Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 9, Český Ráj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jarasty Wyświetlenie odpowiedzi
    Niestety jeśli nie będzie na niego mądrych cen to nie wróci musiałby kosztować minimum 10 zł a po 11 zł przywozimy czasem piwa Bawarskie więc czekamy czy chcą go sprzedawać czy wolą lać go tylko u siebie we Varnsdorfie
    Faktycznie w Varnsdorfie ceny są niskie: Desitka kosztuje z beczki 15 Kc (poniżej 2,50zł), 12-tka 23 Kc, a specjalne nie przekraczają 30 Kc. Może transport tyle kosztuje?

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Transportuje Jarasty
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Jarasty
        PremiumUżytkownik
        • 05-2007
        • 187

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
        Faktycznie w Varnsdorfie ceny są niskie: Desitka kosztuje z beczki 15 Kc (poniżej 2,50zł), 12-tka 23 Kc, a specjalne nie przekraczają 30 Kc. Może transport tyle kosztuje?
        10% oni nie produkukowali przynajmniej w zeszłym roku a jak ja tam byłem w sierpniu to nie było piwa poniżej 20 koron a jeśli chodzi o transport to niestety musielibyśmy to odbierać gdzieś po drodze zresztą w naszym kraju są jeszcze inne państwowe opłaty więc to piwo kosztuje nas więcej niż na miejscu ale to już inna bajka. Pisałem o specjałach ta ich niby 12% bo czasem jest 11% ma za krótkie terminy aby mogła stać dwa czy trzy dni gdzieś po drodze więc nie ma sensu ryzykować. pozdrawiam

        Comment

        • Jarasty
          PremiumUżytkownik
          • 05-2007
          • 187

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          Transportuje Jarasty
          Kocoura nigdy sami nie woziliśmy bo nie po drodze przywoził nam pewien Czech, który miał firmę w Polsce a mieszka we Varnsdorfie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            A ja mam pytanko co planujecie mieć w okresie Warsztatów podłączone. Dokładnie to oczywiście pytam o dzień przed i dzień po tej imprezie. Może na takie pytanie trochę za wcześnie, ale być może już wszystko jest zaplanowane?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Jarasty
              PremiumUżytkownik
              • 05-2007
              • 187

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja mam pytanko co planujecie mieć w okresie Warsztatów podłączone. Dokładnie to oczywiście pytam o dzień przed i dzień po tej imprezie. Może na takie pytanie trochę za wcześnie, ale być może już wszystko jest zaplanowane?
              Na pewno Rychnov, Rampusiak, Polićka, Svijany, Ćerna Hora pszeniczne być może Schenkerla wędzone, meissen weizen, Chodovar, Chotebor, reszta to niewiadoma

              Comment

              • grew
                Senior
                • 05-2009
                • 766

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jarasty Wyświetlenie odpowiedzi
                10% oni nie produkukowali przynajmniej w zeszłym roku a jak ja tam byłem w sierpniu to nie było piwa poniżej 20 koron (..)
                10% jest na 100% Piłem kilka razy - pewnie to odpowiednik butelkowego Studentskiego Vycepni, które miałeś w Browarku. Mam nadzieję, że mimo problemów i kosztów Kocour wróci do Wrocławia - dla mnie to piwo lepsze od bawarskiego (ale mi się zaraz oberwie)

                Comment

                • Jarasty
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2007
                  • 187

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                  10% jest na 100% Piłem kilka razy - pewnie to odpowiednik butelkowego Studentskiego Vycepni, które miałeś w Browarku. Mam nadzieję, że mimo problemów i kosztów Kocour wróci do Wrocławia - dla mnie to piwo lepsze od bawarskiego (ale mi się zaraz oberwie)
                  Ja też bardzo lubię Kocoura ale niestety przy tych cenach może nam kwaśnieć na kranach szczególnie w lecie ponieważ nie mamy warunków do przechowywania takich jak browar więc niestety musisz zrozumieć nasze obawy. Kiedy tam byłem browar się rozwijał i miał zwiększyć moce produkcyjne więc może stąd ta dziesiątka wtedy nie było jasnej tylko ta ciemna o której piszesz. Mieli też obniżyć ceny więc może tak się stało nie miałem z nimi kontaktu od stycznia kiedy poprosiłem o nowy cennik, ale niestety cisza
                  Last edited by ART; 25-05-2010, 10:22.

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    Ale mi ten Rychnov 10 i 12 smakował... Wspaniały maślany posmak. A pszenica (welen?) też wyśmienita
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • darekd
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 12208

                      Dziś na nalewaku między innymi pszeniczny Velen

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        W końcu udało mi się odwiedzić to legendarne już miejsce. Lokal sprawia wrażenie małego a to przez to, że jest zapełniony do ostatka (przynajmniej w piątkowy wieczór).

                        Wybór piw bardzo zacny, szczególnie cieszy mnie, że dostępne są piwa z tych naprawdę małych w stylu Rychnova. Jakoś tak się dziwnie złożyło że nie dane mi było spróbować piw z tego browaru i cieszę się, że inauguracja miała miejsce w Czeskim Raju.

                        Dziękuję współtowarzyszom ze stolika czyli Jacksonowi, Jarastemu i koleżance ze Świdnicy za mile spędzony wieczór. Chociaż Jarastemu to nie ma za co dziękować bo stwierdził, że nie przyjdzie warszawiakom z pomocą i nie otworzy w wawie lokalu
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi

                          Dziękuję współtowarzyszom ze stolika czyli Jacksonowi, Jarastemu i koleżance ze Świdnicy za mile spędzony wieczór.
                          Jarasty siedział za stolikiem??

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12208

                            Następnym razem dajcie znać jak będziecie w Raju

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jarasty siedział za stolikiem??
                              I nawet piwo pił
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Pytanie do Jarastego - czego można się spodziewać (poza Hiszpańską Inkwizycją) w ten czwartek i piątek? Już wiem, że szefostwa w czwartek nie będzie

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎