Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turystyka piwna - Niemcy - ciekawe miejsca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2543

    #31
    Jeszcze mnie się przypomniało, że Klosterbrauerei już nie warzy piwa. Został kupiony przez Kaiserdom.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Co wy z tym ratebeerem? Serwis ten faktycznie jest dobry jeżeli ktoś się wybiera m.in. do krajów anglosaskich plus do krajów, które zachłysnęły się nowomodą piwowarską (m.in. Polska, Portugalia, Włochy, Hiszpania). Niemcy z pewnością nie należą do tej grupy (na całe szczęście ). Jeżeli ktokolwiek z was chciałby zerknąć na sensowną stronę dotyczącą piwowarstwa bawarskiego powinien wejść na stronę www.bier.by
      Tylko miałem na myśli sprawdzenie godzin otwarcia, jeśli browar akurat nie ma swojej strony www i profilu na FB, w innych przypadkach faktycznie mało pomocny jest.

      Jeszcze mnie się przypomniało, że Klosterbrauerei już nie warzy piwa. Został kupiony przez Kaiserdom.
      Jesteś pewien, że nie warzy? Cały browar z knajpą został zamknięty? Marki piwa przeniesione z produkcją do Kaiserdom?

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #33
        Fajnie że temat się rozwinął i mogę łyknąć trochę wiedzy bardziej doświadczonych osób.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeżeli ktokolwiek z was chciałby zerknąć na sensowną stronę dotyczącą piwowarstwa bawarskiego powinien wejść na stronę www.bier.by
        Dzięki abernacka za fajną stronkę. Pisałeś już swoją opinie na temat Mager Brauerei i Hufesien Brauerei a miałeś okazję odwiedzić Bruckmayers Biergarten oraz Bruckmayers Biergarten. Warte odwiedzenia miejsca, klimatyczne z dobrym piwem ? Pytam ot tak z ciekawości, ponieważ wyjazd będzie krótki i intensywny (na pewno nie oprę się pokusie wejścia na okoliczne skałki), więc nie chciałbym marnować czasu na przeciętne miejsca. Pottenstein bardzo mi się podoba, więc na 99 % tam się pojawię. I do Bambergu nie jest daleko.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adasko74 Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam , polecam Bamberg , byłem w zeszłym roku .
        Polecam ze względu na ilość browarów w jednym mieście .
        Parkowałem przy Würzburger Str. obok był REWE Getrankemarket , całej oferty nie pamiętam bo kupowałem tylko piwa z Bamberga .
        Gdzie nocowałeś w Bambergu, co polecasz ? Marzy mi się Fassla, bo wiadomo browar, klimat itd. Chyba że macie jakieś inne, ciekawe alternatywy.

        Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje, ale które miejsca w Bambergu warto odwiedzić przede wszystkim ? Dla mnie Schlenkerla to numer eins, do tego Spezial i Fassla.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) a miałeś okazję odwiedzić Bruckmayers Biergarten oraz Bruckmayers Biergarten. (...).
          Nie, bo i po co, wszak to są zwykłe knajpy.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
            Fajnie że temat się rozwinął i mogę łyknąć trochę wiedzy bardziej doświadczonych osób.

            Dzięki abernacka za fajną stronkę. Pisałeś już swoją opinie na temat Mager Brauerei i Hufesien Brauerei a miałeś okazję odwiedzić Bruckmayers Biergarten oraz Bruckmayers Biergarten. Warte odwiedzenia miejsca, klimatyczne z dobrym piwem ? Pytam ot tak z ciekawości, ponieważ wyjazd będzie krótki i intensywny (na pewno nie oprę się pokusie wejścia na okoliczne skałki), więc nie chciałbym marnować czasu na przeciętne miejsca. Pottenstein bardzo mi się podoba, więc na 99 % tam się pojawię. I do Bambergu nie jest daleko.

            Gdzie nocowałeś w Bambergu, co polecasz ? Marzy mi się Fassla, bo wiadomo browar, klimat itd. Chyba że macie jakieś inne, ciekawe alternatywy.

            Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje, ale które miejsca w Bambergu warto odwiedzić przede wszystkim ? Dla mnie Schlenkerla to numer eins, do tego Spezial i Fassla.
            Mahr's Brau, "a U" jest jednym z lepszych piw Bambergu. A jak Mahr's B. to po przeciwnej stronie ulicy jest i Keesmann ze swoim Herren Pilsem i dość oryginalną kuchnią w okolicy.

            Comment

            • Adasko74
              Senior
              • 06-2007
              • 156

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi

              Dla mnie Schlenkerla to numer eins, do tego Spezial i Fassla.
              Jak być w Bambergu to odwiedzić wszystko , mi się podobało w biergarten Greifenklau dobre piwka też mieli.
              Attached Files

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2543

                #37
                Restauracja w Klosterbrauerei jest czynna, ale piwa sami nie warzą na 100%. Korzystnym hotelem w Bambergu jest Hotel am Brauereidreieck, położony niedaleko browarów Mahrs, Keesmann i nieczynnego juz Maisel.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #38
                  Z tego by wynikało inaczej:

                  Die Kaiserdom-Brauerei übernimmt die älteste Bamberger Braustätte. Die bestehenden Biersorten werden weiter vor Ort gebraut.
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2543

                    #39
                    Chciałbym aby to była prawda, ale ostatnio nie warzyli. Tam trzeba by co nieco zainwestować, ale nowy właściciel jest zamożny, więc może coś z tego będzie.
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #40
                      Szczerze mówiąc trwałe zaprzestanie warzenia na miejscu to w tym wypadku byłby strzał w stopę; pozostaje liczyć na to, że to przerwa chwilowa spowodowana jakimiś względami technicznymi czy organizacyjnymi. Jakoś na znaną z wielu miejsc koncernową praktykę przejmowania marek i zamykania browarów mi by tu nie wyglądało. Zobaczymy.
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • Piwowar
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 2543

                        #41
                        Wygląda jednak na to, że piwo w Klosterbräu o ile będzie warzone, to tylko symbolicznie, tak żeby nikt się nie przyczepił. Właściciel browaru Kaiserdom wybudował swojemu synowi w Gaustadt pod Bambergiem nowy, niewielki browar, w którym oprócz piw kraftowych będą warzone między innymi piwa dla browaru klasztornego.
                        Archiwum piwne

                        Poznaj
                        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12205

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Friedrichroda (w tym wypadku nie piwo a jedzenie było dla mnie obłędne)

                          Ot, takie moje na szybko przemyślenia
                          Skorzystałem z rady. Piwko dobre, ale jedzenie genialne ! Dzięki za tip

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Skorzystałem z rady. Piwko dobre, ale jedzenie genialne ! Dzięki za tip
                            Zawsze do usług.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Piwowar
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 2543

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wygląda jednak na to, że piwo w Klosterbräu o ile będzie warzone, to tylko symbolicznie, tak żeby nikt się nie przyczepił. Właściciel browaru Kaiserdom wybudował swojemu synowi w Gaustadt pod Bambergiem nowy, niewielki browar, w którym oprócz piw kraftowych będą warzone między innymi piwa dla browaru klasztornego.
                              Mam informacje z samego źródła. Piwa Klosterbräu, przynajmniej te szynkowane w przybrowarowej restauracji, są warzone na miejscu i tak ma pozostać. Mało jest takich przykładów, że duży browar przejmuje mniejszy po to, aby go uratować przed zamknięciem. Tutaj najwyraźniej tak się stało.
                              Archiwum piwne

                              Poznaj
                              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12205

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mam informacje z samego źródła. Piwa Klosterbräu, przynajmniej te szynkowane w przybrowarowej restauracji, są warzone na miejscu i tak ma pozostać. Mało jest takich przykładów, że duży browar przejmuje mniejszy po to, aby go uratować przed zamknięciem. Tutaj najwyraźniej tak się stało.
                                Byłem w tym miesiącu w Bambergu. Jest też butelka (na ecie pisali, że warzą u siebie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎