Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Import piw niemieckich - proszę o opinie.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    #16
    Wrzucisz wreszcie na luz?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Biermarkt_Wroclaw
      Junior
      • 07-2012
      • 14

      #17
      Kwestia Mauritiusa została celowo pominięta... Licze na bardziej konstruktywne posty.
      No Cerveza No Trabajo

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biermarkt_Wroclaw Wyświetlenie odpowiedzi
        Kwestia Mauritiusa została celowo pominięta... Licze na bardziej konstruktywne posty.
        Ale jakie chcesz konstruktywne posty? Wymienione zostały praktycznie wszystkie ciekawsze piwa z tego regionu. Niektóre piwa z byłego NRD i to bardziej znane są sprzedawane już w Polsce - Radeberger, Oettinger, Hasseröder czy Köstritzer nie zawojowały i nie zawojują rynku . W Lidlu obecnie jest kilka niemieckich klasyków, których ceną nie przebijesz i podobnymi markami enerdowskimi nie wjedziesz do wielu sklepów. Chcesz mniej znane marki? Po co? Przecież na naszym rynku są już dystrybutorzy lepszych i cenowo właściwie identycznych piw z Bawarii. Myślisz, że zarobisz, bo będziesz miał parę kilometrów bliżej? Przecież w Polsce już próbowano sprzedawać piwo z Frankfurtu nad Odrą i Neuzelle. Nie powiodło się, a bliżej się nie da. O truskawkowych porterach już nie wspominam...

        Zatem najbardziej konstruktywnym jest stwierdzenie - z tego chleba nie będzie. Nie jesteś pierwszy, który wpadł na ten prosty pomysł, który już nie raz nie wypalił.

        Comment

        • Biermarkt_Wroclaw
          Junior
          • 07-2012
          • 14

          #19
          Zdaję sobie sprawę, że nie jestem pierwszy i że nie będzie łatwo, ale póki sam swojej koncepcji nie sprawdzę, nie przekonam się.
          No Cerveza No Trabajo

          Comment

          • Horse1963
            Senior
            • 06-2009
            • 547

            #20
            Czemu prawie wszyscy chcą odwieść kolegę Biermarkt_Wroclaw od jego pomysłu. Niech spróbuje z importem niemieckiego piwa. Jeżeli ceny będą przyzwoite to i zejście piwa także powinno będzie przyzwoite.

            Comment

            • Biermarkt_Wroclaw
              Junior
              • 07-2012
              • 14

              #21
              @Horse1963:

              dzieki za wsparcie. Ceny mają być rozsądne i asortyment porządny.
              No Cerveza No Trabajo

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biermarkt_Wroclaw Wyświetlenie odpowiedzi
                Ceny mają być rozsądne i asortyment porządny.
                I tego się trzymajmy
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #23
                  My forumowicze, jak ciekawe niemieckie piwo trafi do sklepu, to pewnie je kupimy. I tu jest właśnie rodzi problem.
                  Czy masz plan jak do tych sklepów dotrzeć? Jak przekonać je do zakupu stosunkowo drogiego piwa? W "specjalistycznych" sklepach w Polsce niemieckie piwa np. z tzw. krachlą są na poziomie 6-7zł.
                  Nie wiem co rozumiesz przez mniejsze sklepy (Twój pierwszy post), ale wiem, że takie piwo za cholerę się nie sprzeda w sklepie osiedlowym.
                  Pozostają Ci sklepy "specjalistyczne", w których jak pisałem wcześniej niemieckie piwa już są. I tutaj kolejny temat do rozpoznania.
                  Skąd te sklepy biorą niemieckie piwa? Ilu jest takich dystrybutorów w Polsce? Jaki mają asortyment i ceny?
                  Bez takiej wiedzy może się okazać, że sprowadzisz piwa, które po pół roku stracą termin ważności albo na sklepach, albo u Ciebie na hurtowni. Tych pieniędzy już nie odzyskasz.
                  Kilkadziesiąt/kilkaset osób z Browar.bizu biznesu Ci nie pociągnie
                  Mimo powyższych wątpliwości życzę powodzenia

                  Comment

                  • Biermarkt_Wroclaw
                    Junior
                    • 07-2012
                    • 14

                    #24
                    @Promil03:
                    Właśnie jestem na etapie robienia rozpoznania, nie będę się zagłębiał w szczegóły, ale póki co wynik jest pozytywny. Nie zainwestuje pieniędzy w ten biznes, póki nie sprawdzę rynku. Co do piw z krachlą, to chciałbym by cena detaliczna zaczynała dla klienta koncowego zaczynała od 4 PLN + kaucja a najtańszy pils lub export by zaczynał się od 2,80. Ale to się jeszcze okaże.

                    Myślę również, by prowadzić mały sklep przy okazji hurtowni, ale jak mówiłem, na razie planuję i rozpoznaję.
                    No Cerveza No Trabajo

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #25
                      Jeśli mogę dorzucić woje trzy grosze...
                      Moim zdaniem bez sensu jest branie się za piwa takie jak oettinger czy paulaner.
                      Co do oettingera - tanio można go kupić w kauflandach, w dodatku mają tam też tanie niemieckie chwarze i hefe w konserwach po ok. 2,5, więc z nimi raczej nie wygrasz.
                      Co do innych jasnych niemieckich - ja zazwyczaj kupowałem je raz - dwa razy na spróbowanie, teraz patrząc od strony sprzedającego widzę, że do takich piw dość ciężko przywiązać klientów, więc bardzo możliwe że detaliści wezmą od Ciebie jedną sporą dotawę na początek, a potem podziękują, bo "wie pan, ludzie tego jednak nie kupują". I obyś to usłyszał, zanim zamówisz kolejną dużą dostawę dla siebie
                      Chyba że trafisz jakieś piwne ciekawostki w super cenach - może gdybyś trafił wszelkiej maści koźlaki czy kolsche tak, żeby w detalu szły po 3-3,50
                      Na pilsach i hellach moim zdaniem nie zarobisz, zresztą po temacie widać, że nie tylko jak tak sądzę.
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • Biermarkt_Wroclaw
                        Junior
                        • 07-2012
                        • 14

                        #26
                        Dzięki wszystkim za pomoc.

                        Teraz biorę się za załatwianie formalności i dalsze badanie rynku, tym razem w terenie.

                        Pozdrawiam.
                        No Cerveza No Trabajo

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biermarkt_Wroclaw Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dzięki wszystkim za pomoc.

                          Teraz biorę się za załatwianie formalności i dalsze badanie rynku, tym razem w terenie.

                          Pozdrawiam.
                          I jak wyjazd w teren? Będzie coś z tej mąki?
                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          • Horse1963
                            Senior
                            • 06-2009
                            • 547

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biermarkt_Wroclaw Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dzięki wszystkim za pomoc.

                            Teraz biorę się za załatwianie formalności i dalsze badanie rynku, tym razem w terenie.

                            Pozdrawiam.
                            Coś z tego wyszło ???
                            Last edited by Horse1963; 02-05-2013, 07:43.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Coś z tego wyszło ???
                              To wyszło:



                              Comment

                              • PIWOWARdst
                                Junior
                                • 12-2012
                                • 5

                                #30
                                Witam

                                Mimo, że temat umarł śmiercią męczeńską, zadam pytanie z pozycji sklepu.

                                Chciałbym do oferty swojego sklepu wprowadzić piwa niemieckie ale nie znam hurtowni z Dolnego Śląska, które takie piwa posiadałyby w swojej ofercie. Ceny niemców typu Krombacher i Radeberger w lokalnym MAKRO są z kosmosu a ludzie ciągle pytaj o niemieckie pilsy. Gdzie można, w rozsądnych cenach, zaopatrzyć się w niemieckie piwa?

                                pozdrawiam
                                Piwowar

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎