Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sklep z piwem pytania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kondzikET
    Junior
    • 02-2011
    • 4

    Sklep z piwem pytania

    Witam, poważnie myślę nad otwarciem małego (no powiedzmy przynajmniej początkowo bardzo skromnego) sklepu z piwem marek regionalnych w jednym z małych miast w Wielkopolsce (aktualnie poszukuję informacji i tak trafiłem na to forum),w związku z tym mam kilka pytań natury formalnej i nieformalnej , zwłaszcza do osób, które prowadzą już taką działalność .


    1. Czy jako osoba prowadząca tego typu działalność muszę mieć pozytywną decyzję państwowego powiatowego inspektora sanitarnego ?

    2. Czy są wymagane jest zaplecze w postaci takiego mini magazynu? Czy są jakieś przepisy regulujące minimalny metraż, jakie cały lokal musi spełniać abym mógł uzyskać zgodę na otwarcie sklepu? Węzeł sanitarny jest konieczny?



    3. Czy zaopatrujecie się w piwko w hurtowniach czy bezpośrednio u producenta(czyt.w browarach) ?


    4. Jak wygląda sprawa zakupu mniejszych partii piwa i transportu?








    Zaznaczę, że ewentualnie byłby to oczywiście sklep, nie bar/pub/ogródek piwny. Lokal mam zamiar wynajmować. Obecnie jestem osobą bezrobotną, pytałem się w Urzędzie Pracy o dotację, niestety na ten typ działalności jej nie dostanę. Środki jakie byłbym wstanie przeznaczyć na początku to 10000 zł, niestety wiem, że to mało.
    P.S jeśli powieliłem palłem jakąś gafę lub temat, sorry, ale nigdzie drugiego aktualnego nie znalazłem.
    Last edited by kondzikET; 17-02-2011, 11:01.
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kondzikET Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)
    1. Czy jako osoba prowadząca tego typu działalność muszę mieć pozytywną decyzję państwowego powiatowego inspektora sanitarnego ?

    2. Czy są wymagane jest zaplecze w postaci takiego mini magazynu? Czy są jakieś przepisy regulujące minimalny metraż, jakie cały lokal musi spełniać abym mógł uzyskać zgodę na otwarcie sklepu? Węzeł sanitarny jest konieczny?



    3. Czy zaopatrujecie się w piwko w hurtowniach czy bezpośrednio u producenta(czyt.w browarach) ?


    4. Jak wygląda sprawa zakupu mniejszych partii piwa i transportu?
    (...)
    1. Tak, a jeżeli wcześniej nie było w lokalu "spożywki" to też inżyniera Nadzoru Sanitarnego lub nawet kogoś wyżej

    2. magazynek jest wymagany, ale metraż nie; węzeł konieczny

    3. tak i tak

    4. im mniejsze zamówienie tym droższy transport

    Pozwodzenia
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #3
      1. Konieczny jest odbiór lokalu przez Sanepid, bez tego nie dostaniesz koncesji.
      2. Wymagane nie jest, ale nie wyobrażam sobie sklepu z piwem bez zaplecza. Przy naszym małym sklepiku w Łodzi (ok 20 m. kwadratowych) mamy ze 2 razy więcej zaplecza...
      3. Wszystko zależy od dostępności piw w lokalnych hurtowniach i warunków współpracy z pobliskimi browarami.
      4. patrz pkt. 3.
      10.000 to zdecydowanie za mało jeśli masz zamiar wynajmować lokal (kasa fiskalna 1000, czynsz na 3 pierwsze miesiące 3000, koncesja 525 - to już ponad 4500, a gdzie wyposażenie i towar?). Sklep z piwem jest traktowany jako sklep spożywczy, więc może UP zaakceptuje dofinansowanie na tego rodzaju działalność?
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • kondzikET
        Junior
        • 02-2011
        • 4

        #4
        Przeczytałem wasze wypowiedzi. W PUP nie przyznają forsy na spożywkę. Niemniej jednak może w takiej sytuacji może warto byłoby nawiązać współpracę z dużym koncernem piwnym na wyłączność(jeśli chodzi o sprzedaż dużych marek) lecz jednocześnie mieć w ofercie wiele( jak nie większość) gatunków piwa regionalnego? Wtedy zapewne mógłbym liczyć na jakieś wsparcie z koncernu.



        Jak już powiedziałem dotacji nie dostanę, ale mogę otrzymać bardzo preferencyjny kredyt z tzw.Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości, który działa na terenie mojego powiatu.


        Pytanie do piwoteki jesteś zadowolony z zysków? Masz wielu klientów?
        I nie działa twój link do sklepu
        Last edited by kondzikET; 21-02-2011, 14:04.

        Comment

        • janw
          Junior
          • 01-2012
          • 11

          #5
          Witam, bardzo proszę o pomoc.

          1. Konieczny jest odbiór lokalu przez Sanepid, bez tego nie dostaniesz koncesji.

          Do odbioru lokalu przeznaczonego pod sklep z piwem, przez sanepid potrzebna jest "instrukcja dobrej praktyki higienicznej", czy taką instrukcję mogę zrobić sam, ściągając z netu rozdziały mnie interesujące, czy muszę zlecić to jakiejś firmie? Jeżeli mogę to zrobić sam to jakie rozdziały powinny się znaleść w instrukcji.

          Comment

          • Piwoteka
            Senior
            • 04-2008
            • 1209

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika janw Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam, bardzo proszę o pomoc.

            1. Konieczny jest odbiór lokalu przez Sanepid, bez tego nie dostaniesz koncesji.

            Do odbioru lokalu przeznaczonego pod sklep z piwem, przez sanepid potrzebna jest "instrukcja dobrej praktyki higienicznej", czy taką instrukcję mogę zrobić sam, ściągając z netu rozdziały mnie interesujące, czy muszę zlecić to jakiejś firmie? Jeżeli mogę to zrobić sam to jakie rozdziały powinny się znaleść w instrukcji.
            Kupisz w każdym sklepie z produktami BHP.
            Piwoteka
            Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
            www.piwoteka.pl
            Sklep Piwoteki na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na G+
            Дед Мороз (Dziadek Mróz)
            Browar Piwoteka

            Comment

            • janw
              Junior
              • 01-2012
              • 11

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
              Kupisz w każdym sklepie z produktami BHP.
              No tak, ale jak już kupię to sam sobie ją wypełniam? Pani w sanepidzie powiedziała mi że mam mieć tylko te rozdziały które mnie dotyczą, skąd mam wiedzieć co powinno tam się znaleść?

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika janw Wyświetlenie odpowiedzi
                No tak, ale jak już kupię to sam sobie ją wypełniam? Pani w sanepidzie powiedziała mi że mam mieć tylko te rozdziały które mnie dotyczą, skąd mam wiedzieć co powinno tam się znaleść?
                Pani w sanepidzie powinna powiedzieć.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • Bullmer
                  Junior
                  • 02-2013
                  • 6

                  #9
                  Lokal i sanepid to jedno, a musisz jeszcze pamiętać o reszcie biurokracji związanej z samym zakładaniem i prowadzeniem firmy. Polecam poszukać zawczasu jakiegoś dobrego biura rachunkowego w Twojej okolicy i zapoznania się z podstawowymi przepisami i bieżącymi zmianami np. w VAT (tu masz artykuł: ‘mały podatnik’, w którym jest to pokrótce opisane). może się przyda.. powodzenia ! daj znać jak ci idzie rozkręcanie biznesu
                  I love sleep. My life has the tendency to fall apart when I'm awake, you know?
                  Ernest Hemingway

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎