Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Powstańców Śląskich 168, Palermo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotry
    Oj tam, oj tam !
    • 08-2005
    • 761

    Wrocław, Powstańców Śląskich 168, Palermo

    Dawna pizzeria przeistacza się i zacznie być restauracją z niezłym wyborem piw - na pierwszym miejscu belgijskie Lindemansy (Kriek i chyba Gueuze) obok Primatory (jasny i ciemny) do tego jakiś koncern dla stałych klientów

    ceny dosyć pozytywne - za belgijskie ok 9 zł (jak dobrze pamiętam ... )
    za primatory ok 5-6 zł

    Do tego jest dosyć duży zasób butelek z całej polski i nie tylko.

    np. beczka troli (belgijski tripel) jest za 9 zł i to w oryginalnym szkle!

    Polecam wszystkim którzy chcą tanio popróbować belgów - jest ich na prawdę dużo a właściciel jest ich entuzjastą i dużo o nich może opowiedzieć


    jedna mała uwaga - nieczynne w niedzielę
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12214

    #2
    Te piwa lane czy butelka?

    Comment

    • piotry
      Oj tam, oj tam !
      • 08-2005
      • 761

      #3
      lane są:
      primator jasny i ciemny
      Lindemans'y kriek i Gueuze
      oraz jakiś koncern

      reszta to butelki (z tego co widziałem to są także jakieś "szampany" belgijskie - niestety cen nie pamietam)

      pozdrawiam

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #4
        Trafiłem dzisiaj przypadkiem, jedząc obok obiadek wpadłem kupić coś na wieczór i zaskoczenie in plus. Na nalewakach Primatory - 2 rodzaje plus jakieś Belgijskie. Nie znam się na tych piwach, ale wybór naprawdę spory. Mnie zainteresowało kilka czeskich oraz polskie - Czarnków i Zamkowe niepasteryzowane, które właśnie popijam. Jeszcze tam wrócę
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
          lane są:
          primator jasny i ciemny
          Lindemans'y kriek i Gueuze
          oraz jakiś koncern

          reszta to butelki (z tego co widziałem to są także jakieś "szampany" belgijskie - niestety cen nie pamietam)

          pozdrawiam
          Minęły przeszło dwa lata, a na kranach zestaw ten sam, jedyna zmiana to Namysłów Zamkowe zamiast koncernu. Primatory w cenie 6/5 zł. Widzę że i cena się nie zmieniła
          Bogato zaopatrzone lodówki w piwa głównie polskie, czeskie i belgijskie.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Primatory w cenie 6/5 zł. Widzę że i cena się nie zmieniła ...
            Warto to odnieść do dyskusji o cenach w temacie niżej.

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              #7
              Wnętrze jak i dość przygnębiająca atmosfera jak dla mnie, odpychają mnie od tego lokalu zimą, natomiast fajnie umiejscowiony ogródeczek piwny powoduje, że latem można przyjemnie tam piwko wychylić.
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                #8
                Lokal funkcjonuje i ma się chyba całkiem dobrze. W lecie spory był ruch w ogródku, zimą w dość ponurym wnętrzu tłumów nie ma, ale zaglądają stali bywalcy z okolicy. Taka miejscowa knajpka z różnym towarzystwem, od młodych po emerytów. Na kranach Primator ciemy i jasny po 6 zł, IPA po 8 zł, Kriek i jakieś Belgijskie w ceny co najmniej 2x wyższych - i ponoć idą dobrze... W lodówce duży wybór piw czeskich i polskich z Pintą na czele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można też zjeść, ale nie próbowałem tam jeszcze niczego...
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  #9
                  Z lanych oprócz Kierka, Primatora 11 i Primatora bodajże Pale Ale, Nyskie 12 w cenie 10 zł.
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #10
                    W knajpie jest sześć kranów, a na nich w dniu wczorajszym: Kriek i Gueuze (8 zł za 0,25l - bardzo przyjemnie!), Primator svetly, IPA i Tchyne (India Pale Lager) oraz Nyskie Jasne (tu najdroższe - 10 zł). Do tego spory wybór nietuzinkowych piw w lodówce.

                    Karta menu - kilkanaście pozycji, same klasyki: schabowy z frytkami w kilku wydaniach, pierogi itd. Ceny to ok. 20-25 zł za syty zestaw obiadowy.

                    Palermo jest bardzo przyjemnie urządzone i ma fenomenalny ogródek. Niby blisko głównej ulicy, ale zasłonięty drzewami. Aż żal mi było stamtąd iść. Jeśli chodzi o przyjemność spędzania czasu w lokalu, Palermo to ścisła czołówka Wrocławia. Wszystkie kraftowe knajpy z centrum bije na łeb, na szyję. Dodać do tego ciekawy wybór piwny, uczciwe ceny i osiedlowy klimat - i już wiem, że jest to miejsce do którego z przyjemnością będę wracał.

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                      i już wiem, że jest to miejsce do którego z przyjemnością będę wracał.
                      W razie czego daj znać na PW, mieszkam blisko więc chętnie potowarzyszę, czasem tam wpadam
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎