Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 9, Český Ráj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak to jest, bo w przypadku m.in. Raju właściciele sami dbają o poszerzanie asortymentu, nie czekając aż się rozwinie kiepska dystrybucja małych browarów.
    Piwo też moim zdaniem było b. drogie /w kierunku 8-9 zł/, ale że był to w końcu światowy debiut, to się skusiłem bez marudzenia Piwo piło się przyjemnie, dość lekkie, z przyjemnym aromatem. Zobaczymy jakie będzie w butli.
    Sugerujesz, że nie jest to pojedynczy strzał i piwo to będzie warzone "seryjnie"?

    Comment

    • darekd
      Senior
      • 02-2003
      • 12216

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
      Sugerujesz, że nie jest to pojedynczy strzał i piwo to będzie warzone "seryjnie"?
      No już na forum był upubliczniony wzór butelki nawet, więc myślę że lada moment będzie.
      Natomiast jak to będzie z dostępnością piwa w beczkach, to nie wiem (pewnie Jarek i Piotrek wiedzą lepiej). Tęgie głowy z naszych regionalnych browarów przez ostatnie 20 lat nie rozwiązały jeszcze tego problemu,
      co widać na przykładzie innego wrocławskiego lokalu:



      Także niewiele osób ma chęci i siły, tak jak w przypadku Raju zwiedzać w kraj w poszukiwaniu beczek z piwem z małych browarów, ale to temat do innej dyskusji...

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Tak sobie, przy tej okazji, myślę, że to powinno być celem Stowarzyszenia Małych i Średnich Browarów- stworzenie sieci hurtowni/dystrybucji swoich piw. Pozwoliło by to uniezależnić się od pośredników a także umożliwiło szerszą prezentacje ich piw z beczki. Bo dzisiaj rzeczywiście tak jest, że jak jakiś lokal jest zainteresowany serwowaniem piwa z małego browaru to musi sam po to piwo pojechać.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Jarasty chyba rzadko tu zagląda, bo inaczej pochwaliłby się nowością w Czeskim. Otóż we wtorki (a dzisiaj wyjątkowo we czwartek, w św. Patryka) będą tzw. czeskie wtorki od godz. 18. Oznacza to pewne zmiany:
          1. obsługa tylko przy stolikach
          2. każdy zamawiający piwo nie płaci od razu, tylko dostaje karteczkę, na której zapisywane są jego zamówienia;
          3. przy każdym zamówionym piwie rzuca się dwiema kostkami; wyrzucenie dwóch "szóstek" oznacza piwo gratis lub "pięćdziesiątka" wódeczki gratis
          Zatem szansa na trunek gratis statystycznie raz na 36 zamawianych piw
          Na św. Patiego w lodówce czekały zielone z Raciborza i Witnicy.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Jarasty chyba rzadko tu zagląda, bo inaczej pochwaliłby się nowością w Czeskim. Otóż we wtorki (a dzisiaj wyjątkowo we czwartek, w św. Patryka) będą tzw. czeskie wtorki od godz. 18. Oznacza to pewne zmiany:
            1. obsługa tylko przy stolikach
            2. każdy zamawiający piwo nie płaci od razu, tylko dostaje karteczkę, na której zapisywane są jego zamówienia;
            3. przy każdym zamówionym piwie rzuca się dwiema kostkami; wyrzucenie dwóch "szóstek" oznacza piwo gratis lub "pięćdziesiątka" wódeczki gratis
            Zatem szansa na trunek gratis statystycznie raz na 36 zamawianych piw
            Na św. Patiego w lodówce czekały zielone z Raciborza i Witnicy.
            No i po raz kolejny przykład idzie z Wrocławia jeśli chodzi o czeski piwny klimat. "Listek" z kreskami to podstawa biesiadowania w czeskim stylu i jak do tej pory nie wymyślono niczego bardziej efektywnego (no może prócz elektronicznych samoobsługowych nalewaków, tyle że leci z nich zazwyczaj jeden rodzaj piwa).
            Odbyłem ostatnio dyskusję na ten temat z właścicielami "Czeskiej Baszty", ale nie będę tu przytaczać konkluzji i wniosków bo i tak ten system nie ma racji bytu bez kelnerskiej obsługi.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              W zasadzie to te rachunki - listki funkcjonują tam od dawna, jeśli nie od początku. Tyle, że teraz wychodzą one do ludu, a wcześniej leżały przy kasie - o ile tylko zażyczono sobie płacenie na koniec. Mniejszy problem z wydawaniem reszty. Nie wiem tylko czemu ma to funkcjonować tylko we wtorki?
              Last edited by Pendragon; 17-03-2011, 22:50.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12216

                Mi się ten wtorkowy pomysł średnio podoba. Bo dlaczego tylko we wtorki mam być milej obsłużony. Domyślam się, że we wtorki jest mniej ludzi. Jednak nie jest to mój zarzut do właścicieli. Można sobie wyobrazić, co może się dziać z listkami w sobotni wieczór, gdzie jest pełne obłożenie. Parę lat temu rozmawiałem z jednym właścicielem lokalu, który ten patent próbował wprowadzić u siebie. Dowiedziałem się wielu rzeczy, co można zrobić z kawałkiem papieru Jeszcze na takie czasy trzeba będzie trochę poczekać

                Comment

                • darekd
                  Senior
                  • 02-2003
                  • 12216

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  W zasadzie to te rachunki - listki funkcjonują tam od dawna,
                  Dla sztamgastów i browarbizowiczów Pendragonie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla sztamgastów i browarbizowiczów Pendragonie
                    Być może, chociaż akurat gdy tylko chciałem, to miałem otworzony rachunek, a nie zawsze byłem rozpoznawany Insza inszość, że wtedy zasiadałem przy barze.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      Darek, zawsze jesteś taki marudny?
                      Tu nie chodzi o to, żeby być milej obsłużonym, bo nie przypominam sobie, żeby tam była kiedykolwiek niemiła obsługa. Nieformalny zwyczaj mówi, że za obsługę kelnerską się płaci, dawałbyś wtedy w Czeskim tipy? Wczoraj między stolikami szalał Duszan, więc to pewnie jego pomysł z czeskim wtorkiem. A znając piątkowo-sobotnie obłożenie, dwie osoby za barem to byłoby za mało na "czeską" obsługę.
                      Mi takie urozmaicenie się podoba, choć nie ukrywam, że jako stały bywalec czułem się wczoraj trochę nieswojo na początku
                      Last edited by chemmobile; 18-03-2011, 08:49.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • grew
                        Senior
                        • 05-2009
                        • 766

                        Samoobsługa ma też swoje dobre strony: człek się przejdzie, ruszy, pogada z obsługą, zobaczy jakie zmiany nastąpiły na wyczepie Ale "czeskie wtorki" brzmią sympatycznie.

                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12216

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                          Darek, zawsze jesteś taki marudny?
                          Napisałem przecież, że nie jest to zarzut do obsługi, ani na nią marudzenie. Ubolewam jedynie, że to co stanowi standard poza Polską u nas uważane jest za coś ekskluzywnego.
                          Powód podałem wyżej

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            2. każdy zamawiający piwo nie płaci od razu, tylko dostaje karteczkę, na której zapisywane są jego zamówienia;
                            A jeśli klient zgubi "listek" to zostanie równo obsztorcowany w czeskim stylu albo i wytarmoszony za klapy marynarki?

                            Comment

                            • Jarasty
                              PremiumUżytkownik
                              • 05-2007
                              • 187

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jarasty chyba rzadko tu zagląda, bo inaczej pochwaliłby się nowością w Czeskim. Otóż we wtorki (a dzisiaj wyjątkowo we czwartek, w św. Patryka) będą tzw. czeskie wtorki od godz. 18. Oznacza to pewne zmiany:
                              1. obsługa tylko przy stolikach
                              2. każdy zamawiający piwo nie płaci od razu, tylko dostaje karteczkę, na której zapisywane są jego zamówienia;
                              3. przy każdym zamówionym piwie rzuca się dwiema kostkami; wyrzucenie dwóch "szóstek" oznacza piwo gratis lub "pięćdziesiątka" wódeczki gratis
                              Zatem szansa na trunek gratis statystycznie raz na 36 zamawianych piw
                              Na św. Patiego w lodówce czekały zielone z Raciborza i Witnicy.
                              Jarasty zagląda niemal codziennie, ale czekam na wasze komentarze pozdrawiam

                              Comment

                              • Jarasty
                                PremiumUżytkownik
                                • 05-2007
                                • 187

                                Witam dzisiaj zapraszam na dwie nowości Rampusak 11% oraz Car miodowy na zdrowie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎