Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 9, Český Ráj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pszeniczniak
    Junior
    • 12-2008
    • 3

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie ma czegoś takiego jak marża 100%. Najwyższa możliwa marża to 99,(9)%. Pewnie miałeś na myśli narzut.
    99,(9)=100:P

    99,(9)=99+0,(9)

    0,(9)=a|*10
    9,(9)=10a|-a
    9=9a
    1=a=0,(9)

    99+0,(9)=99+1=100

    Comment

    • pszeniczniak
      Junior
      • 12-2008
      • 3

      Sam pomysł moim zdaniem bezsensowny. Zrobią sobie "drugi rynek", pozjeżdżają się angole albo ulicę zajmą "młodzi, nowocześni z wielkich miast"(). I taki skromny student jak ja straci miejsce, gdzie mogę iść napić się dobrego piwa w kulturalnej knajpie (knajpach), w dobrej cenie.

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Bardziej się obawiam, że PKP podniesie czynsze, bo będzie ładnie a tym samym wzrośnie cena piwa.
        Nie przywiązujmy sie zbytnio do miejsca bo Czeski Raj może być gdziekolwiek indziej. Jest recesja i jak podniosą ceny to może Jarasty rozejrzy sie za jakąś ładniejsza, wygodniejszą lokalizacją. Ceny wynajmu na mieście strasznie w dół poszły. Ogródek na lato byłby super a sala dla "kopciuchów" też by nie zaszkodziła.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • Mihai
          Senior
          • 02-2010
          • 186

          Od pomysłu do realizacji długa droga. A pomysł jak widzę autorstwa prywatnej pracowni projektowej i towarzystwa w którym raczej działają hobbyści i pasjonaci, ale niekoniecznie o dużym wpływie na możliwości wykonawcze. Prezentacja każdego projektu jest natomiast dla jednych i drugich okazją do promocji i pokazania swojej aktywności. O pieniądze na realizację tego projektu może być trudno, zwłaszcza jeśli miałby być realizowany po Euro, trzeba będzie spłacać stadion a w kolejce czeka mnóstwo bardziej istotnych dla miasta inwestycji. Póki co myślę, Czeski Raj jest bezpieczny

          Comment

          • Jarasty
            PremiumUżytkownik
            • 05-2007
            • 187

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            No pamiętam, że przecież elewacja przy Raju też była zakryta a neony zdjęte, ale może Jarek się wypowie.

            Sam remont to dobry pomysł. Moim zdaniem przydałoby się ulicy ładne oświetlenie, stworzenie deptaku, nowa nawierzchnia, zwiększenie miejsca na ogródki itp. To naprawdę oryginalny ciąg, który po remoncie może ściągnąć większą liczbę turystów.
            Na Twoim zdjęciu wizualizacja dotyczy głównie ulicy, czyli tego kolej raczej nie zrobi i miejmy nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na czynsz.

            Możesz podać link do tego zdjęcia, jest tam jakaś informacja?
            plany z deptakiem znane są od jakiś ośmiu lat plac Zielińskiego ma chyba istnieć do końca tego roku a jeśli chodzi o podnoszenie czynszu to i tak płacimy dwa a nawet trzy razy tyle co większość więc musieliby być strasznie bezczelni gdyby podnieśli również nam ale kto ich tam wie. Pozdrawiam

            Comment

            • Jarasty
              PremiumUżytkownik
              • 05-2007
              • 187

              a zmieniając temat na kranie Schlenkerla doppelbock na zdrowie

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jarasty Wyświetlenie odpowiedzi
                a zmieniając temat na kranie Schlenkerla doppelbock na zdrowie
                Pewnie dzisiaj jeszcze będzie dostępne więc się wybiorę
                MM961
                4:-)

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pewnie dzisiaj jeszcze będzie dostępne więc się wybiorę
                  Wciąż jeszcze dostępne. Bardzo dobrze smakowała mi Rychnovská Kněžna

                  Comment

                  • Pit_2005
                    PiwBiz
                    • 06-2007
                    • 157

                    Zapraszamy na debiut KONSTANCIN pszeniczny
                    Zapraszamy na Zaporoską 39e!
                    od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00-22.00
                    oraz w soboty od 9.00-20.00

                    http://www.facebook.com/piwnica.sklep

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      To taki sam debiut jak z "lagierem" pwinicznofermentacyjnym, czy może coś więcej?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        Potwierdzam - jest pszeniczne piwo z Konstancina, nic o nim wcześniej nie słyszałem, co nie zmienia faktu że smakuje bardzo dobrze i nie obraziłbym się gdybym mógł go jeszcze kiedyś spróbować.

                        Comment

                        • Epson
                          Junior
                          • 03-2009
                          • 24

                          Nie wierzę: jak to jest że takie piwo trafia do Wrocka a nie pojawia się pod browarem, czyli w Warszawie?
                          To tak jak Ciechan który wędruje do Gdańska, do Wrocławia, ale w Warszawie prawie nigdzie? (->Sketch)

                          Czy możecie opisać doznania po spożyciu? i ciekawy jestem ile kosztuje 0.5l?

                          pzdr!

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            Kosztowało coś w granicach 7-9 zł (nie pamiętam dokładnie) i była to świetna pszeniczka. Naturalnie nie ma już jej jakiś czas obecnie na kranie Rajowy standard: Zilvary, Svijane, Policki, Velen i Krakonos 12.

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kosztowało coś w granicach 7-9 zł (nie pamiętam dokładnie) i była to świetna pszeniczka. Naturalnie nie ma już jej jakiś czas obecnie na kranie Rajowy standard: Zilvary, Svijane, Policki, Velen i Krakonos 12.
                              Jak na piwo krajowe to sporo kasy
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Epson Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wierzę: jak to jest że takie piwo trafia do Wrocka a nie pojawia się pod browarem, czyli w Warszawie?
                                To tak jak Ciechan który wędruje do Gdańska, do Wrocławia, ale w Warszawie prawie nigdzie? (->Sketch)

                                Czy możecie opisać doznania po spożyciu? i ciekawy jestem ile kosztuje 0.5l?

                                pzdr!
                                Tak to jest, bo w przypadku m.in. Raju właściciele sami dbają o poszerzanie asortymentu, nie czekając aż się rozwinie kiepska dystrybucja małych browarów.
                                Piwo też moim zdaniem było b. drogie /w kierunku 8-9 zł/, ale że był to w końcu światowy debiut, to się skusiłem bez marudzenia Piwo piło się przyjemnie, dość lekkie, z przyjemnym aromatem. Zobaczymy jakie będzie w butli.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎