Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 9, Český Ráj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #46
    Było ale już nie ma
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      No nie wiem, zostało?
      Było tak smaczne, że wypiłem dwa kufelki i się skończyło.

      10 Krakonosza także bardzo smaczna.

      Irish z Kormorana świeży i z fajną pianą.

      Pojawił się ósmy kran

      Ech, fajnie wczoraj było
      MM961
      4:-)

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #48
        Po wirtualnym spacerku po Warszawie:
        W tym miejscu recenzje miejsc gdzie możemy się napić dobrego piwa... ogródki piwne, knajpki, puby, sklepy, importerzy, hurtownie i inne miejsca z piwem związane. Poddziały: Sklepy z piwem | Piwiarnie polskie | Piwiarnie zagraniczne | Hurtownie / Importerzy piwa | Handel i gastronomia | Poszukuję miejsca...


        postanowiłem ochłonąć w Czeskim Raju.

        z piw lanych: Svijany (pełna gama, również kvasnicove i ciemne), Policka 10 oraz Irish z Kormorana i wyjątkowo Primator pszeniczny. Wczoraj był podobno Kocur, ale nim żdążył machnąć ogonem to go wypili. Jeszcze będzie, są szanse na jego pszeniczną wersję.

        z piw butelkowych: Holba, Jeżek (dwa rodzaje), Bernard (kilka odmian), Mazur oraz Irish z Olsztyna, chyba cały zestaw Ambera z Bielkówka (w tym porter), bateria Korebów. Coś mogłem jeszcze pominąć.

        Obsługa miła, przyjazna, toaleta na miejscu, czysta, wszystko ok. Stali bywalcy mogą płacić po konsumpcji.
        Nie maja kuchni, ale jak jestes głodny mają kartę dań z restauracji obok, sąsiedzi doniosą. Chcesz zamówić pizzę, nie ma problemu...

        Home, sweet home

        Comment

        • Jurandofil
          Senior
          • 10-2007
          • 976

          #49
          Kalisz-Wrocław - 5.10.2008 - część Va

          A ja znowu tutaj...

          Sprawnie przemieściliśmy się ze sklepu Browarek (standardowa marszruta po Wrocławiu )
          Tym razem mogliśmy popiwkować dłużej, bo od 20 do 23:30. Czekała nas podróż Karkonoszami do Warszawy. Prawda jest taka, że v Ceskym Raju można by siedzieć do upadłego i tak by było za krótko
          Niestety akurat nie trafiliśmy na podłączonego Krakonosa, ale potężny wybór Svijan i w sumie trzy gatunki Policki w pełni nas zadowoliły. Tymbardziej, że wraz z gospodarzami degustowaliśmy bardzo cikawe piwa z browaru domowego Sokoli Staw (pils, stout owsiany i polotmave). Dziękujemy!

          Niestety napełnienie pociągu Karkonosze (100,1%) nie pozwoliło nam się wyspać (choć trochę) i następny dzień w pracy był wyjątkowo ciekawy
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #50
            Kalisz-Wrocław - 5.10.2008 - część Vb

            Hm...
            Może zrobicie taki plebiscyt kto najczęściej bywa v Ceskim Raju tylko z uwzględnieniem odległości dotarcia. Tak na przykład zdefiniować obecność gościa w wizytokilometrach czyli w rankingu mielibyśmy wartość punktową wyrażoną w liczbie wizyt przemnożonej przez liczbę kilometrów na dojeździe i powrocie.

            B = Σ[Wn*(Sn1+Sn2)] [wtkm]
            gdzie:
            B - bywalność;
            Wn - enta wizyta;
            Sn1 - droga dotarcia dla entej wizyty;
            Sn2 - droga powrotu dla entej wizyty.
            wtkm - wizytokilometr

            Ale mi się zebrało na kombinacje matematyczno-teoretyczne! A jeszcze nic nie piłem dziś...

            Pewnie to dlatego, że w takim plebiscycie mógłbym powalczyć o czołówkę - moja jedna obecność to około ośmiuset wizytokilometrów. A wszystko dlatego, że Wy macie takie magiczne miejsce u siebie, a ja co najwyżej w Stolycy to mogę się w głowę podrapać...

            Na koniec przepraszam Władze za te rozważania pozapiwne i pozaknajpiane - jeśli by trzeba to wyrzucić w ogóle albo do jakiego zbioru należytego przestawić, to się nie obrażę
            Dobra, dosyć, ide do lodówki po Hradebni
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #51
              Ja czasami po pracy jade około 100 km. Ale przeganiasz mnie na powrotach
              Też calkiem niezłą odległość ma Kocour z Varrnsdorfu, a szykuje się między innymi
              w wędzonej wersji...

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                #52
                Wczoraj były dostępne: Policzka 10 i 12, Svijany 11, 13 i kvasnicowe oraz Krakonosz 11 i 10, w kolejce czekała 12. Bardzo dobre Svijany 13 i Krakonosz 11. Policzka 10 ma wyraźny posmak karmelowy, natomiast nie zachwycił mnie Krakonosz 10, jakby ciut za zimny. No i jedno trzeba stwierdzić - najlepszym dotąd piwem, jakie piłem w tej knajpie były Kruszewice niefiltrowane. Niestety Svijanska kvasnica nie dorównuje Kruszewicom, których już w ofercie nie ma. Zresztą Svijany to chyba piwo filtrowane.
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4566

                  #53
                  Domyślam się że chodzi Ci o Krušovice? Trochę bym się zdziwił że to piwo występuje w wersji niefiltrowanej bo choć jestem w Czechach 12 razy do roku to nie spotkałem. Zresztą tam jest to prawie "koncernówka" choć trzeba przyznać że o niebo lepsza od "naszej najlepszej". Było lane czy butelkowe?

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #54
                    W tej knajpie niefiltrowane Krusovice w beczce juz bywało
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • piotry
                      Oj tam, oj tam !
                      • 08-2005
                      • 761

                      #55
                      z tego co pamietam to krusovice niefiltrowane były jednorazowym wypustem i teraz bardzo trudno je "dorwać"

                      mnie też niesamowicie smakowało to piwko ale wydaje się, że koncern nie będzie chciał wprowadzać na rynek takiego piwa bo odbiega od "trendu" ehhh...

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #56
                        Też tak słyszałem, podobno teraz jest nieosiągalne, ale jeśli tylko się pojawi to do Czeskiego zawita. Chociaż rzeczywiście ta firma może nie być czymś takim zainteresowana, pewnie obrali sobie już swój docelowy "target".
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Domyślam się że chodzi Ci o Krušovice? Trochę bym się zdziwił że to piwo występuje w wersji niefiltrowanej bo choć jestem w Czechach 12 razy do roku to nie spotkałem. Zresztą tam jest to prawie "koncernówka" choć trzeba przyznać że o niebo lepsza od "naszej najlepszej". Było lane czy butelkowe?
                          Niefiltrowane Krušovice są w stałej ofercie lokalu zlokalizowanego w Pilznie a który opisalem tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=78910
                          Poza tym będąc kilka dni temu w Pradze zauważyłem że jedna z restauracji podająca Krušovice (U Karla IV na Libeniu) oferuje je z tanku a nie z kega. Niestety nie miałem czasu sprawdzić czy w tym przypadku tankove=nifiltrowane.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #58
                            Wczoraj lał się ciemny Kocour. W smaku bardzo stoutowy.

                            Dzisiaj zatankowałem do peta wędzonego Kocoura (bylem przejazdem samochodem).

                            Cena Kocoura 7zł/0,5dm3.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #59
                              My się wczoraj na wędzonego Kocoura też załapaliśmy

                              Co tu dużo gadać, pychotka, warte swej ceny
                              Stout zresztą też!
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • JAckson
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 6122

                                #60
                                Zgodnie z zapowiedzią od dzisiaj ceny poszły w górę. Chyba wszystkie piwa o 50groszy.

                                Dziś dostępny był jeszcze Kocour pszeniczny i Pale Ale. Ten ostatni chmielono zdrowo
                                MM961
                                4:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎