóch "studenckich" browarów: "Školní pivovar Suchdol" oraz "Minipivovar SPŠPT". Logiczne, że wakacje, studentów nie ma, więc i piwa też nie ma, a i marne szanse na to były aby ktokolwiek i gdziekolwiek wpuścił aby można było coś sfocić.
                          Przez 14 lat (kiedy to ostatni raz byłem w Pradze) trochę się zmieniło: Zlata Uliczka zamknięta (remont), wejście do katedry św Wita płatne, lokale na starówce drogie, dużo kamienic odnowionych, mniej typowo czeskich piwiarni starego typu, Wyszechrad wreszcie zaadopotowany pod turystów, dziwna sprawa, 3 bilety dobowe na komunikacje na każdy dzień są tańsze niż jeden 3-dniowy (3x100kc, 330kc na 3 dni). Żadnego spotkanego kanara (szok). Degustowanie wielorakich potraw czeskiej kuchni. Cudowne pakistańskie żarcie w knajpce na Żizkovie, (wreszcie coś porządnie ostrego w wykonaniu Pak'ów), świetna afgańska kuchnia na starym mieście (nie jedliśmy bo byliśmy świeżo po flekovskiej golonce), degustowanie różnych wariantów absyntu oraz dwóch nowych produktów Jana Bechera.
                          Zdegustowane 32 piwa z browarów restauracyjnych, opici, najedzeni, (nie najedzeni, obżarci), zadowoleni. Kolejny szok na lotnisku Ruzyne, dwie ekspresso, mała Bechorevka, mały Master 22 euro...
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Weekendowy plan pobytu w Pradze wykonany wg wcześniejszych planów. Odwiedzone wszystkie restauracyjne działające browary oprócz Rukodelnego Pivavorku na Reporyjach (brak własnego piwa w chwili obecnej, info od Bastiona ), a jechać na drugi koniec miasta tylko po to żeby tam być - wołałem cos zwiedzic w Pradze czego jeszcze wcześniej nie zwiedziłem.
                            A minibrowar U Medvídků odwiedzony?
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Oczywiście, jeszcze nie wszystko opisałem
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19168

                                Pytanie do czechofilów... i nie tylko. Gdzie pójść na piwo w Pradze Na pewno zamierzam być w najnowszych browarach Ossegg, Lajka, Vojanuv dvur oraz Andelsky. Co warto odwiedzić i nie natknąć się na tłumy turystów. Będę operować z Malej Strany.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎