Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdzie w Krakowie napiję się Brackiego z beczki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    Gdzie w Krakowie napiję się Brackiego z beczki?

    W czerwcu wybieram się do Krakowa, gdzie aktualnie można się brackiego z beki?
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    #2
    Przepraszam, coś mi umknęło w tym zdaniu, a już za późno, żeby edytować
    Chciałem oczywiście zapytać, gdzie można napić się Brackiego w Krakowie?

    Comment

    • piotry
      Oj tam, oj tam !
      • 08-2005
      • 761

      #3
      raczej nigdzie - ale lepiej nich się miejscowi wypowiedzą ...

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
        Chciałem oczywiście zapytać, gdzie można napić się Brackiego w Krakowie?
        Brackie w wersji beczkowej jest stale w "Marchewce z groszkiem" na Kazimierzu (ul. Mostowa, k. placu Wolnica). Prawdopodobnie tylko tam, bo właściciele sami przywożą je z Bielska. Aktualna cena - 5,50 zł/0,5 l.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
          raczej nigdzie - ale lepiej nich się miejscowi wypowiedzą ...
          Fascynują mnie takie posty. Jeśli chciałeś koledze pomóc, to wystarczyło zaglądnąć do działu Piwo Gdzie>Małopolskie>Kraków i użyć wyszukiwarki. Skoro nie chciało ci się tego zrobić/nie umiesz używać wyszukiwarki*, to po co w zabierasz tutaj głos niczego nie wnosząc do tematu?

          * niepotrzebne skreślić
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Żywiec
            Senior
            • 12-2001
            • 1571

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
            Brackie w wersji beczkowej jest stale w "Marchewce z groszkiem" na Kazimierzu (ul. Mostowa, k. placu Wolnica). Prawdopodobnie tylko tam, bo właściciele sami przywożą je z Bielska. Aktualna cena - 5,50 zł/0,5 l.
            To nie jest możliwe a tylko nieuczciwy chwyt właściceli knajpy. Wiem, sprawdziłem u Dyrekcji browaru.

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #7
              A co jest nieuczciwego w legalnej sprzedaży piwa? A jak kupię sobie butelkowane Brackie w Żywcu i przywiozę je do Białegostoku, to też będzie to nieuczciwe?
              W Krakowie można kupić Brackie w puszcze w realu w M1.

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                W Krakowie można kupić Brackie w puszcze w realu w M1.
                A, o zgrozo, butelkowe, w niezawodnej Marii na Kobierzyńskiej
                Ja osobiście, nie przeceniałbym wiedzy Dyrektora browaru (którego? Zamkowego, czy Żywca?), na temat każdej jednej beczki Brackiego. Polak potrafi!
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  To nie jest możliwe a tylko nieuczciwy chwyt właściceli knajpy. Wiem, sprawdziłem u Dyrekcji browaru.
                  Jeśli ktoś tu stosuje nieuczciwe chwyty, to chyba GŻ reglamentując Brackie.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #10
                    Przecież Żywcowi chodziło nie o to, że ktoś sprzedaje beczkowe Brackie, ale o to, że właściciel knajpy kłamie, że jet ono niepasteryzowane. Sprawdził ten fakt w browarze i tyle.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      #11
                      Pytanie było zamieszczone w temacie o Brackim Niepasteryzowanym, stąd pewnie to zamieszanie. Wydzieliłem.
                      Last edited by ART; 14-05-2009, 21:05.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przecież Żywcowi chodziło nie o to, że ktoś sprzedaje beczkowe Brackie, ale o to, że właściciel knajpy kłamie, że jet ono niepasteryzowane. Sprawdził ten fakt w browarze i tyle.
                        Ja chyba innego posta czytałem.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przecież Żywcowi chodziło nie o to, że ktoś sprzedaje beczkowe Brackie, ale o to, że właściciel knajpy kłamie, że jet ono niepasteryzowane. Sprawdził ten fakt w browarze i tyle.
                          Pierwsze pytanie było o Brackie w Grodzie Kraka, i tego się trzymajmy. Nie ma co wymyślać teraz z niepasterem.

                          A to, że ktoś pojedzie i przwiezie beczkę do Krakowa to mu się chwali, bo łamie głupie myślenie Żywca o lokalności tego piwa.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            #14
                            Chyba niezbędna jest jakaś broszura GŻ o pojęciu uczciwości, bo nie wiadomo co kto ma na myśli w tej kwestii i czego się trzymać

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              To nie jest możliwe a tylko nieuczciwy chwyt właściceli knajpy. Wiem, sprawdziłem u Dyrekcji browaru.
                              Czy mógłbyś doprecyzować co jest niemożliwe i co sprawdziłeś "u Dyrekcji"? Z Twojej odpowiedzi to nie wynika. Cały cytowany powyżej tekst odnosi się do cytowania mojego postu, w którym stwierdzam:
                              - że w Krakowie jest lane Brackie (co jest możliwe i nawet pewne, bo sprawdziłem wielokroć organoleptycznie)
                              - że w Krakowie jest prawdopodobnie tylko w "Marchewce z groszkiem" (jak jest gdzie indziej to napisz)
                              - że przywożą go sami właściciele z Bielska (źródło - właściciele)
                              - że kosztuje 5,50 zł za 0,5 litra (ostatni raz sprawdzałem 2 tygodnie temu, a cena utrzymuje się od początku roku, tj. mojej pierwszej wizyty w lokalu).
                              Cały post popełniłem w odpowiedzi na zapytanie, będące tytułem wątku.
                              Więc co jest niemożliwe? Bo wypadałoby chyba to wyjaśnić rzucając takie oskarżenia.

                              Zaznaczam, że nie mam nic wspólnego z lokalem, poza tym, ża czasami piję tam Piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎