Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywe piwo w Ukrainie: co i gdzie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alstro
    Senior
    • 04-2003
    • 166

    Żywe piwo w Ukrainie: co i gdzie

    A oto rodzinka piwek z Mikuliniec!

    Browar świętował ostatnio jubileusz (900 lecie), stąd taka cyfra na etykiecie. Dwa ostatnie (miodowe i pszeniczne) to piwa, które można polecić każdemu. Pycha, bez zbyt wielkiej słodkości w pierwszym przypadku i zbędnego "wkusu" drożdżowo-goździkowego w drugim.
    Attached Files
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alstro Wyświetlenie odpowiedzi
    A oto rodzinka piwek z Mikuliniec!

    (...)
    Niestety nie pełna wrecz rozbita: http://www.browar.biz/galeria.php?id=10861
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • alstro
      Senior
      • 04-2003
      • 166

      #3
      Rzeczywiście
      Nie znałem tego zdjęcia. Wszytko przez problemy z pisownią. Proponuję używać polskiej Mikulińce lub transkrypcji Mykulyntsi.

      Uściślę też, iż cyfra 900 nie dotyczy wieku browaru tylko dziejów miejscowości... ale to już temat historyczny. Napiszę więc coś w odpowiednim dziale.

      Comment

      • Leopolis
        Member
        • 12-2008
        • 34

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alstro Wyświetlenie odpowiedzi
        A oto rodzinka piwek z Mikuliniec!

        Browar świętował ostatnio jubileusz (900 lecie), stąd taka cyfra na etykiecie. Dwa ostatnie (miodowe i pszeniczne) to piwa, które można polecić każdemu. Pycha, bez zbyt wielkiej słodkości w pierwszym przypadku i zbędnego "wkusu" drożdżowo-goździkowego w drugim.
        Browar nie mogl swietowac 900-lecia, bo jest z 1457 roku (a raczej pierwsza wzmianka o browarze jest z roku 1457). 900lecie obchodzilo miasteczko Mikulince, w 1096 roku nazywane Mikulin - stad nazwa piwa "Mykulyn 900". Co do miodowego i pszenicznego - musze stwierdzic, ze od czasu popularyzacji piw mikulinieckich i wzrostu produkcji jakosc piwa istotnie sie zepsula.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leopolis Wyświetlenie odpowiedzi
          Browar nie mogl swietowac 900-lecia, bo jest z 1457 roku (a raczej pierwsza wzmianka o browarze jest z roku 1457). 900lecie obchodzilo miasteczko Mikulince, w 1096 roku nazywane Mikulin - stad nazwa piwa "Mykulyn 900". Co do miodowego i pszenicznego - musze stwierdzic, ze od czasu popularyzacji piw mikulinieckich i wzrostu produkcji jakosc piwa istotnie sie zepsula.
          Zepsuła się? Kiedy? Piłem w lecie zeszłego roku i piwo było wciąż bardzo dobre. Zarówno z butelki, jak i lane z "Piwnym Sadzie" we Lwowie czy lane pszeniczne w rynku w Żółkwi. Czy są jakieś bardzo niepokojące zmiany w smaku tego piwa?

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #6
            Polska transkrypcja języków słowiańskich nie zna kombinacji "ts".
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • Leopolis
              Member
              • 12-2008
              • 34

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Zepsuła się? Kiedy? Piłem w lecie zeszłego roku i piwo było wciąż bardzo dobre. Zarówno z butelki, jak i lane z "Piwnym Sadzie" we Lwowie czy lane pszeniczne w rynku w Żółkwi. Czy są jakieś bardzo niepokojące zmiany w smaku tego piwa?
              Wlasnie gdzies ze dwa lata temu psuc sie zaczelo Oczywiscie ze piwo wciaz jest bardzo dobre (zwlaszcza w porownaniu z "piwami" z Oboloni) - ale gorsze niz bylo kilka lat temu, kiedy zaczeto produkcje tych gatunkow (Pszeniczne i Miodowe, znaczy sie).

              Po raz pierwszy sprobowalem Mikulinieckie w polowie lat 90ch i od tej pory bylem ich zwolennikiem - az do ubieglego roku.

              W Rynku w Zolkwi - to w takiej malej knajpce radzieckiego wzorca na rogu?

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leopolis Wyświetlenie odpowiedzi
                Wlasnie gdzies ze dwa lata temu psuc sie zaczelo Oczywiscie ze piwo wciaz jest bardzo dobre (zwlaszcza w porownaniu z "piwami" z Oboloni) - ale gorsze niz bylo kilka lat temu, kiedy zaczeto produkcje tych gatunkow (Pszeniczne i Miodowe, znaczy sie).

                Po raz pierwszy sprobowalem Mikulinieckie w polowie lat 90ch i od tej pory bylem ich zwolennikiem - az do ubieglego roku.

                W Rynku w Zolkwi - to w takiej malej knajpce radzieckiego wzorca na rogu?
                Tak, to jest właściwie bar, z jedzeniem, zrobiony na niebiesko. Nazywa się "Irina". Choć nie przepadam za pszenicznym, smakowało wyjątkowo dobrze. Może dlatego, że było ciepło, ładna pogoda, zimne piwo... wiadomo. Mam nadzieję, że w tym roku powtórzę i sam sprawdzę jak teraz z nim jest.
                Zapominiałem, że bywało on też w takim małym sklepie spożywczym w Żółkwi, obok synagogi.
                Last edited by Prusak; 03-06-2009, 14:28.

                Comment

                • Leopolis
                  Member
                  • 12-2008
                  • 34

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak, to jest właściwie bar, z jedzeniem, zrobiony na niebiesko. Nazywa się "Irina". Choć nie przepadam za pszenicznym, smakowało wyjątkowo dobrze. Może dlatego, że było ciepło, ładna pogoda, zimne piwo... wiadomo. Mam nadzieję, że w tym roku powtórzę i sam sprawdzę jak teraz z nim jest.
                  Zapominiałem, że bywało on też w takim małym sklepie spożywczym w Żółkwi, obok synagogi.
                  Lubie Zolkiew, fajne miasteczko. A co do piwa - nie wiem czy odczujesz jakies zmiany w porownaniu z ubieglym rokiem. W kazdym razie - milej podrozy i udanej degustacji

                  Comment

                  • alstro
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 166

                    #10
                    Piwo z Mikuliniec można też bez trudu kupic we Lwowie, choć nie w każdym sklepie oraz chyba we wszytkich miasteczkach na Podolu. Lubią je zwłaszcza małe sklepiki.

                    Właśnie znalazłem zdjęcie jeszcze kompletniejszej rodzinki mikulinieckiej.



                    Widac na nim piwo "Radler", które zawsze lubiłem pijać latem. W tym roku jednak w Mikulińach już go niesprzedawali, ale może na lato jeszcze uwarzą.

                    Comment

                    • alstro
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 166

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                      Polska transkrypcja języków słowiańskich nie zna kombinacji "ts".
                      nikt nie mówi o polskie transkrypcji, tylko międzynarodowej używanej na Ukrainie
                      Jak napisałem język polski ma swoją nazwę i nie ma potrzeby używac jakiejkolwiek transkrypcji. Ale to chyba mało istotne.

                      Comment

                      • alstro
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 166

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leopolis Wyświetlenie odpowiedzi
                        Browar nie mogl swietowac 900-lecia, bo jest z 1457 roku (a raczej pierwsza wzmianka o browarze jest z roku 1457). 900lecie obchodzilo miasteczko Mikulince, w 1096 roku nazywane Mikulin - stad nazwa piwa "Mykulyn 900". Co do miodowego i pszenicznego - musze stwierdzic, ze od czasu popularyzacji piw mikulinieckich i wzrostu produkcji jakosc piwa istotnie sie zepsula.
                        Dziękuję za uściślenie. Nieśmiało tylko napiszę, iż o jeden post wyżej zrobiłem to osobiście

                        a coś więcej napisałem tu:

                        Comment

                        • alstro
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 166

                          #13
                          Wszyscy zainteresowani powinni odwiedzić stronę

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19166

                            #14
                            Wygląda na to, iż stosują otwartą fermentację

                            Comment

                            • Leopolis
                              Member
                              • 12-2008
                              • 34

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alstro Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dziękuję za uściślenie. Nieśmiało tylko napiszę, iż o jeden post wyżej zrobiłem to osobiście

                              a coś więcej napisałem tu:
                              http://www.browar.biz/forum/showthre...120#post828120
                              Moze cos zle zrozumialem, ale o jeden post wyzej napisane bylo ze 900-lecie obchodzil browar...

                              A za post na ktory kolega Alstro podal link - zdejmuje kapelusza, ciekawa informacja.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎