Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Patrol piwny - Mauritius

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MLT
    Senior
    • 12-2003
    • 1045

    Patrol piwny - Mauritius

    Obecnie na wyspie działają dwa browary. Przemysłowy Phoenix Beverages LTD w miejscowości Phoenix i resteuracyjny Flying Dodo Brewing Company w centrum handlowym Mall of Mauritius w miejscowości Bagatelle. Piwa z browaru Phoenix królują we wszystkich sklepach. Browar produkuje 5 piw dolnej fermentacji ( Blue Marlin, Phoenix special, Phoenix beer, Stella pils i Gister) i licencyjnego Guinnessa foreign extra. Ceny piw za butelkę 0,33 to 3,60 - 4,60 zł. W restauracjach najczęściej dostępne są tylko piwa butelkowe, koszt butelki 0,33 od 10 zł. Czasami uda się znaleźć lokal z piwem beczkowym, koszt 0,5 l to ponad 20 zł.
    Gdy byłem w browarze Flying Dodo dostępne było 5 rodzajów piwa (Blonde - jasne ale, Nation'ale - mocne ale, Experimental'ale IPA, Old Style Belgian Wit, Post Impact Porter - porter angielski). Ceny za 0,5 l to około 19 zł za jasne, 25 zł za mocne, wit'a i IPA oraz 29 zł za portera. Od 17 do 19 jest Blonde Hour, wszystkie piwa w cenie jasnego. Wszystkie piwa dobre, najbardziej smakował mi Blonde. Piwa można kupować na wynos, najmniejsze opakowanie to litrowa butelka z krachlą. I tu ciekawostka, taka butelka (pusta) kosztuje około 10 zł i nie można jej zwrócić, za to można ponownie napełniać. Ceny piwa na wynos dużo niższe, 1 l jasnego to około 18 zł. Przy zakupie na wynos też działa zasada Blonde Hour. Niestety nie ma etykiet i kapsli, są podstawki i szkło.
    Jeszce dwa lata temu był jeszcze jeden browar przemysłowy w Nouvelle France, niestety teraz już nie działa. (Dzięki znajomym, którzy byli na Mauritiusie w 2015 miałem okazje próbować piwo z tego browaru)
    W sklepach można kupić troszkę piw importowanych (niestety nie za dużo) coś z Namibii i RPA oraz Francji, Belgii i Holandii. W stolicy Port Louis jest sklep specjalistycznym z piwem o nazwie Lambic. Dotarłem do niego pełen nadziei na zakupienie egzotycznych piw ( w szczególności coś z Reunion), a tu niemiła niespodzianka. W sklepie było tylko kilkanaście rodzajów piwa i wszystkie z .... Belgii. Na szczęście w tymże sklepie, a właściwie pubo - sklepie można się napić piwa z Flying Dodo. (Właścicielem obu tych instytucji jest ta sama osoba).
    Dodatkowe informacje: Po wyspie najlepiej poruszać się autobusami, jeżdżą często i są tanie. Na przystankach nie ma żadnych rozkładów jazdy, ale nie zdarzyło mi się czekać dłużej niż 15 min na autobus jadący w i interesującym mnie kierunku. Uprzejmi konduktorzy tłumaczą do jakiego autobusu wsiąść. Jedzenie bardzo smaczne i niedrogie jest w budach przy plaży, albo na parkingach. W restauracjach drożej, ale nie bardzo drogo. Natomiast dużo wyższe niż u nas są ceny żywności w sklepach ( z drobnymi wyjątkami)
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
    Obecnie na wyspie działają dwa browary.
    Trzy, do tego zamknięty jeszcze 3 lata temu Stag oraz jeden kontraktowiec warzący piwa w Estonii i w Polsce
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • MLT
      Senior
      • 12-2003
      • 1045

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Trzy, do tego zamknięty jeszcze 3 lata temu Stag oraz jeden kontraktowiec warzący piwa w Estonii i w Polsce
      Ten w Nouvelle France najpierw nazywał się Universal Breweries Limited, a potem Stag. Ciekawe gdzie na Mauritiusie można kupić piwa z tego kontraktowca. Zrobiłem dokładny przegląd sklepów dużych i małych i nie trafiłem nic poza tym co opisałem powyżej.

      Ps zapomniałem o jeszcze jednym piwie z Browaru Phoenix, to Phoenix fresh. (lager aromatyzowany cytryną)

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #4
        Jeden z hoteli na wyspie chwali się, że ma własny mikrobrowar:
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeden z hoteli na wyspie chwali się, że ma własny mikrobrowar:
          https://www.luxresorts.com/en/hotel-...staurants-bars
          Z opisu na stronie wynika, że sprzedają tam piwa z Flying Dodo.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #6
            Ok, moja pomyłka po dokładniejszym sprawdzeniu faktycznie sprowadzają to z miasta. Wcześniej na stroni opisy sugerowały, że mają własny sprzęt i takowe informacje nadal krążą po sieci.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎