Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4326

    Ten jeden, wedle mojej wiedzy. Kiedy ostatni raz byłem, widziałem roboty w lokalu. Reszta znana mi jest z netu (link do ukraińskiego forum w poście). Na wiosnę zamierzam zwizytować, tym bardziej, że - jak widać - rewolucja określana jako inwazja ipa i witów-sritów dotarła też na Ukrainę. Z Łotwą będzie gorzej, ale może latem się uda opisać kilka piw albo browarów.
    Last edited by Prusak; 10-01-2014, 15:43.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13951

      Tę stronę ukraińską znam i stosuję w praktyce - na jej podstawie jest mapa.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13951

        Ukraina i Łotwa jeszcze muszą troszkę poczekać, za to zaktualizowałem Estonię. Doszło tam aż 5 nowych browarów - 4 mikrusy i 1 restauracyjny w Tallinie.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13951

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
          Prostuję, prosząc o dodanie na mapę Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś nowych browarów na Łotwie. Trzy w Rydze (ALEHouse....
          Wg ratebeer jest to browar kontraktowy.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4326

            Tak, masz rację, moje niedopatrzenie. Pogrzebałem i okazuje się że swoje IPA warzą w browarze Bruveris w Rydze.

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2647

              USA na dużej mapie:

              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13951

                Wczoraj dokończyłem aktualizowanie map niemieckich browarów.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13951

                  Ukraina zaktualizowana. Doszło kilkanaście nowych browarów.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19175

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    W maju dostałem od becika listę browarów w Mińsku (...)
                    W maju 2012 roku

                    Salm w swoich materiałach podaje 4 browary na Białorusi: Gradskiy (16 hl warzelnia; 6400 hl rocznie; od 2007 r.), Beerbank/Jamaika 5:0 (10 hl; 3000 hl; od 2006 r.), Rakovsky (10 hl; 6000 hl; od 1997) w Mińsku oraz Ujut w Saligorsku (16 hl; 4000 hl; od 1993 r.). Zdaje się Kaspar miał kiedyś w Gomlu Becker, ale go zamknęli (nie ma na stronie i w BeerMe jest "closed". Kaspary podają jeden w Gomlu - Gobeck ul. Artyleryjska 8 A (10 hl; 2000 hl). W Mołodecznie Schulz Brewery w styczniu 2014 uruchamia przy ul. Malysheva 19 mikrobrowar 1 hl. Nowyj Neswiż w Mińsku jest najpewniej Brauhaus Flecks, bo tylko ten uruchomił się w 2013 (5 hl; 1000 hl).
                    Last edited by e-prezes; 28-01-2014, 01:06.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13951

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Łaski się dopraszam o uwzględnienie moich sugestii dotyczących Łotwy i Ukrainy.
                      Doprosiłeś się.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4326

                        Dzięki, choć niektóre z tych browarów na Ukrainie (jak wynika z relacji na forum na przykład z Sambora), to byty efemeryczne.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19175

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)Nowyj Neswiż w Mińsku jest najpewniej Brauhaus Flecks, bo tylko ten uruchomił się w 2013 (5 hl; 1000 hl).
                          Korekta. Fleck dostarczył sprzęt dla browaru Arbat. Tutaj widok wnętrz i garść informacji.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19175

                            Link mi się nie wkleił. oto on.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19175

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              To kontraktowiec. Białorusini z belbeer.com też się początkowo na to nabrali, ale szybko usunęli go z listy. Pisałem o tym 4.04.2013 w temacie
                              Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                              A to ja też nic nie wiem
                              Być może jest to taki sam kontraktowiec jak wspomniany przez Ciebie. Zapewne na dzień dzisiejszy także Krasny Volk też jawi się jako browar kontraktowy. Mają jedną etykietę, ale ciężko wyczytać z niej adres.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Restoran-Pivovarnya "BeerBank" - ul. Olschevskogo 10 (it's seems to be Sportbar Jamaica 5:0)
                              Na białoruskich stronach lokal zwie się "Jamaica", ale na etykietach i podstawkach jest Bierbank jako browar.

                              People to Taler.
                              I tutaj podobnie. Knajpa zwie się People, ale piwa w rozlewnych sklepach oznaczone są jako Taler.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13951

                                Ciężko ogarnąć Białoruś.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎