Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Ktoś tam widział i to nawet w tym roku:

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Poczułem się zobowiązany zaaktualizować mapę browarów Irlandii i Irlandii Północnej gdyż była baardzo nieaktualna a od ostanich 3-4 lat dzieje się tam mała rewolucja w dziedzinie browarów rzemieślniczych i póki co można spodziewać się kolejnych.
      Z poprzedniej wersji mapy wyleciało mnóstwo historycznych, nieczynnych od lat browarów gdyż przedstawianie ich nie jest celem map z tego tematu a i tak znacznie lepiej z pewnością pokazali to miejscowi birohistorycy tutaj
      Ponadto usunąłem kilka tworów używających nazwy Brewery/Brewing a jedynie kontraktujacych lub warzących własne marki piw w innych browarach. Pomocna była mi przy tym m.in. strona ratebeer.com którą mimo że znam od dawna dopiero teraz przejrzałem pożądnie (oczywiście tylko dział irlandzki) i jestem pod wrażeniem jej profesjonalnego ogarnięcia tematu.
      Zapraszam zainteresowanych. Stan ostatniej aktualizacji jest podany pod objaśnieniem wskaźników.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Na bazie mapy Grecji powstała połączona mapa Grecji, Cypru, Turcji oraz Albanii.
        utworzenie: 2011.05.26 (Grecja) utworzenie: 2011.08.15 (Albania) utworzenie: 2013.07.09 (Cypr + Turcja) własność: Piwny Informator (facebook) beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa biały - brewpub pomarańczowy - mały browar czerwony - średni browar niebieski - duży browar szary - działa / nie działa ? zielony - kontraktowy


        Poprzednia mapa Albanii przechodzi w niebyt.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Widzę, że browar na tureckiej stronie Cypru jest notorycznie pomijany
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            To daj na niego namiary.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Zybex
              Senior
              • 07-2012
              • 222

              Ciekawa i przydatna mapka

              http://www.feorag.com/assets_c/2013/...r-map-919.html

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                To daj na niego namiary.
                Safa İçkileri Endüstrisi
                DAÜ Bağlantı Yolu
                Gazimağusa (Famagusta)
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)
                  Zapraszam zainteresowanych. Stan ostatniej aktualizacji jest podany pod objaśnieniem wskaźników.
                  Zauważyłem dwa błędy, które dla piwnego turysty mogą stać się mocno kłopotliwe.
                  Po pierwsze. Elbow Lane, to jedynie kontraktówka. Piwo dla nich warzy White Gypsy.
                  Po drugie. Bo Bristle, wg mojej wiedzy zaprzestał warzenia.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Jedziemy dalej.
                    Mountain Man Brewing to także kontraktówka. Piwo warzy dla nich Eight Degrees Brewing.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Przedewszystkim Abernacka gratulacje z powodu dobrego rozeznania sytuacji
                      Elbow Lane. Odkryłem go niedawno skacząc po sieci a dokładnie na ratebeer (nie mam obecnie możliwości odwiedzenia go i zweryfikowania informacji na miejscu). Strona ta przy opisie piwa nigdzie nie podaje iż jest ono warzone poza owym nazwijmy to browarem.

                      Bo Bristle. Faktycznie ich piw nigdy nie widizałem w sklepie ani nikt z irlandzkich "sekciarzy" ich nie widział. Jedynie na stronie są graficzki z ładnymi piwami butelkowymi i etykietami. Mam od nich 2 etykiety ale z początków firmy gdy przez rok nazywali się BrewEyed.

                      Mountan Man Brewing. Masz rację. Pierwsza warka piwa Green Bullet faktycznie została uwarzona w 8 Degree. Drugie piwo (jeszcze nie ma go w sprzedaży) Hairy Goat podobno ma już być uwarzone na miejscu. Dałem im "kredyt zafania" i już wrzuciłem jako browar "na zapas".

                      Podobna sprawa jest z nowootwartym (bo w czerwcu) browarem Kinsale Craft Brewery.Ich pierwsze a zarazem już butelkowane piwo też podobno podobno jest zakontraktowane (chyba też w 8 Degree) ale podobnie jak wspomniany wcześniej MM Brewing dostał u mnie kredyt zaufania i jest na liście jako samodzielny browar.

                      Generalnie poczekam na rozwój sytuacji i wtedy ewentualnie wywalę ze strony lub dodam dopiski przy odpowiednich browarach dotyczące ich aktualnego "statusu". Ciężko na odległość dokładnie wybadać sytuację (czy browar warzy u siebie czy "gościnnie" u znajomych) a obecnie nie mam możliwości zweryfikowania tego osobiście choć są takie plany.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)
                        Podobna sprawa jest z nowootwartym (bo w czerwcu) browarem Kinsale Craft Brewery.Ich pierwsze a zarazem już butelkowane piwo też podobno podobno jest zakontraktowane (chyba też w 8 Degree) ale podobnie jak wspomniany wcześniej MM Brewing dostał u mnie kredyt zaufania i jest na liście jako samodzielny browar.
                        (...)
                        Zgadza się, ale ich ostatnie piwa (z końca czerwca) podobno powstają już w Kinsale.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Mapa browarów w Belgii została zaktualizowana.
                          Suma sumarum przybyło 15 nowych browarów; faktycznie nieco więcej, gdyż 2 czy 3 zakończyły żywot.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Nadszedł czas na Holandię.
                            Mapa ta nie miała szczęścia i powstawała w bólach wielofazowo od... 1.10.2009
                            Ale w końcu jest!

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              Prosze o dodanie na mapie Niemiec wschodnich nowego browarku:
                              Vagabund

                              browar otwarla grupa amerykanow
                              LP

                              Comment

                              • karol1000
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 1823

                                jest tez minibrowar Bogk-Bier
                                Kreuzbergstr. 74
                                10965
                                Berlin
                                trzeba sie umawiac na zwiedzanie i zakup piwa. Browar wieloletniego piwowara domowego
                                LP

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎