Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Kiełbaśnicza 23, Academus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bobza
    Senior
    • 01-2009
    • 222

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
    Byłem tam ok. 2 tygodnie temu, to był Ciechan, Lwówek, Żywe, Koźlak oraz Franciszkaner Pszeniczny. I nie zapowiadało się na żadną zmianę
    Byłem wczoraj, zestaw jak wyżej, ponadto z butli:
    Ciechan Miodowy
    Opat Czereśniowy
    GIP
    Złote Lwy
    Leffe
    Hoegaarden
    Gniewosz
    i jeszcze coś innego ale nie zapamiętałem, na plus firmowe szkła i podkładki.
    Niestety dobre wrażenie zostało zatarte, na wstępie usłyszałem że terminal nieczynny od kilku dni, musiałem pójść do bankomatu. A później było już tylko gorzej, najpierw gwałt dokonanym łyżka przez barmankę na moim Koźlaku. Poprosiłem Panią żeby jednak nalała mi z pianą (na twarz przyjąłem mordercze spojrzenie w stylu "kolejny debilny klient który się przy...."), zaraz potem władował nalewak po sam zwór w Franciszkanera dla żony. Koźlak był zdecydowanie za zimny w temperaturze pszenicy.
    Ogólnie skoro właściciele chcą się wyróżniać piwnym asortymentem to mogli by poświęcić odrobinę czasu na doszkolenie personelu.
    Last edited by bobza; 15-11-2010, 10:51.
    http://www.alebrowar.pl/

    http://www.facebook.com/AleBrowar

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      Byłem ostatnio na Ciechanie Wybornym - jak zawsze wyborny i zauważyłem ogłoszenie pt.: "niedługo w ofercie lane Leffe".

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
        i zauważyłem ogłoszenie pt.: "niedługo w ofercie lane Leffe".
        No to znowu będę tam częściej zachodził
        MM961
        4:-)

        Comment

        • bobza
          Senior
          • 01-2009
          • 222

          Wczoraj w poszukiwaniu BBPA zwiedziłem cztery puby uwidocznione na stronie Grand Championa, piwa nie znalazłem ale za to w Academusie wypiłem lane Leffe Brune w pięknym kielichu cena 10 zł. W ofercie pojawiły się też butelkowe lambiki.
          http://www.alebrowar.pl/

          http://www.facebook.com/AleBrowar

          Comment

          • polana
            PiwBiz
            • 08-2010
            • 170

            Brackie Pale Ale

            Od dzisiaj w Academusie: Brackie Pale Ale w unikatowym pokalu i z podstawką.

            Comment

            • gubik
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 06-2010
              • 111

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika polana Wyświetlenie odpowiedzi
              Od dzisiaj w Academusie: Brackie Pale Ale w unikatowym pokalu i z podstawką.
              W unikatowym pokalu tzn 0,3 l? W jakiej cenie i co z pozostałą ilością 0,2?

              Comment

              • polana
                PiwBiz
                • 08-2010
                • 170

                Pokal 0,3l z podstawką + butelka z zawartością = 9zł

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika polana Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pokal 0,3l z podstawką + butelka z zawartością = 9zł
                  Czy należy to rozumieć tak, że pokal się zabiera?
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • polana
                    PiwBiz
                    • 08-2010
                    • 170

                    raczej nie

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika polana Wyświetlenie odpowiedzi
                      raczej nie
                      No właśnie.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • polana
                        PiwBiz
                        • 08-2010
                        • 170

                        Kriek z kranu

                        Jeszcze przed świętami Kriek Lindemansa z beczki. Od 19/20 grudnia.

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          Jest już Kriek - co prawda ciężko mi to nazwać piwem, ale bardzo smaczne. Do tego kupiłem sobie Leffe Brune - niezłe piwko, ale o ile się nie pomyliłem - zastąpiło na kranie Ciechana. Cóż, czy to dobra zamiana, to już kwestia gustu, ale dla mnie to b. smutna wiadomość. Chyba obecnie nie da się dostać nigdzie we Wrocku lanego Ciechana

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chyba obecnie nie da się dostać nigdzie we Wrocku lanego Ciechana
                            Nie wiem jak tam teraz po zmianie właściciela, ale kiedyś był w Pubie 24 koło Czeskiego Raju.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Shedao
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 900

                              To prawda. A teraz w jego miejscu jest Lech

                              Comment

                              • porek388
                                Senior
                                • 11-2008
                                • 213

                                Bardzo przyjemne miejsce z dobrym piwem. Piwo mozna delektować bez dymu papierosowego (nawet w tolaecie kartka o zakazie palenia). Wczoraj nie było problemu ze znalezieniem stolika choć to praktycznie przy samym Rynku.

                                W nalewakach Lwówek, Żywe i Kożlak z Ambera za 6/8 zł za 0,3/0,5l. Świetne Leffe Brune za 10 zł za 0,3l w firmowym kielichu. Lindemans Kriek w firmowej szklance chyba 11zł/0,3l - to piwo najbardziej smakowało moim mniej wyrobionym kolegom. Był też Franziskaner Weissbier 7/11 zł za 0,3/0,5l. Temperatura piwa nieco za niska (dobra dla Krieka).

                                Deska smaczych serów 11 zł, chleb ze smalcem i ogórkiem 4zł, paluszki 5zł.

                                Jeśli chodzi o minusy to barmanka nagminnie zanurza kranik w nalewanym piwie i niestety łyżeczkuje pianę. Kiedy kolega poszedł zamówić piwo do baru miał przypilnować żeby kranik nie był zanurzany w piwie, ale o łyżeczowaniu juz mu nie wspomniałem i mieliśmy piwo szybko, ale częściowo pozbawione piany przez łyżeczkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎