Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Des Légendes, La Corne du Bois des Pendus Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    Des Légendes, La Corne du Bois des Pendus Blonde

    Wpadzio w 2016 opisał to piwo wraz z wytłumaczeniem nazwy :



    Tylko, że w 2018 otwarto nowy browar w dawnym zameczku w walońskim Irchonwelz, gdzie obecnie to piwo warzą.

    Alk. 5,9%

    Chmiel to belgijska uprawa brytyjskiej odmiany Target.



    Aromat - ciekawy, owocowy (śliwka, morela, liczi, znikome cytrusy), lekki, nieco trawiasty przechodzący w specyficzną ziołowość chmiel, minimalna korzenność
    Piana - zdecydowanie wysoka, trwałą z długim kożuszkiem, trochę zostaje na szkle
    Barwa - żółto-słomkowa, zamglona
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - początkowo owoce (śliwka) z lekką słodyczą. Potem pojawia się chmiel z tonami trawy, przechodzącej w jakieś łodygi ze wzrastającą goryczką, by po chwili przypominać mieszankę ziół m.in. z piołunem lub specyficznymi taninami, trochę drewnem. Lekka korzenność, w posmaku już wyraźniejsza. Sprawdzałem, że Target może mieć nuty szałwii, i to może być właśnie właśnie to). Ten chmiel jest zalegający w ustach
    Treściwość - pełne

    Przedziwne piwo. Gdyby nie chmiel piwo byłoby łatwym w odbiorze blondzikiem. A tak nabrało charakteru, oryginalności,ale pozbawiło pijalności. Po spożyciu czułem jakbym usta płukał jakimś ziołowym specyfikiem. Oryginalne, ale męczyłem się przy buteleczce 0,33 l.



  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1120610.JPG
Views:	21
Size:	20,3 KB
ID:	2335236 Click image for larger version

Name:	P1120614.JPG
Views:	42
Size:	26,7 KB
ID:	2335237

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎