Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chełmno, Podmurna 7, Browar Chełmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MLT
    Senior
    • 12-2003
    • 1045

    Chełmno, Podmurna 7, Browar Chełmiński

    Browar odwiedziłem w sobotę 23 listopada. Od godziny 16 do po 17 byłem jedynym klientem. W lokalu nie było zbyt ciepło (ogrzewany jest za pomocą piecyków na butle z gazem). Wnętrze surowe, jak dla mnie bez klimatu.
    W ofercie 5 rodzajów piwa:
    - Lager (12,5 5%)
    - Pils (12,5 5%)
    - Pszeniczne (12,5 5,5%)
    - Milk Stout (14,5 4,9%)
    - APA (12,5 5,6%)
    Wszystkie nalewane piwa w cenie 7 zł za pół litra, lub 1 litr za 13 zł. Deska degustacyjna 4 razy 150 ml za 9 zł. Piwa dostępne w półlitrowych butelkach w cenie 9 zł za sztukę, cena promocyjna za czteropak 32 zł. Brak podstawek i szkła. Etykiety są, nie wiem czy można je kupić.
    Próbowałem trzy piwa. Najbardziej smakował mi milk stout (barman twierdził, że najlepiej schodzi). APA i pils poprawne aczkolwiek jak dla mnie za mało pełne w smaku, lubię piwa, które mają więcej ciała.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Tradycyjnie zapytam - coś do jedzenia...?

    Comment

    • MLT
      Senior
      • 12-2003
      • 1045

      #3
      Paluszki, orzeszki i chyba czipsy. Paluszki dostałem jako dodatek do kupionego piwa.
      Last edited by MLT; 28-11-2019, 22:17.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        No to na bogato . Poczekam z odwiedzinami, aż się rozwiną...

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Tak z ciekawości. Rozumiem że lokalizacja tego browaru nie ma nic wspólnego ze starym browarem w Chełmnie ?
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            No to na bogato . Poczekam z odwiedzinami, aż się rozwiną...
            Czipsy w ząbki kolą?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Czipsy w ząbki kolą?
              Taka sytuacja https://www.nzozrevita.pl/blog/chips...ach-na-impreze

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                Paluszki, orzeszki i chyba czipsy. Paluszki dostałem jako dodatek do kupionego piwa.
                Pojawiły się w menu pierogi w kilku wariacjach oraz burger.
                Wczoraj na kranach był porter, lager, ipa oraz pszenica. Dwa pierwsze piwa były całkiem przyjemne.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Kuchnia aktualnie w remoncie.

                  Na kranach:
                  1. Lager
                  2. Pils - skończył się
                  3. Porter
                  4. IPA
                  5. Milk Stout

                  Mają też butelkowe, własne i nie tylko. Wafle były dostępne w gratisie.

                  Wszystkie piwa bardzo przyzwoite a porter (bałtycki) wyśmienity.
                  Ogarnięty barman, szczery, konkretny i nie nawija o banałach piwnych

                  Lokal jak dla mnie OK. Nie ma sztywniactwa jak w browarach hotelo-restauracjach. Takich miejsc brakuje na pozostałej mapie Polski.
                  Odpowiednie miejsce na posiadówkę w delegacji z książką w ręku
                  Jedynie wkurzać może "zimne" oświetlenie energooszczędne przez co traci trochę na klimacie.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4566

                    #10
                    Dobrze, że w takich miastach jak Chełmno powstają browary bo inaczej pewnie byśmy się tu nie wybrali. Niegdyś dochodzące tu dwie linie kolejowe (z Torunia przez Unisław i od strony Grudziądza przez Kornatowo) zostały "zaorane" w połowie lat 90-ych na fali likwidacji wszystkiego co jeszcze działało. Z obiektów kolejowych obecnie można podziwiać duży, bardzo ładnie wyremontowany dworzec i odnaleźć kilka pozostawionych w ziemi podkładów.
                    A samo miasto to perełka pamiętająca czasy Krzyżaków, z zachowanymi murami dookoła starówki i dużym rynkiem z pięknym ratuszem. Kamieniczki z czerwonymi, spadzistymi dachami, zakole Wisły i dalekie okolice można podziwiać z wysokiej wieży największego z tutejszych gotyckich kościołów - piękny to widok.
                    A browarek mieści się właśnie w obrębie starówki, tuż za murami. Przejście przez nie zapewnia solidna Brama Grudziądzka stojąca po stronie plant. Zaraz za nią skręcamy w lewo, mijamy szachulcowy Stary Spichrz (obecnie pensjonat), a następny niższy budynek mieści browar i knajpkę. Na zewnątrz fajny ekoogródek wykonany z palet, płyt paździerzowych, stoły ze szpul do kabli. Wnętrze dość prosto ale przyjemnie urządzone, czerwona cegła i marmurowe kolumny podtrzymujące strop. Po bokach stoły z jasnego drewna z fotelikami jak z lat 70-ych, na środku okrągłe stoliki utworzone z drewnianych beczek z wysokimi czarnymi hokerami o srebrnej nodze. W głębi, na przeciwległej do wejścia ścianie umieszczono spory bar z ośmioma nalewakami na dwóch kolumnach. Przylega bezpośrednio do leżakowni częściowo widocznej przez szybę, zaś warzelnia stoi obok baru na niedużym podeście. Ma wybicie 500 l i ogrzewana jest elektrycznie. Kocioł zacierno-warzelny stoi po lewej stronie, zaś kadź filtracyjna i whirpool są zabudowane piętrowo w jednym zbiorniku po prawej.
                    W dość ciasnej leżakowni ustawiono 6 tankofermentorów po 10 hl każdy i więcej tu się nie zmieści. Wysoki zbiornik wody lodowej wymagał nawet wykonania podcięcia w suficie. Jak powiedział sympatyczny młody piwowar Adam Lerke, sprzęt jest chiński, jednak firmuje go nie znana mi firma Biskupia Kopa SC z Jarnołtówka kolo Głuchołaz.

                    Byliśmy w Chełmnie 28.07.2020 i do tego dnia Adam uwarzył 56 warek startując we wrześniu 2019. Używa głównie słodów Viking, czasem tez Soufflet.
                    Wcześniej przed uruchomieniem browaru, chełmińskie piwa warzył w Zodiaku.

                    28.07 na kranach zastaliśmy:
                    - Lekkie APA 8°Blg, 2% https://www.browar.biz/galeria.php?id=28300 Świetne na upał orzeźwiające, dobrze nachmielone Citrą z dodatkiem
                    trawy cytrynowej
                    - Lager 12,5°Blg, 5% (nie piłem a jak powiedział Adam najlepiej się sprzedaje)
                    - Pils 12,5°Blg, 5% https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=134050
                    - Pszenica 12,5°Blg, 5,5% https://www.browar.biz/forum/showpos...75&postcount=4
                    - Milk Stout 14,5°Blg, 4,9% https://www.browar.biz/forum/showpos...77&postcount=3

                    Żałowałem, że nie było ani
                    - APA 12,5°Blg, 5,6%, ani
                    - IPA 15°Blg, 5,4%

                    Na dużej tablicy za barem wypisane są kredą (oprócz oczywiście cen) dokładne parametry i skład każdego z piw.
                    Wszystkie jak leci są lane po 8 zł za 0,5 l, wyjątkiem jest IPA - 11 zł. Zupełnie nie opłaca się zamawiać pojemności 0,3 bo to tylko 1 zł taniej, natomiast lany litr ma cenę 14 zł (IPA 19 zł). Butelkowe 0,5 l kosztują 10 i 13 zł.

                    Ze szkła firmowego do kupienia kufel (15 zł) i sheker (10 zł), podkładki dostępne na barze.

                    Jest już jedzenie, widzieliśmy ludzi jedzących dania, my nie próbowaliśmy.

                    Czynne: pon-czw. 14-23, pt, sob. 14-00, nd. 13-23.

                    Wpaść do Chełmna na pewno warto, na piwo do browaru też.

                    Fotki w galerii (becik też dorzucił):










                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      No, kurna, Dadek powinien wydać drukiem swoje opisy browarów...
                      Piszę to bez szydery, szacun (trochę się boję, że mnie w W-wie przejedzie, bo tramwaj zawsze ma pierwszeństwo... ).
                      My też jedzenia nie próbowaliśmy, małżonce jakoś menu nie przypasowało. Wzięliśmy do plecaka prawie wszystkie piwa, pijemy.
                      Na mnie najważniejsze wrażenie zrobiła, podobnie jak na Dadku, niesamowita miejscówka, gdzie znajduje się browar. Do następnego razu!

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4566

                        #12
                        Aż się zarumieniłem
                        Ty Pancerny jako, jak mniemam, światły i rozsądny kierowca/pieszy, tramwajów/pociągów obawiać się nie musisz

                        Comment

                        • pebejot
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 1415

                          #13
                          Odwiedziłem Chełmiński browar 13 grudnia, udało się tam dotrzeć dopiero przy drugiej próbie.
                          Chełmno to urocze miasteczko obfitujące w ciekawą architekturą, typową dla tego regionu Polski, niestety dotknięte wykluczeniem komunikacyjnym.
                          Jeśli nie masz samochodu to żyjesz w zaścianku.
                          Pociągi przestały tu docierać w 1991 roku, a więc 30 lat temu, a skromna oferta połączeń autobusowych funkcjonuje praktycznie tylko w dni robocze.

                          Browarek znajduje się w niepozornym, szarym budynku w odległości 250 m od starówki i 600 m od od dawnego dworca kolejowego.
                          W dniu mojej wizyty na kranach było 8 pozycji:
                          - Pils (12,5º 5%) - 8 / 9 / 15 zł (0,3 / 0,5 / 1 l.)
                          - Lager (12,5º 5%) - 8 / 9 / 15 zł
                          - IPA (15º 6,4%) - 11 / 12 / 20 zł
                          - APA (12,5º 5,6%) - 8 / 9 / 15 zł
                          - Pszenica (12,5º 5,5%) - 8 / 9 / 15 zł
                          - Bursztynowe (15º 5,6%) - 9 / 10 / 17 zł
                          - Tripel (21º 9,2%) - 12 / 13 / 22 zł
                          - Milk Stout (14,5º 4,9%) - 8 / 9 / 15 zł.

                          Ceny piw umiarkowane. Same piwa szału nie robią, niektóre niemal niepijalne, niektóre np Pszenica czy Milk Stout całkiem przyzwoite.
                          Są firmowe szklanki i podkładki.
                          Jeśli chodzi o kuchnię to prym wiedzie pizza w wielu odsłonach, ale są już dania obiadowe, przekąski i zupy.
                          Ja wybrałem całkiem smaczny krem z cebuli (na zdjęciu z piwem pszenicznym).

                          Aktualne godziny otwarcia:
                          pon - czw 14:00 - 23:00
                          piątek 15:00 - 24:00
                          sobota 14:00 - 24:00
                          niedziela 12:00 - 22:00
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎