Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Opakowania zwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Opakowania zwrotne

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ex3704 Wyświetlenie odpowiedzi
    5 nowych euro (dwie z etykietami samsona i branika, trzy czyste odmoczone).
    Sądzę, że masz na myśli NRW. Euro to butelka masywna, kiedyś powszechna w Polsce, dziś rzadko spotykana. NRW powszechna w Niemczech i Czechach.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ex3704 Wyświetlenie odpowiedzi
    Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nie mogę oddać na wymianę tych euro - bo miały obce etykietki, lub nie miały ich wcale (a więc "nie kupione u nas"). Przyjęto za to bez problemu ŻGB, choć przecież również nie kupiłem ich w tym sklepie. No nic, trudno. Wybrałem zatem 7 piw no i naliczono mi kaucję 60 groszy za sztukę, zgodnie z tym co napisano powyżej. Za to jak podszedł do kasy kumpel (wybrał chyba 10 browarów), to zaczęły się cyrki. Na wymianę wziął, też na oślep, trzy ŻGB i trzy nowe euro - wszystkie odmoczone, gdyż zbiera etykiety. Pani na to, że ich nie przyjmie.
    Robiłbym dym. Butelka jest butelka i gówno ma do tego etykieta. Jedyne zastrzeżenie jakie jestem w stanie przyjąć, to alufolia na szyjce, jeśli w sprzedaży takich nie ma.
    To wygląda tak, jakby ktoś w sklepie chciał zrobić interes na butelkach. Kaucja w Niemczech na NRW wynosi 0,08 €, co przy obecnym niskim kursie daje ok. 30 groszy. Jak łatwo zauważyć zysk wynosi 30 groszy na sztuce. Żenada.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ex3704 Wyświetlenie odpowiedzi
    Bo pytanie pomocnicze, czyli "Kiedy się w tym kraju skończy histeria butelkowa?" jest raczej na inny wątek...
    A jakże mamy takie nawet dwa. Ten jest o teorii, a ten o praktyce.
    blog.kopyra.com
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Kaucja w Niemczech na NRW wynosi 0,08 €, co przy obecnym niskim kursie daje ok. 30 groszy. Jak łatwo zauważyć zysk wynosi 30 groszy na sztuce. Żenada.
    Nie wszystkie piwa mają podaną kaucję na etykiecie ale jak kupowałem w tym sklepie i płaciłem te 60 gr. kaucji to się przyjrzałem i na niektórych etykietach kaucja była podana 0,30 eur więc nie do końca tak jest z tym zyskiem.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wszystkie piwa mają podaną kaucję na etykiecie ale jak kupowałem w tym sklepie i płaciłem te 60 gr. kaucji to się przyjrzałem i na niektórych etykietach kaucja była podana 0,30 eur więc nie do końca tak jest z tym zyskiem.
      No to chyba, że coś się zmieniło, czego nie wykluczam. Natomiast za ostatniej mojej bytności w Reichu kaucja była 0,08€ za zwykłą butelkę, a 0,15€ za krachlę. Może Pogoniarz niech się wypowie, on z niemieckimi piwami jest na bieżąco.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • KULI
        ********
        • 10-2002
        • 197

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        No to chyba, że coś się zmieniło, czego nie wykluczam. Natomiast za ostatniej mojej bytności w Reichu kaucja była 0,08€ za zwykłą butelkę, a 0,15€ za krachlę. Może Pogoniarz niech się wypowie, on z niemieckimi piwami jest na bieżąco.
        Nic się nie zmieniło. Wyższą kaucję, niż te wymienione przez Ciebie, płaciłem jedynie za butelki dedykowane konkretnemu piwu np. w browarach restauracyjnych. Nigdy też nie spotkałem się w Niemczech z ceną butelki na etykiecie, ale znam to z innych etykiet - belgijskich, a może duńskich. A totalnym przegięciem jest czepienie się to etykiet w przypadku butelek NRW, może w KP czy GŻ przedstawiciele są odpowiedzialni za etykietę na przyjętej butelce, ale za Odrą się nie spotkałem z tego typu zainteresowaniem.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          No to chyba, że coś się zmieniło, czego nie wykluczam. Natomiast za ostatniej mojej bytności w Reichu kaucja była 0,08€ za zwykłą butelkę, a 0,15€ za krachlę. Może Pogoniarz niech się wypowie, on z niemieckimi piwami jest na bieżąco.
          Jest tak jak piszesz,nic się nie zmieniło.Automaty w Niemczech połknęły już sporo butelek po Amberze i nie tylko


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • bastion
            PremiumUżytkownik
            • 10-2006
            • 1123

            #6
            Na pewno koledze(Ex 3704) chodzi o butelki NRW , bo wszyscy moi koledzy tak jak i ja ,używamy nazw:stare Euro czyli faktyczne euro, jak i nowe euro czyli NRW.
            tak to już mamy zakodowane i również chyba nikt tego nie zmieni.
            A co do 0.30 za kaucje, to jeszcze nie widziałem takiej na NRW, ale oprócz kaucji w Eurocentach, czasem jest uwzgledniona właśnie 0.30 CHF czyli Franka szwjcarskiego i może to zmyliło kolege Kony(ego).

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #7
              A może wyższa kaucja wynika z tego, że sklep kupuje na fakturę i niemiecki sprzedawca wie że te butelki do niego nie wrócą?

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                A może wyższa kaucja wynika z tego, że sklep kupuje na fakturę i niemiecki sprzedawca wie że te butelki do niego nie wrócą?
                I co?
                blog.kopyra.com

                Comment

                • arcy
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 7538

                  #9
                  Właśnie pytam.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Właśnie pytam.
                    Ale co to ma do rzeczy? Sugerujesz, że jak firma kupuje piwo to płaci inna kaucję niż klient indywidualny. Na jakiej podstawie?
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Ludzie, o czym wy dyskutujecie, o jakiś butelkach Zamiast się cieszyć, że komuś się chce coś takiego robić, to towarzystwo ma problem, bo kilku butelek pani nie przyjęła. Jak w Poznaniu będziemy mieli więcej takich sklepów, to proszę bardzo wybrzydzajmy, ale na razie poza "Piotrem i Pawłem" gdzie ceny są znacznie wyższe niczego takiego nie ma.
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Regent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ludzie, o czym wy dyskutujecie, o jakiś butelkach Zamiast się cieszyć, że komuś się chce coś takiego robić, to towarzystwo ma problem, bo kilku butelek pani nie przyjęła. Jak w Poznaniu będziemy mieli więcej takich sklepów, to proszę bardzo wybrzydzajmy, ale na razie poza "Piotrem i Pawłem" gdzie ceny są znacznie wyższe niczego takiego nie ma.
                        Wiesz noblesse oblige, czyli szlachectwo zobowiązuje. Tak jak nie zdzierżę łyżki w piwie w browarze restauracyjnym, czy takiej Degustatorni, tak samo nie mogę zrozumieć robienia problemów z przyjęciem butelek w sklepie specjalistycznym z piwem. Po prostu to nie wypada. Ja rozumiem, że mogą być obiektywne przeciwwskazania, że brak pustych transporterów, nie przyjmujemy danego typu butelki itd. Ale robić problemy jak człowiek ma identyczne butelki na wymianę. Nie przyszedł oddać 100 czy 200 butelek, tylko kupił piwo i chciał oddać butelki na wymianę. To jest patologia, co go spotkało i trzeba to piętnować, bo inaczej nigdy nie będzie normalnie.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale co to ma do rzeczy? Sugerujesz, że jak firma kupuje piwo to płaci inna kaucję niż klient indywidualny. Na jakiej podstawie?
                          Zastanawiam się, czy jak kupujesz piwo w Niemczech w hurtowni i wprost deklarujesz, że butelek nie oddasz, to nie płacisz za nie więcej.

                          Comment

                          • artur2
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 535

                            #14
                            Jeżeli właściciel sklepu zadał sobie tyle trudu, że sprowadził wiele różnorodnych piw, to nie wydaje mi się, że zapomniał o zwrotach butelek. Być może to był odosobniony przypadek, pani miała zły dzień, etc. Dla mnie osobiście ten opisany przypadek to zachowanie z epoki głębokiego PRL (jak z Misia Bareji).
                            Mniej alkoholu, więcej smaku !
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zastanawiam się, czy jak kupujesz piwo w Niemczech w hurtowni i wprost deklarujesz, że butelek nie oddasz, to nie płacisz za nie więcej.
                              I myślisz, że w takiej sytuacji Polak by coś podobnego zadeklarował?
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎