Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina - praktyczne uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alstro
    Senior
    • 04-2003
    • 166

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Po prostu nie jest to normalny kraj i czasem trudno uwierzyć, że minęło 20 lat.
    NIESTETY, NA UKRAINIE JEST CORAZ GORZEJ, obserwuje to z wielką przykrością (spędzam tam łącznie ok 1-2 mieisiecy w roku)...

    Comment

    • alstro
      Senior
      • 04-2003
      • 166

      #17
      Nie wiem jak jedziecie do tej Mołdawi (i nie wiem po co!) - chyba, że na wino do Kiszyniowa albo by zobaczyć pomnik Żółkiewskiego w Atakach....

      pojedziecie zapewne przez most na Dniestrze (przejście graniczne Mohylew-Ataki)... możecie spróbowac znaleźć mohylewski zakład - Могилів-Подільський пивзавод. Nie wiem czy istniejeje jeszcze... a po drugiej stronie (multańskiej) koniecznie napijcie sie z cyganami... ciekawym człowiek, jest też król cyganów w Sorokach....

      Comment

      • alstro
        Senior
        • 04-2003
        • 166

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
        Wielokrotnie prosiłam, aby obrazki zamieszczać w galerii, a tu podawać linki. Powtarzam się ostatni raz. I piszę nie tylko do alstro.
        postaram się zgłębic tę tajemnicę... i stosować się do zasad

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10840

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alstro Wyświetlenie odpowiedzi
          Browaruw na ukrainie jest wiele... gdzieś mam leksykon wydany z 10 lat temu...

          Jedziesz na Podole, wiec z całego serca polecam ci browa w Mikulińcach!!! Muszisz tam pojechać i wypic wspaniałe miodowe, pszeniczne itd.
          Микулинецький пивзавод

          (...)
          Pierwszy konkret, stokrotne dzięki.,
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • alstro
            Senior
            • 04-2003
            • 166

            #20
            a w piwnej podóży na ukarinne stepy i na multańską stronę życzę POWODZENIA

            Comment

            • alstro
              Senior
              • 04-2003
              • 166

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alstro Wyświetlenie odpowiedzi
              Browarów na ukrainie jest wiele... Jeśli nie zajedziesz do Mikuliniec, to wszytkie piwa kupisz w Trembowli - sklepik pod ruinami zamku (obok pomnika szewczenki, z przelowtowej drogi w centrum skręcasz w lewo).
              Uściślam: jadąc od Lwowa, trzeba skręcić w prawo!
              Last edited by Maggyk; 07-01-2009, 15:47. Powód: cytowanie

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10840

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alstro Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie wiem jak jedziecie do tej Mołdawi (i nie wiem po co!) - (...)
                Cel jest jasny i klarony, jedziemy zobaczyć tamtejsze browary i napić się tamtejszych piw!
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10840

                  #23
                  Kolego Alstro, za linki dziekuję ale większość z nich opisuje branże jakby tylko istaniał tam na rynku Yantar, Obolon lub inna duza fabryka piwa. A takie mnie nie interesują.
                  Może znasz jeszcze jakiś browarek podobny do tego jaki działa w Mikulińcach?
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • alstro
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 166

                    #24
                    Skor już mnie wywołujecie do tablicy koleżanko....

                    Moim ulubionym browarem jest Czernihiwskie... ale to za Kijowem, wiec pewnie tam nie pojedziecie... wartym grzechu jest piwo Sarmat (chyba przejęte przez SABMillera), ale i tak robi znakomite piwo, ale to tez daleko na wschodzie (na dawnych Dzikich Polach)...

                    Po drodze ze Lwowa do Mołdawii warto sie zastanowić nad Czerniowcami i Kałuszem, kiedyś byłt tam browary (pewnie i są jeszcze do dziś), ale nic szczególnego nie warzyły...

                    Etykiety za to są ciekawe

                    Warto pić piwo z napisem "Żywe" (живе пиво) na etykiecie - piwo niepasteryzowne (przynajmniej takie winno być)

                    Polecam też Kijów - knajpy niezapomniane, choć drogie
                    Бочка PUB – самый центральный паб Украины, расположенный в непосредственной близости, а именно в 48-и метрах, от станции метро «Крещатик». Более подходящего и удобного места для встреч и отдыха на Крещатике найти невозможно – вкусно, непринужденно, демократично!

                    to sieć piwiarni w Kijowie Boc'ka (Beczka)

                    We Lwowie kultowym dla piwożłopów miejscem jest kiosk gdzie dawali kiedyś żywe piwo (пиво Логуш) - na placu Mytnij (площі Митній)

                    Żywe piwo dostaniesz też
                    Joomla - система управлінням сайтом, ПИВО, перша пивоварня з рестораном, страви до пива, готельно ресторанний комплекс, полювання, пиво, мисливство, народні страви, дійсно живе пиво

                    Rewelacyjne piwko domowej roboty - ale to w obwodzie połtawskim a więc daleko - wieś Wielka Krucza

                    Szukaj dalej:


                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10840

                      #25
                      Kolego ja potrzebuję dokładne adresy a nie tylko samo miasto.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • alstro
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 166

                        #26
                        Chętnie bym ci wszytko wyszukał, ale jedak czasu troche brakuje... Musisz zakasać rękawy i podrążyć trochę w sieci Pozdrawiam

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13951

                          #27


                          U mnie wyskakuje, ze strona ma trojana.... kolego / koleżanko
                          Last edited by Pendragon; 07-01-2009, 13:51.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • pirackamuza
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 1903

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolego ja potrzebuję dokładne adresy a nie tylko samo miasto.
                            A sprawdzałeś ten link, który ja wkleiłem? Kilkanaście postów wyżej przypomniał go ktoś
                            Toruń przeprasza za Radio Maryja
                            www.bobofruty.pl

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10840

                              #29
                              Zrodził się kolejny problem, moje AC nie obowiązuje na Ukrainę i Mołdawie, a ubezpieczyciel nie ma ochoty mi dodatkowo ubezpieczyć auta na te kraje. Znacie jakąś firmę, która ubezpiecza samochody na te kraje?
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Stasiek
                                Senior
                                • 02-2007
                                • 608

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Znacie jakąś firmę, która ubezpiecza samochody na te kraje?
                                Tak na szybko sprawdziłem, że tam gdzie ja jestem aktualnie ubezpieczony (tj w PZM) zakres pełny ubezpieczenia może zostać rozszerzony na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎