Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Zaczynam wprowadzać zmiany na mapach piwnych Niemiec. Polegają one na łączeniu map.
    Na pierwszy ogień poszła mapa Niemiec wschodnich, obejmująca prawie całe dawne NRD. Z powodów technicznych nie zmieściła się Turyngia, która zostanie połączona na jednej mapie z Hesją, Nadrenią Palatynatem i Saarą. Będą też inne "połączenia". Mapy poszczególnych landów, które zostały połączone, będą usunięte z Google Maps.
    Last edited by Pendragon; 15-11-2011, 23:55.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Oki, w poprzedniej wersji miałem oznaczony jako "zwykły", a teraz w ostatniej chwili zmieniłem. Późno było, nazwa mnie zmyliła

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Powstaje kolejna mapa pt. Niemcy środkowe, obejmująca Turyngię, Hesję, Saarę i Nadrenię Palatynat. ten ostatni land jest jeszcze do przeniesienia (może jutro). Tym samym zostały usunięte mapy poszczególnych landów, tych wymienionych tutaj, jak i pozostałych z b. NRD. Wkrótce podobny los spotka i inne mapy.
        Następne w kolejce czekają: Szlezwig + Hamburg + Brema + Dolna Saksonia.
        Z powodu ilości browarów nie będą ruszane mapy Westfalii oraz Badenii.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          a czy Bawaria będzie scalona w jedną?
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Nie będzie, bo to by źle wyglądało. Z powodów ograniczeń technicznych jednocześnie widocznych by było tylko 200 browarów, a jest ponad 600. Ale zmniejszę liczbę map do 4.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              Jak tak będziesz Niemcom w landach mieszał, to w końcu Cię namierzą i wyślą bojówkę, jak do Warszawy na 11.XI... .
              A poważniej - pod kątem moich planów wyjazdowych ta praca jest (prawie ) bezcenna.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Mapa czeskich browarów w budowie lub planowanych do otwarcia w najbliższych latach.
                Ponieważ jest ich ponad 70 nie mogłem tego umieścić na mapie browarów działających. O tej chwili browary "z przyszłości" tylko na powyższej mapie.
                Last edited by Pendragon; 18-11-2011, 21:23.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  Do mapy Nadgraniczne niemieckie browary dodałem browar Wasserschloß Mellenthin z Mellenthin.
                  Zazdroszczę mieszkańcom w Świnoujścia trzech browarów restauracyjnych działajacych w niedalekiej odległości od ich miasta.
                  Last edited by abernacka; 05-12-2011, 15:57.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Po prawie 5 miesiącach oczekiwania na przywrócenie funkcjonalności Google Maps, w końcu udało mi się zaktualizować mapę polskich pubów. Sporo z lokali usunąłem, ale jeszcze więcej się pojawiło nowych miejsc. W sumie na mapie jest 525 lokali, czyli o 12 więcej niż poprzednio.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Dwie sprawy z Krakowa mnie zastanowiły.
                      1: Jeśli zielonym kolorem zaznaczasz miejsca ciekawe to jednak innym powinny być zaznaczone Omerta i Strefa Piwa. Może czarnym i dopisek "masakra". Przecież te dwa lokale na tle innych zielonych to masakra.
                      2: Strefa też powinna mieć info o rotacyjnych nalewakach. Info zamieszczone jest już dawno nie aktualne.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Spróbuj przez 3-4 dni (czy raczej wieczory) "przetrawić" informacje o ponad 500 lokalach, to zrozumiesz, z jakim zagadnieniem muszę się zmierzyć. Nie zawsze da się wyłapać te subtelne różnice. A co do Strefy Piwa - tych rotacji nie da się ogarnąć. Albo zostawić przykładowe menu, albo nic nie wpisywać.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Nie czynię żadnych zarzutów i jestem pełen podziwu.
                          Takie tylko uwagi zapisuję, z których skorzystasz lub nie

                          A co do Strefy to przykładowy zestaw nalewaków niczego nie wnosi bo te zapisane to margines ciekawych browarów. Chociażby w ostatnim tygodniu próbowałem tam Matuszki, Oslavan i Sentic. Dlatego info o rotacyjnych nalewakach będzie bardziej przystające do rzeczywistości.
                          Last edited by leona; 08-12-2011, 22:25.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Co do uwagi o braku rotacyjności to słuszna uwaga, to mój błąd wynikający z pośpiechu.
                            A co do tego, co próbowałeś - to jestem w małym szoku

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              A co do tego, co próbowałeś - to jestem w małym szoku
                              Oj tam, Kout na Sumavie mi wypadł z pamięci.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎