Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 9, Český Ráj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    W czwartek wieczorem z kranu lały się: svijanski kvasnicak, policka 10, bernard 11 jasne i półciemne, rampusak, velen pszeniczny, porter witnicki, kastan z Rychnova. Na podłączenie czeka w kolejce zilvar z Rychnova.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • tomek35
      Senior
      • 02-2007
      • 497

      W czwartek/piątek odwiedziłem w końcu "Cesky raj", ciekawy lokal z pysznymi czeskimi piwami W szczególności zasmakował mi: Rampušák z Dobruški oraz piwa z Rychnova (Zilvar 10, Kaštan 11)
      Last edited by tomek35; 30-05-2010, 18:28.

      Comment

      • danhaj
        Senior
        • 04-2010
        • 619

        Wybieram się jutro na kilka dni do Wrocławia - co ciekawego jest w ofercie?
        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

        www.czechforum.pl

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Policka 12, svijanskie knize 13 oraz rytir, Rychnovsky Kastan, Dudak 11, Rampusak, Litovel Maestro polotmave (koniecznie lane po czesku )
          oraz
          specjalnie z dedykacją dla Marcina z Gdyni i w nawiązaniu do tematu Uboga oferta piwna w sklepach w Trójmieście:
          hefe weizen z Wolferstetter Brau

          sorki za brak czesko-niemieckiej czcionki, ale ledwo klawisze widzę
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10838

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)specjalnie z dedykacją dla Marcina z Gdyni i w nawiązaniu do tematu Uboga oferta piwna w sklepach w Trójmieście:
            hefe weizen z Wolferstetter Brau
            (...)
            Dzięki Zapewne kolega Kopyr stwierdzi, że właściciel dopłaca do interesu
            Przecież do Vilshofen ze stolicy Dolnego Śląska to ponad 500km. A gdy proponowałem Stralsund to było wielkie larum, że za daleko i nie ma to żadnego sensu ekonomicznego.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzięki Zapewne kolega Kopyr stwierdzi, że właściciel dopłaca do interesu
              Przecież do Vilshofen ze stolicy Dolnego Śląska to ponad 500km. A gdy proponowałem Stralsund to było wielkie larum, że za daleko i nie ma to żadnego sensu ekonomicznego.
              I Jarasty jechał 500km po jedną beczkę?
              blog.kopyra.com

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                I Jarasty jechał 500km po jedną beczkę?
                Czy ja coś takiego zasugerowałem? Czy to ważne ile, ważne że jest i każdy piwosz, który chce się napić we Wrocławiu pszenicy z Niemiec ma taką możliwość.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ja coś takiego zasugerowałem? Czy to ważne ile, ważne że jest i każdy piwosz, który chce się napić we Wrocławiu pszenicy z Niemiec ma taką możliwość.
                  Oczywiście, że to ważne. Tylko dla naszej dyskusji ważne jest też jak ta beczka trafiła do
                  Czeskiego Raju? A moim zdaniem trafiła tam przy okazji, bo specjalnie po to piwo by nie jechali.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oczywiście, że to ważne. Tylko dla naszej dyskusji ważne jest też jak ta beczka trafiła do
                    Czeskiego Raju? A moim zdaniem trafiła tam przy okazji, bo specjalnie po to piwo by nie jechali.
                    Bliskość granicy z Czechami może tłumaczyć pojawienie się piwa z tego browaru.
                    W każdym bądź razie pojawienie się piwa z tych okolic idealnie obala twoje wcześniejsze tezy Przecież własciciel lokalu by nie miał tego piwa w ofercie gdyby na tym nie zarabiał.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Jarasty
                      PremiumUżytkownik
                      • 05-2007
                      • 187

                      Dla rozwiania wątpliwości piwka z Bawarii, które trafiają do Browarka jak i Ćeskeho przywozimy z Czech dzięki współpracy z pewnym kolesiem, który też ma korbę na punkcie piwa tak więc po maisel s weisse oraz po schenkerla rauchbier również sami nie jechaliśmy przy okazji można się spodziewać co jakis czas nowych bawarskich piwek. Na zdrowie

                      Comment

                      • sloniatko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1014

                        Długi ten wątek a nigdzie nie znalazłem godzin otwarcia tego przybytku. Dzisiaj wieczorem przyjeżdżam do Wrocławia i nie wiem czy prosto z dworca iść na piwko czy też najpierw do hotelu
                        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Od rana do wieczora. Oczywiście, że najpierw na piwko.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Jurandofil
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 976

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko Wyświetlenie odpowiedzi
                            Długi ten wątek a nigdzie nie znalazłem godzin otwarcia tego przybytku. Dzisiaj wieczorem przyjeżdżam do Wrocławia i nie wiem czy prosto z dworca iść na piwko czy też najpierw do hotelu
                            Jeżeli się nic nie zmieniło...
                            to od Kolegów Pi-Jarów o godzinach otwarcia otrzymywałem odpowiedź:
                            pn - sb od 12 do co najmniej północy
                            nd od 15 do co najmniej północy
                            W praktyce pt i sb to zapewne do 1 - 2 w nocy.
                            Raz miałem okazję posiedzieć tam w pewien w piątek do 3:30.
                            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              W piątki i soboty do ostatniego klienta.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • sloniatko
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1014

                                Niestety będę miał na piwko tylko dzisiejszy wieczór ... ale jak rozumiem do północy spokojnie będę mógł posiedzieć
                                Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎