Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piwo na Mierzei, Wyspa Sobieszewska i Władysławo kurort ;)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    Piwo na Mierzei, Wyspa Sobieszewska i Władysławo kurort ;)

    Ponieważ od kilku lat jeździmy na Mierzeję czy na Wyspę, a z kolei od lat nie byliśmy we Władku to postanowiłem kilka słów, w temacie piwo nad Bałtykiem, z siebie wyrzucić.

    Zastanawiam się jak można by zatytułować taki wpis: 'Czemu jest źle skoro jest dobrze", albo odwrotnie czy może " odbić się od dna" albo po prostu AMBIWALENCJA

    Ogólnie - jest znacznie, znacznie lepiej:
    W praktyce w większości sklepów dostępny jest Amber (także w wersjach Po Godzinach), w wielu jest Gościszewo, trafia się Bytów. Jest Cieszyn. Tak więc jeżeli chodzi o piwka do wzięcia ze sobą jest naprawdę całkiem nieźle. Troche brakowało mi piw ze Spółdzielczego z Pucka (we Władku - trafiłem jedynie w jednym sklepie a przecież odległość Władek-Puck jest żadna, faktem jest, że o ile Ambery są po 5-7 zł, Gościszewo podobnie, Cieszyn też, to Spółdzielczy był juz po 8-9 więc pewnie znacznie trudniej trafić z tym piwem do sprzedawców i klientów).
    Lokale: tu włącza się właśnie ambiwalencja bo dostępność powyższych piw polepszyła się znacznie i o ile w zeszłym roku dosłownie w 2-3 można było dostać coś innego od koncernów to teraz Ambery, Gościszewo i...spora jest dostępność Zamkowego z Cieszyna, to dzisiaj jest w znacznie większej liczbie lokali, natomiast nadal niestety bardzo ciężko trafić te piwa z beczki. w 99% są to butelki. Mimo to i tak jest to alternatywa dla Specjala i reszty tysko-żywców.
    To co boli to jednak te piwa piją głównie turyści, lokalnie ludzie piją jednak Specjal i inne koncerniaki chcociaż byłem pod wrażeniem młodego kierowcy Melexa w Stegnie który wiedział sporo o Gościszewie itp. i wolał te piwa od koncernów.
    Co do piwa lanego to jeżeli już coś trafimy to Amber, ewentualnie Irish z Kormorana.
    Jestem jednak zbudowany tym, że o ile w takim Władku przed kilku laty był dosłownie jeden bar z Amberem i jeden z Belfastem to teraz jest kilka z Amberem lanym, jest Zwierzyniec lany, a butelkowe Gościszewo i Amber jest w sporej liczbie lokali już. Nie trzeba biegać i szukać.
    Najgorzej było w Krynicy gdzie trzeba się było nachodzić aby wypić coś poza koncernem. Nieźle we Władku, gorzej niż w zeszłych latach w Stegnie, tak samo w Sztutowie (U Tadka), w Kątach Amber był świetny i lany ale...bardzo daleko do wioski (ze 3 km). Na Wyspie bez problemu lany Amber i Kormoran (Irish).
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Dlatego też, od kiedy nie ma już knajpy z lanym Raciborzem we Władysławowie, przenieśliśmy swoje wypady nad morze do Chałup. Tam bez trudu dostaniemy lanego Ambera, Bytowa i piwa z Portu Gdynia plus masówke czeską (Budvar, Litovel, Holba).
    Last edited by abernacka; 16-08-2017, 12:10.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Warzywo
      Senior
      • 08-2016
      • 955

      #3
      Ale akurat we Władku nie jest źle bo Amber z beczki jest dostępny w kilku miejscach. Brakuje mi chociaż jednego lokalu ze Spółdzielczy czy Gosciszewem z beczki.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Ja akurat jadę w ten weekend w te rejony, więc słucham uważnie... We Władku mam nocleg.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja akurat jadę w ten weekend w te rejony, więc słucham uważnie... We Władku mam nocleg.
          Jeżeli będziesz miał odrobinę czasu, podskocz do Juraty, a dokładniej pisząc na dworzec PKP, gdzie ostatnio lali Bytów i Skalaki (z początkiem wakacji podobno lali Chodovara i Kouta).
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Warzywo
            Senior
            • 08-2016
            • 955

            #6
            Jutro postaram się wbić poszczególne lokale.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeżeli będziesz miał odrobinę czasu, podskocz do Juraty, a dokładniej pisząc na dworzec PKP, gdzie ostatnio lali Bytów i Skalaki (z początkiem wakacji podobno lali Chodovara i Kouta).
              W planie mam zwiedzanie browarów. Ale będę pamiętał...

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #8
                Nie wiem do jakiej stacji jedziesz ale jeżeli będzie to Gdańsk Główny to wpadnij na pewno i do Lubrowa (piliśmy tam ze dwa tygodnie temu dobrego milk stouta i fajną chyba pszenicę) oraz PG4 (wizyta sprzed tygodnia bardzo pozytywna, zarówno co do piw jak i jedzenia).
                Piwa ze Spółdzielczego w ich pubie w Gdańsku Wrzeszczu też warto spróbować.
                Natomiast nieco rozczarował mnie (w stosunku do ceny) Port Gdynia.
                Ale Browar w Gdyni był spoko (piliśmy New England i West Coast), Hopkins już nie istnieje (jest tam Simply czy coś takiego z piwami z Ambera, Gościszewa).
                Masz jeszcze browar w Sopocie.

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2767

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja akurat jadę w ten weekend w te rejony, więc słucham uważnie... We Władku mam nocleg.
                  Władysławowo, Willa Victoria, ul. Rybacka 10A.
                  W zeszłym roku w lokalu gastronomicznym znajdującym się na parterze pensjonatu była lodówka z "piwami regionalnymi": Browar Profesja, Alebrowar itp..

                  Jaka jest sytuacja ww. miejscu w tym roku niestety nie wiem.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Lubrow na pewno, bo ostatnim razem nie odwiedziłem (chyba) oraz wszystkie które powstały od 2014 roku. W tym Końska Grzywa i Puck.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Władysławowo, Willa Victoria, ul. Rybacka 10A.
                    W zeszłym roku w lokalu gastronomicznym znajdującym się na parterze pensjonatu była lodówka z "piwami regionalnymi": Browar Profesja, Alebrowar itp..

                    Jaka jest sytuacja ww. miejscu w tym roku niestety nie wiem.
                    Sprawdzę.
                    Last edited by e-prezes; 17-08-2017, 12:28.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      W planie mam zwiedzanie browarów. Ale będę pamiętał...
                      Mądra decyzja!
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Warzywo
                        Senior
                        • 08-2016
                        • 955

                        #12
                        Willa Victoria to pensjonat w którym mieści się Kate Koza. W tym roku było chyba tylko Gosciszewo

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎